İyi ki Doğdun Ateşin Oğlu, Mektup, Özel Bölüm.

34.8K 2.3K 323

İsmini vermek istemeyen bir okurdan, Aras Karahanlı'ya Mektup:

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

İsmini vermek istemeyen bir okurdan, Aras Karahanlı'ya Mektup:

On yedi yaşında uyuyamamaktan göz altları morarmış kızları hayata döndüren kitaplara selam olsun. Kendi hayatındaki yükleri omuzlarında taşıyamayan kızlar başka hayatları yaşayabilmek için sığınırlar kitaplara belki de.

''Ben sadece... Daha az canım acısın isterdim. Her gece aynı şeyleri rüyamda görüp uyanamamak ya da... Aslında ben huzurlu bir uyku isterdim.''

Uyuyabileceği en huzurlu uykunun da ölüm olacağını düşünen kızlar, bir baba gibi sever seni. Şu an bunu okusaydın, hafifçe kaşlarını çatacağını hissedecek kadar iyi tanırlar.

''Duyarsızlaştırma terapisi? Ben duyarsızlaşmak istemiyorum. Ben duyarsızlaşırsam, kinim azalır.''

Haksızlığa kin tutacak kadar benzerler sana. Kalplerinde sıcacık bir merhamet olur o kızların, aynı sen gibi. Kitabın en başından beri geri kalan herkesin aksine abi gibi, baba gibi severler seni. Seni altı yaşında tanıyamadıklarına içlenirler belki de.

''Canım çok acıyor, anne dayanamıyorum artık.''

Omuzlarında büyük dertler taşıyan kızlar, belki Eylül gibi, sana sığınırlar.

Çok gülen, yalnız ağlayan küçük kızları kocaman yüreğiyle mest eden adama selam olsun.

Uyuyamadığım herhangi bir geceden... -Anonim.

*

Yüreğine sağlık güzelim!

*

Tamam, şimdi gözleri siliyoruz...

*

Saat 00:00'ı geçtiğine göre, herkese bir 2017 gecesinden, iyi akşamlar!

Bugün dünya için özel bir gün, aslına bakarsanız ben temel olarak ''yılbaşı''nı özel bulmayanlardan ve aynı sıradanlıkla geçirenlerdenim. Yani şu an, ''Vay be, 2017 olduk.'' deyip, ondan geriye falan saymadım, bana göre gözlerimi açtığım her gün, bir yenisine uyandığım her gün özeldir.

Her neyse konumuz bu değil, dünyanın aksine bizim için, Ateşin Oğlu ailesi için, bu günün özel bir anlamı daha var.

Bugün, Karahanlı'mızın, Sahtekar Kabadayı'mızın, nam-ı diğer Ateşin Oğlu olan Aras'ımızın doğum günü.

Aras benim için çok önemli, kendi oluşturduğum ilk karakterim, tüm ayrıntılarına göre hayal ettiğim ve kendi öznel dünyamda canlandırdığım ilk soluk. Bu hikaye, benim için çok özel, ilk defa sanal bir ortamda bu kadar büyük bir aile kurdum ve bu, bana hala inanılmaz geliyor.

Ateşin Oğlu 3 - LAVHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin