,,Kde si sa tu vzal? A prečo si prišiel? Hovor!

Záhradný múr je vysoký a strmý,

a toto miesto smrť, keď uvážiš,

kto si, keby ťa zastihol niekto z našich.“ Zarecitovala som úryvok z Rómea a Júlie a dívala sa pri tom do jeho čokoládových očí.

,,Na krídlach lásky preletel som múr.

Let lásky nezastaví ani hradby.

Čo láska môže, to aj urobí,

a tvoji príbuzní mi nezabráni.“ Pokračovala som ďalej a nespúšťala som z neho zrak. Jeho oči hypnotizovali tie moje a ja tie jeho.

,,Si tým ako posadnutá.“ Povedal Zayn a prerušil očný kontakt.

,,Nie to teda nie som Zayn. Iba zbožňujem tie slová. To ako sa tí dvaja milujú. Zakázaná láska je taká dobrodružná a pekná. Milujem tú tragédiu.“ Povedala som vážne.

,,No v každom prípade to recituješ dosť precítene. Akoby si bola samotná Júlia.“ Povedal a milo sa usmial.

,,Raz budem slávna herečka a budem vystupovať na Broadway v New York City. No a ty, Eleanor a Louis budete sedieť v prvom rade.“  Povedala som a zasmiala sa nad tou predstavou.

,,A prečo nie? O tvojom hereckom podaní nehovorím a recituješ ako bohyňa. Budem tam láska.“ Povedal a usmial sa. Zvláštne som na neho pozrela a on zvážnel.

,,Oh prepáč Lauren. Nechal som sa uniesť.“ Povedal a vzal mi knihu s dielami od Williama Shakespeara. Začal si čítať, no ja som vedela, že nad tým vôbec nerozmýšľa. Iba som na neho hľadela. V čase keď sme spolu chodili robil všetko, čo mi na očiach videl. Zayn je dokonalý typ priateľa. Teda bol. Rozišla som sa s ním po takmer roku chodenia. Veľmi som ho ľúbila aj ľúbim ale už nie tak ako predtým. Ostali sme kamaráti pretože sme nimi aj predtým boli a nechceli sme to len tak zahadzovať. Síce to už nie je to, čo predtým ale stále nimi sme a som veľmi rada, že Zayn nie je z tých chalanov, čo keď sa rozíde so svojou priateľkov tak s ňou preruší všetky kontakty a všade naokolo hovorí všetkým aká som mizerná v posteli alebo nejako inak neuráža. Nie. Zayn je iný a je to perfektný kamarát a bol perfektný priateľ.

,,Ďakujem, že si mi pomohol s Lucasom.“  Povedala som a on na mne spočinul pohľadom.

,,Nemáš vôbec zač. Kedykoľvek. Pre teba a Lucasa všetko.“ Usmial sa na mňa.

,,Ja už neviem, čo mám s ním robiť. Odkedy nám zomreli rodičia je to s ním horšie a horšie.  Zajtra mám ísť znova do školy lebo sa znova bil.“ Povedala som zúfalo.

,,Pochop, že je to pre neho ťažké. Má len 14 a prišiel o rodičov. Navyše vstupuje do stredného veku. Bude to ťažké ale máš predsa mňa Eleanor a Louisa. My ti pomôžeme.“ Povedal a objal ma okolo pliec. Hlavu som si oprela o jeho plece a on sa mi perami dotýkal čela. Na chvíľu sa mi zdalo, že ma naň pobozkal.

,,Keď chceš pôjdem tam pokojne s tebou.“ Povedal a ja som mu venovala pohľad.

,,Nie Zayn to nemusíš. Vybavím to sama.“ Povedala som a odvrátila od neho zrak.

,,Určite?“ opýtal sa ma a stále ma skenoval pohľadom.

,,Áno. Neboj. Už som tam niekoľko krát bola. Nemusíš tam so mnou chodiť ale ďakujem.“ Povedala som a pousmiala som sa. Nakoniec sme sa so Zaynom rozlúčili a on odišiel. Lucas sa dnes znova pokúsil zo školy utiecť a Zayn mi ho pomohol nájsť. Aj kvôli tomu tam musím zajtra ísť.  Išla som do Lucasovej izby a chvíľu som sa na neho dívala ako spí. Neuvedomuje si ako ma tým svojim správaním trápi. Rodičia nám zomreli pred štyrmi mesiacmi. Bola to nepekná autonehoda. Zrážke s kamiónom sa vraj nemali šancu vyhnúť, keďže v deň nehody bola hrozná búrka. Nebolo vidieť takmer nič. Samozrejme sme boli hneď vo večernom spravodajstve. Nás  s Lucasom označili ako úbohé siroty, ktoré prišli o rodičov pri najväčšej búrke v Anglicku za posledný rok. Naši rodičia neboli jediný, ktorý vtedy zomreli.  Búrka si vyžiadala veľa obetí a my sme boli ako príklad v hlavnom večernom spravodajstve. Takže som ostala len ja a Lucas. Mám 19 rokov a žijem v byte v Londýne na Law street. Pracujem v Starbuckse a chcem si podať prihlášku na Vysokú umeleckú školu tu v Londýne.  Fascinuje a baví má písanie životov iných. Napísať vlastnú divadelnú hru alebo si už v nejakej zahrať by bolo pre mňa splnením sna. Teraz som však svoje plány musela  odložiť bokom keďže starať sa o Lucasa a zarábať peniaze je teraz prvoradé.

Dangerously Attractive (FF- Harry Styles)Read this story for FREE!