10.Bölüm ✘ AVATAR YENGE

20.5K 1.6K 288

Multimedya Giriş ansjajssh

--

"Bir ruja 75 lira verilir mi lan?! Bak gratiste 10 liraya gördüm onu al. Artan 55 lirayıda bana verirsin." diyen Barış'a yüzümü buruşturarak baktım.

"Kalan 10 lirayıda götüne sokarım o zaman matematik özürlüsü. Hem sen nereden biliyorsun? Gerçi niye soruyorsam."

"Yav geç bu ben senden zekiyim tavırlarını. Bak diyorum verme o kadar. Ya da indirimi bekleyelim. Gerçi m.a.c hiç indirim yapmıyor ama olsun."

"Oğlum sen söyledin o markayı sabahtan beri başımı ütülüyorsun. Ondan alacağım kesin. Pahalı olduğuna göre iyidir. Tabiki de asla gidip ruj alamayacağımı var sayarsak bu onurlu işi sen yapacaksın. 5 tane al. Bak böyle deyince içime şuan girdi ama ne yapalım. Başka kendimizi affettiremeyiz." dedim üzgünce yere bakarken.

"75 çarpı 5 eşittir Giray'a giriş." dediğinde kızamadım bile. Haklıydı.

"Tabikide bu sadece bana girmiyor canım kankalarım. Bana giren sizede girer. Sökülün bakalım. Kişi başı bir ruj." dedim. Kabul etmek zorundalar. Etmezlerse kefen paramdan arttıracaktım artık. Dur lan kefen param bile yok ki.

"Oh Giray efendi yesin haltı, ceremesini biz çekelim iyi mi." dedi Savaş göz devirirken.

"Kurban olsun 75 lira sana." dedi Yusuf. Yusuf'u çok sevdiğimi söylemiş miydim? Adam be adamın hası.

"Allah razı olsun kardeşim. Şimdi Bora senin zaten kabul etmeme gibi bir şansın yok. Hepiniz 75 lira çıkıp Barış'a veriyorsunuz. Barış sende vereceksin değil mi kankacığım?"

"Herkese soruyorsun beni niye adamdan saymıyorsun ulan?!"

"Boracığım bilirsin seni severim. Eh bana yardım edeceğinden adım gibi eminim. O yüzden yani. Yoksa haksız mıyım?"

Yalakalıkta adımı köprülere yazdıracağım. Böyle konfeti felan döksünler yani.

"Canım feda ulan. Al Barış. Yalnız mavi ruj almazsan şerefsizsin." dedi cüzdanından parayı çıkarırken. Mavi mi?

"Ne mavisi lan avatar gibi mi dolaşsın yengemiz. Avatar yengem olacağına şerefsiz olmayı tercih ederim. Bu arada merak etme Girişciğim o iş bende."

"Güzel renkler al Barış. Ne bileyim mor felan güzel duruyor bence. O tonlardan al. Ya da açık pembe.. Lan amk ne alıyorsan al konuştuğumuz şeye sokayım ya!"

Tamam sakinlikte bir yere kadar yani. Sinirlenmeyeceğiz diye sonunda Barış olmakta var Allah korusun.

"Merak etme kanka. En trendlerden alırım. Ben gelene kadar internetten link bulunda maçı açın. Bak donmasın deli oluyorum." derken herkesten haraç toplar gibi para topluyordu. Yarasın koçuma.

"Sen şu işi adam akıllı hallet linkin kralını bulacağım ben sana." derken parayı uzatıyordum. Yalnız cidden az önce bir ruj için 75 lira verdim ben değil mi?

"Aferin yavrum. Ne bela şu yurt işleri ya. Kaçak izliyoruz resmen maçı." diye söylene söylene çıktı sonunda.

İnternetten düzgün link aramaya başlamıştım bile. Gerçekten belalı iş!

✘ ✘ ✘

"Lan bu ne parmağım kadar." dedim elimdeki ruju incelerken. Ne bileyim o kadar para verdik bir kumanda kadar olsaydı bari.

"Fil boyamıyoruz ha kanka. Neyse bak şunlarında rengine." derken diğerlerinide vermişti elime. Hepimiz uzaylı bir cisim görmüşçesine bakarken Barış rastgele bir ruju daha açtı. Yeşil?

5✘1 Eşittir 1Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin