00

15.7K 698 75

Zaburzenia depresyjne

mają wspólne cechy, takie jak nastrój smutku, pustki albo
nastrój drażliwy, z towarzyszącymi zmianami somatycznymi i poznawczymi, które w znaczący sposób wpływają na zdolność danej osoby do prawidłowego funkcjonowania. Różnice między poszczególnymi zaburzeniami związane są z czasem trwania
i prawdopodobnie odrębną etiologią.

Bla, bla, bla...
Zjechałam palcem na dół kartki.

Zaburzenie dwubiegunowe

(bipolar disorder - BD) definiuje się jako nawracające okresy podwyższonego i obniżonego nastroju, przyspieszonego i zwolnionego toku myślenia oraz wahań w zakresie aktywności. Poszczególne fazy mogą się charakteryzować zmiennym nasileniem, różnym czasem trwania i częstością pojawiania. W czasie tego samego epizodu może dochodzić do równoczesnego występowania objawów maniakalnych lub hipomaniakalnych oraz depresyjnych (stany mieszane).

To też postanowiłam pominąć i nie czytałam do końca. Sięgnęłam po tęczkę z jego imieniem i nazwiskiem, którą mi podał. Wyciągnęłam z niej pierwszą kartkę. W prawym górnym rogu przyczepione było jego zdjęcie, a obok znajdywałybsię podsrawowe informacje: imię, nazwisko, adres zamieszkania, wzrost, waga i reszta. Odłożyłam ją na bok. Zabrałam się za studiowanie drugiego dokumentu szpitalnego. Kilka kartek było sklejonych ze sobą. Na samym środku, tłustym drukiem napisane było:

Justin Drew Bieber

Klasyfikacja ICD-10: F31.5 - Zaburzenie afektywne dwubiegunowe
- epizod ciężkiej depresji z objawami psychotycznymiFix me / jarianaPrzeczytaj tę opowieść za DARMO!