Rozhovor v Coulsonově kanceláři

83 6 4


Pohled třetí osoby:

Hleděl do monitoru. Už zase. Od té doby, co nechal nabourat kamerový systém Shieldu nedělá nic jiného. Jen ji pozoruje. Tris, nebo pro něj spíše Elisabeth. 

Na kameře nyní byla ona a ten agent. Jak se k sobě měli...

V ruce svíral Glocka. Když byl mladší, dával svým zbraním jméno. Ale jednoho dne se něco změnilo, něco se v něm zlomilo. Od té doby jim říká, pouze obecným označením. I jeho city vychladly, občas se cítil, jako z ledu. Jeden cit ale nepolevil. Mateřská láska, nebo spíše otcovská.

V tom se dvě osoby na obrazovce začaly líbat. Tohle už nevydržel. Prostřelil ji. Sakra. Další rozbitá elektronika. Ale co, on už od nějakýho vědátora sežene novou, tak jako vždycky.

Musí ho odstranit. Toho agenta. Stojí mu v cestě. A to on nesnáší...

Pohled Warda:

Když jsem došel do Coulsonovy kanceláře, třikrát jsem zaťukal.

"Vstupte." Ozvalo se. Já uchopil kliku a otevřel dveře.

"Zdravím, přišel jsem podat hlášení o malinko delší nepřítomnosti." oznámil jsem.

"Výborně, agent Ward. Posaďte se." pobídl mě a já se usadil. On mezitím ze stolu vytáhl ze stolu nějaké formuláře.

Ptal se mě na takové typické věci, jako je třeba délka pobytu, jestli to hodlám opakovat atd. Pak se mě ale zeptal na otázku, na kterou jsem nevěděl, jak odpovědět.

"Důvod nepřítomnosti?"Co mu mám sakra říct? No, když nad tím přemýšlím, šéfa jsem zneškodnil, takže by z hydrou neměl být už problém. Jeden ale nikdy neví. Říká se, že když useknete jednu hlavu, narostou dvě další. Bude doufat, že to jsou jen povídačky.

"Důvod nepřítomnosti?" zeptal se znovu, tentokrát trochu zřetelněji. 

"Návštěva starých známých." odpověděl jsem prostě a pokusil se o úsměv. Sakra, teď zním jak mafián, co šel oddělat svojí bejvalku. Lépe jsem to zformulovat snad ani nemohl. Coulson to však pečlivě zapsal, jako všechno ostatní.

"Místo pobytu?" A máme tu další otázku, na kterou neznám odpověď! Bravo! Na něco se budu muset vymluvit.

"Jeli jsme kempovat do lesů." Jo, třeba na tohle. Páni, teď to máme i s hrobem! Mafián, co jel oddělat svoji bejvalou, za to, že ho podvedla s mladším a bohatším kolegou, zastřelit do lesů, aby je nikdo neviděl a pak její tělo pohodil krvelačným medvědům! Lepší výmluvu si snad ani nemohl vymyslet Grante...

"Výborně, tady mi to podepište." řekl a podal mi onen formulář. Já ho jen poslušně poslechl. Coulson ho poté založil do spisů.

"Bude to vše?" optal jsem se. To poslední v čem se vyznám jsou Shielďácký složky.

"Ano. O dalších misích vás budeme informovat." profesionálně odpověděl Coulson. Zamířil jsem tedy ven. 

"A to zranění si být vámi ošetřím." houkl na mě ještě předtím, než jsem stihl zavřít dveře. Co s tím všichni dneska mají? To je to tak vidět? No nic. Ještě se chci cestou stavit u Tris, asi jsem se s ní nerozloučil úplně vhodně.


Cestou i v hlavě kolovalo tisíce myšlenek, ale jedna přehlušovala ty druhé. Neměl jsem mu to říct? Přišlo mi to zbytečné, stejně už jsem Hydru zničil, tak není, čeho se bát.

Dorazil jsem k jejímu pokoji. Chvíli jsem se zdráhal, ale pak jsem konečně zaklepal.


Pohled Tris:

Došla jsem do svého pokoje. Zavřela jsem dveře a svalila se na postel. Z toho všeho jsem vyčerpaná. Ze stresu, z těch neustálých testů, co na mě provádějí a občas má pocit, že ta věc mě taky vysává.

"Už tě nikdy neopustím." zahuhlala jsem do matrace a skopla si boty. Ty trefily protější zeď a přistály na zemi. Kdyby to bylo možné, pravděpodobně bych se s tou postelí teď oženila. Nebo vdala? Sakra nemám páru. Tris postelová, postel Dunchasterová. To nezní tak špatně! Uspořádám demonstraci za legalizaci manželských svazků s postelemi. Jo! Budu slavná!

o 20 minut a asi 300 střeštěných nápadů později:

Ozvalo se zaťukání. Teď je na mě, abych otevřela, co? Ale mě se tak nechce.

Nakonec jsem se donutila vstát a jít otevřít. Došla jsem tedy ke dveřím a otevřela je. Za nimi stál Ward.Další kapitolka je na světě! :3 Všímáte si, že teď vydávám častěji, abych toho vydala co nejvíc, než odjedu? Tak jsem hodná! :D Opět jsem v příběhu, mohli vidět třetí osobu. Doufám, že se vám to tedy líbilo! :3 

Rozhodně mi napište, co si o tom myslíte! Co se odehraje po otevření dveří? (napovím, ještě to v příběhu nebylo :D) Jaké máte pocity, z třetí osoby? (nazývejme ho třetí osoba :D) Co si myslíte, že bude dál? Opravdu Hydra padla? Moc ráda si přečtu vaše komentáře! :3 A nezapomeňte si knížku přidat do knihovny, ať už vám neuteče ani jediná kapitolka! :3 Vote by taky moc potěšil! :3 :D

Toť pro dnešek asi vše. :) 

Dvojí životPřečti si tento příběh ZDARMA!