-37-''Ayaz Kişnemişsin.Abim Öyle Diyor''

2.8K 186 126
                         

Multi:Rüzgar & Aras 💎

Not:Bu bölümü çok sevdiğim dedeme ithaf ediyorum.Mekanın cennet olsun nur yüzlü dedem. :') :'(

Koyduğum şarkıyı söyleyenlerin sesini Furkan ve Yağmur'unki olarak hayal edin.

💫💫💫💫💫💫💫💫

Yine bir karanlıktaydım.Karanlık peşimi bırakmaz olmuştu.Yavaşça yutkundum ve boğazımın acımasına yol açtım.Elim boğazıma gitti.Boğuluyormuş hissi bedenimi sarmıştı.Kendimi yalnız hissediyordum.

Gözlerimi açtığımda kolumda ve kafamda bir sızı vardı.Kolumdaki serumu parçalar gibi çıkarıp ayağa fırladım.En son İlayda...Telaşla daha da hızlandım.Altıncı kata basarken yutkunmuştum. Ben uyurken onu götürmüş olamazlardı değil mi?

Ben...

Onun öldüğünü hatırlıyordum.Sonrasında bayıldığımı.Acı fazla gelince bedenim bile kaldırmamıştı.Derin bir nefes aldım.O artık yoktu.Son kez görme şansım var mıydı?Kapılar açıldığı gibi yardırdım.Şansım varsa değerlendirmeliydim.

İlk sola sapınca görebildiğim tek şey sırıtan Ayaz'dı.''Ayaz!''bana baktı.Telaşlı adımlarımla yanına ulaştım.''İlayda nerede?''derken odaya bakıyordu.Odasında yoktu ve bu beni iyice telaşa sokmuştu.

Hızlıca arkama döndüm.Hala sırıtıyordu.''Ne sırıtıyorsun?!''bana yaklaşıp bir kahkaha patlattı. Kahkahasına ''Ne oldu ya?'' diyerek karşılık verdim.Ben hala rüyada mıydım?Oysa ki sesi rüya olamayacak kadar güzel geliyordu.

Allah'ım bu kadar güzel görünmese olmaz mıydı?''Buraya gel deli.''sıkıca sarıldı.Ne oluyor yahu? Kollarımı sardım.''Gözün aydın güzelim.Sen bayıldığın sıra İlayda riski atlattı.Bir gece boyunca kontrol altında kaldı ve,''dayanamamış birden ötmüştü.

''İlayda normal odaya alındı.''gözlerim fil misali açılırken ağzımda aralanmıştı.İlayda'nın uyanması için benim bayılmam mı gerekiyordu?Seve seve bayılır ayılırdım onun için.Gülerken istemeden küfrettim.

''Siktir!Cidden mi?''başını salladı.Heyecanlı halim onu güldürmüştü.''Beni ona götür.''dudağını ısırdı.''Önce üstünü değişmek isteyebilirsin.''neden altıma bakıp gülüyor diye bakarken hastane elbisesiyle çokta güzel görünmediğimi fark ettim.

''Mescid diğer tarafta.''alay etmesiyle omzuna vurdum.''Hiç komik değil.''ona kızarken kendimi baş aşağı sallanırken bulmuştum.''Önce üstünü değişmelisin.''gözlerimi devirip çırpınmayı kestim.

''İnsanlar güzel kıçımı kesebilirler.''duraksar gibi oldu.''Kimse kesemez kıçını falan.''kıkırdadım. ''Ha güzel yani?''pozisyonumu düzeltti.''Ne alaka?''sırıttım.''İtiraz etmedin.''güldüğünde bende ona katıldım.

Cidden gülmeyi özlemiştim.O kadar çok ağlamıştım ki gülerken zorlanıyormuş hissi yaşıyordum. Derince bir nefes verip kendimi bıraktığım sıra sinirli sesi hastaneyi doldurdu.''Nereye bakıyorsun lan puşt?!''dikelmeye çalıştığımda zorla tuttu.

''Sen dur.''pes ederek dediğini yaptım.''Nereye bakacağım kardeşim.Oda numarasına baktım.'' kendini savunan kişiye bakınca bir adet meteor olduğunu gördüm.''Oda numarasının karımın kıçında yazacağını sanmıyorum.Belanı benden bulma dön önüne!''her kıskandığında evliymişiz gibi davranması çok komikti.

Hastaneden çıktığımızda otoparka geldik.Hava yine çok sıcaktı.Enseme yapışan saçlarımı bileğimdeki tokamla topladım.Bu toka bileğime ne ara takıldı hiçbir fikrim yoktu.Arabaya bindik.

Araba sesi ve rahat koltuk...Hayır yalan.Beni resmen bagaja koyup ''Arabaya hastane kokun geçmesin.'' demişti.Kapağı kapadığında sinirle inledim.Yola çıktığımızı anladım.Sonunda durdu.Kapağı açmasıyla yumruğu yedi.

Yazın EğlencesiHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin