Aslı😊

Kadir 😊

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

Kadir 😊

İnstagram : gk_guney

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

İnstagram : gk_guney

Taksiye binene dek hiç konuşmadık ama taksi şoförü "Ne tarafa?" diye sorunca Aslı'ya dönüp sorarcasına baktım. "Ben, artık eve dönmeyeceğim," dediğinde gözlerim benden bağımsız olarak sonuna dek açıldı. Şimdi, hiç de beş dakika önceki kadar kahraman hissetmiyordum kendimi. Ben de kalamazsın, demek apaçık kabalık olurdu. Evine git, demek de aynı şekilde. Ne diyeceğimi düşünürken taksici tekrar "Nereye gidiyoruz?" diye sorunca "Sen Kilimli'ye doğru sür, oradan sonra ben sana yolu tarif edeceğim," dedim.

Yol boyu camdan dışarıyı seyreder gibi yaptı. Seyreder gibi yaptı diyorum çünkü yağan sağanak yağmurdan ötürü dışarıyı görmek imkânsızdı. Karadeniz'e has sonbahar yağmurlarından biriydi başlayan sağanak. Öyle yoğun ve hızlı yağıyordu ki sanki birisi taksini camlarına hortumla su tutuyordu. Taksi şoförü, asgari bir hızla giderken kafasını iyice ön cama yaklaştırmış, sileceklerin sağladığı görüş alanını en iyi şekilde değerlendiriyordu.

Kağnı hızıyla ilerleyen taksiye rağmen Kilimli'ye gelene dek Aslı'ya evine dönmesi gerektiğini nasıl söyleyeceğimi bir türlü bulamamıştım. Sonunda, şoföre direkt olarak -Pınar vasıtasıyla çok iyi bildiğim- Aslı'nın oturduğu apartmanın yolunu tarif etmeye başladım. Aslı'ya evine git, demenin en kibar yolu buydu sanırım. Ama adresi verdiğim an "Hayır! Eve dönmeyeceğim, dedim ya sana!" diyerek kızdı bana.

"Ama... Ailenin yanında olman gerekir bence."

"Onlar beni istemiyorlar."

"Bunu da nereden çıkardın?"

"İsteseler beni tımarhaneye tıkmazlardı herhalde!"

"Orası sadece hastane, iyileşmen için yapmışlardır."

"Anlaşıldı. Senin derdin başına kalmamdan korkuyorsun."

"İnan öyle değil. Ben daha çok babanın gelip beni çifteliyle vurmasından korkuyorum."

DELİ KIZ (RAFTA)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!