10 "Bebeğim"

200K 7.8K 3.3K

ASYA

Hızla odama yürüdüm.

"Asya, dursana!" Dedi Selma abla.

Durmadım, hızla odamdan içeriye girdim.

"Asya!" Dedi Selma abla, gözyaşlarımı elimin tersiyle sildim.

"A-Abla, konuşmak istemiyorum." Dedim ve yatağıma oturdum. Büyük bir hıçkırık koptu boğazımdan.

"Ne oldu bir tanem, anlat işte rahatlarsın." Dedi ve kapıyı kapattı. Yanıma gelip yatağıma oturdu.

"B-Beni kullanıyor!" Dedim ve daha çok ağlamaya başladım, Selma abla saçımı okşadı.

"O nereden çıktı?" Dedi.

"Ya görmüyor musun abla? Kadın gelip canım diye sarılabiliyor! Bana gösterdiği ilgiyi sadece bana değil her kadına gösteriyor, ben zaten onun gözünde kullandığı hizmetçisiyim!" Dedim, gözyaşlarım artmıştı.

"Kuzum saçmalama, Yiğit Bey seni seviyor." Dedi Selma abla, hızla başımı olumsuz anlamda iki yana salladım.

"Ya ne sevecek ki beni, niye sevsin beni?! Evinde çalışıyorum, niye bana baksın? Sadece eğlendi, sürekli dokundu bana!" Dedim ve bir hıçkırık koptu boğazımdan.

Kalbim sızlıyordu, canım çok acıyordu.

Ben bunu hak etmemiştim.

Selma abla sıkıca sarıldı bana.

"Ben odaya gelmeseydim eğer siz öpüşecektiniz, Yiğit Bey çalışanlarının yüzüne bakmazken seni öpecekti. Sen evde olmayınca resmen bizi öldürüyordu, sürekli bağırdı çağırdı ama sen gelince sana öyle bir sarıldı ki... Seviyor kızım işte, sevmese neden seni umutlandırayım ben?" Dedi Selma abla.

"S-Sevmiyor, bende salak gibi bana dokunmasına izin verdim. Abla, ben hiç anne baba sevgisi ne bilmedim şu hayatım boyunca. Yeterince üzülüp zorluklar çektim, çok zor dayandım. Şimdi bir de Yiğit Bey çıktı başıma, zaten hayatım boyunca bu kadar üzüldüğüm yetmedi mi ya?!" Dedim, hıçkıra hıçkıra ağlıyordum.

"Yiğit Bey seni çok seviyor be kuzum, sen yokken o kadar sinirliydi ki bir şey söylemeye korkuyorduk. Sen bir geldin eve, koşarak sana sarıldı. Hem Levent'i nasıl kıskanıyor, sevmese niye kıskansın?" Dedi, elimin tersiyle gözyaşlarımı sildim.

"B-Benimle dalga geçiyordur belki, beni sevemez ki o. Baksana, herkese bana davrandığı gibi davranıyor!" Dedim, gözyaşlarım durmak bilmiyordu.

"Sen gözünle gördün mü o kadına sana davrandığı gibi davrandığını, hayır görmedin. Sadece kadın gelip sarıldı, belki de sen yanlış anlamışsındır?" Dedi Selma abla.

"Ya seni çok özledim diyor, demek ki onunla da zaman geçirdi hatta belkide... Belki de, birlikte oldular!" Dedim, bu düşünce kalbimi sıkıştırmıştı. Bana dokunurken başka bir kadına da dokunmuş muydu cidden?

"Ya, Cemre denen kadın ne dedi?" Dedi Selma abla gülümseyerek.

"Ne dedi?" Dedim gözyaşlarımı elimin tersiyle silerken.

"Asya bu mu dedi, demek ki seni tanıyor. Tanıması için de Yiğit Bey'in senden bahsetmesi gerekiyor. Kadına senden bahsetmiş işte!" Dedi.

Serseri Patronum Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!