For every story tagged #WattPride this month, Wattpad will donate $1 to the ILGA
Pen Your Pride

Bölüm 26

80 5 6

30.04.2011/Cumartesi

"The Rice'a bir daha gitmeyeceğini sanıyordum."dedi Michelle telefonun diğer ucundan. "Söyleseydin daha erken hazırlanabilirdim."diye ekledi. Emma'nın son anda karar değiştirmesi bütün tembellenme planını bozmuştu. Yine de bir partiye gideceği için keyfi yerine gelmişti.

"Bu gece biraz garip şeyler olabilir."dedi Emma.

"Ne gibi garip şeyler?"

"Bilmiyorum. Ama benimle olduğundan emin olmam lazım."

"Seninleyim Emma!"

"Bu defa ciddiyim Michelle. Eğer bir kez daha Elisa ya da Wendy'ye yöneleceksen-"

"Emma! Sana söz veriyorum. Seninleyim. Bana neler olduğunu anlatacak mısın?"

"The Rice'ın önünde buluşalım. Girmeden önce anlatırım."

"Peki."dedi Michelle. Telefonu kapattılar. Kısıtlı sayıdaki kıyafetlerini karıştırmaya başladı Michelle. Bu sırada odasının kapısı çaldı. "Kim o?"diye seslendi.

"Ben Ryan."

Michelle o an afalladı. Ne yapacağını şaşırdı. Önce yerdeki bavula çarptı. Ardından bacağını yatağın köşesine vurdu. İçinden binbir çeşit küfür savururken seke seke kapıya gitti. Yüzüne muhteşem gülümsemelerinden birini yerleştirerek kapıyı açtı.

"Sen benim burada kaldığımı nereden biliyorsun?" oldu ilk cümlesi.

Ryan ifadesizdi. Neden hep bu kadar ciddi olmak zorundaydı ki?

"Emma sana ne kadar güveniyor bilmiyorum ama gözüm üzerinde."dedi gözlerini onun koyu gözlerinden ayırmadan. Michelle ilk defa içinde bir şeylerin ezildiğini hissetti. Hemen ardından büyük bir öfke kapladı bedenini.

"Sadece bunu söylemek için mi geldin? Telefondan da söyleyebilirdin!"

"Ciddi meseleleri telefonda konuşmak tarzım değil."

"Neler oluyor?"diye sordu Michelle. Az önce Emma da garip davranmıştı. Hemen ardından Ryan karşısına çıkmıştı. Sadece Michael'ın bildiği motele gelmişti. Michael'ın burayı kimseye söylemediğine emindi.

"Burada yenisin. Sana güvenmiyorum. Nereden geldiğini biliyorum." O an Michelle'in gözleri korkuyla açıldı. "Her kimin peşindeysen küçük mola yerinde işleri daha da karıştırmaman için seni kibarca uyarıyorum."

"Emma'ya değer veriyorum."diyebildi sadece. Ryan'ın onun nereden geldiğini öğrenmesi ve Seal Town'un onun mola yerlerinden biri olduğunu çözmesi başına ağrı sokmaya başlamıştı.

"Umarım dediğin gibidir."dedi Ryan sertçe. Çıkmak üzere hareketlendi. Fakat son anda duraksadı. Michelle'in koyu gözlerine baktı. Bir şeyler vardı o gözlerde. Sıradan bir ilgi duymanın ötesinde bir şey. Çözemiyordu. Fakat ondaki bir şey hoşuna gitmiyordu işte. "Eğer sorun çıkarmazsan aradığın şeyi bulmanda sana yardımcı olabilirim."dedi sakince. Michelle kulaklarına kadar yandığını hissetti. Bütün bedenini ateş basmıştı. Nereden geldiğini bilmesinin ötesindeydi bu cümle.

"Önceki okulumdan atıldım. Bir şekilde hayatımı devam ettirmeye çalışıyorum."

"Hala bir koruyucu aileye verilmediğine göre bağlı olduğun bir ailen olmalı."

"Seni ilgilendirmez."

"Sanıyorum annen senin nerede olduğunu bile bilmiyor."

"Bu kadar yeter!"diye bağırdı Michelle. "İstediğin kadar uyardın! Artık gidebilirsin!"

R.E.S - Mazideki KusurBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!