§17§

15.2K 1.6K 597
                  

"Onlar bizi anlamıyorlar."


***

"Frank ailesi mi?" dedi adam koyu gri sakalını kaşıyarak. "Evet, onları hatırlıyorum. İyi komşulardı."

Jungkook merakla adama baktı. Evinin birkaç metre ötesindeki evde karısıyla birlikte yaşayan Bay Kryton'un evini ziyaret etmişti. Ondan önce ziyaret ettiği herked Frank ailesinin ne kadar harika olduğu dışında bir şey anlatmamışlardı.

"Bana onlardan bahsedebilir misiniz? Aile fertlerinden başlayarak." Dedi oturduğu koltukta kıpırdanarak.

"Brad Frank ve Avery Frank." dedi Bay Kryton koltuğuna yaslanarak. "Bir de küçük kızları vardı... Adını hatırlayamıyorum."

Jungkook göz devirmeden edemedi. Ama onu suçlayamazdı, sonuçta yaşlı komşulara soru sormak kendi fikriydi.

"Brad zengin bir iş adamıydı. İyi yürekliydi ve mahalledeki herkes tarafından sevilirdi. Karısı ile sürekli ihtiyacı olanlara yardımda bulunurdu. İşinde de başarılı bir adamdı."

Jungkook başını salladı. Bunlardan diğer komşular da bahsetmişti. Ama asıl öğrenmek istediği şeyler kızlarıyla ilgili olanlardı. Belki de fazla sabırsızdı.

"Neden o aile hakkında bilgi edinmek istiyorsun?" diye sordu Bay Kryton birden.

"Şey.. Bir ödevim var da. Geçmişte yaşamış örnek insanlar hakkında. Bende kendi oturduğum evde daha önce yaşamış olan insanları konu alabileceğimi düşündüm." dedi Jungkook topuklarını birbirine vurarak.

"O ev hakkında hiç iyi şeyler duymadım. Hatta senden önce taşınan insanların dedikleri yüzünden ben bile buradan taşınmayı düşündüm fakat karım evimizi çok sevdiğinden ayrılmak istemedi."

"Benden önce taşınan insanlar, size neler söyledi?"

"Korkunç bir kızın ruhunun o evin gizli bir yerinde saklandığını ve ürkütücü sesler çıkararak evde oturanlara gitmelerini işaret ettiğini." dedi adam dalgınca yere bakarak. "Ayrıca evde bir hazine olduğunu ama korkunç ruhun hiçbir şeyi alıp götürmelerine izin vermediğini de."

Jungkook başını salladı. Görünüşe göre Ell'in en nazik davrandığı kişi kendisiydi.

"Ya sen evlat?" dedi Krypton merakla ona bakarak. "Evde seni rahatsız eden bir şey olmadı mı?"

Jungkook omuz silkti. "Herhangi bir anormallikle karşılaşmadım."

En iyi yalancılık ödülü nereden alınıyordu?

"Bu çok tuhaf. İnsanlar oraya yaklaşmazdı bile."

"Frank ailesi ile ilgili başka ne biliyorsunuz? Mesela.. Nasıl öldüler?"

Jungkook'un bu sorusuyla Bay Krypton biraz gerildi ve gözleri hüzünle kaplandı. "Dehşet verici bir trafik kazasıydı.." dedi derince nefes alarak. "Söylenenlere göre Brad arabanın kontrolünü kaybetmiş. Ve uçuruma düşmemek için arabayı duvara çarpmak zorunda kalmış."

Jungkook'un gözünün önüne Ell'in ağladığı an gelince içini bir huzursuzluk kapladı.

"Peki ya... Kızları?"

"Bildiğim kadarıyla Brad ve Avery kaza yerinde ölmüştü. Küçük kız ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı fakat sonrasından emin değilim. Sanırım orada öldü."

Jungkook üzgünce başını salladı. "Hiç akrabaları yok mu?"

"Avery'nin akrabaları yurt dışındalar, Brad'inse sadece bir erkek kardeşi var. En azından benim bildiğim bu kadar. Fakat nerede olduğu ile ilgili bir fikrim yok."

• The Carpet Π Jeon Jungkook •Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin