Bölüm 20-2

222 5 9

"Peki sence beni öpmek için bu kadar uğraşa değecek mi?"diye fısıldadı Emma karşısındaki mavi gözlere bakarak.

"Senin için her şeye değeceğini biliyorum."diye yanıtladı onu mavi gözlü çocuk. Kızın alayla kıvrılan dudağını izledi. O dudaklara değeceği anı hayal etmekten kendini alamadı.

***

"Bugün hava çok güzel. Güneş tepede. Gökyüzü masmavi. Bu gece bir parti yapmak için çok uygun."dedi Brenda uyanıp pencerenin önüne geçtiğinde. "Wendy, kalk. Güzellik uykusunun tadını kaçırma."diyerek bir yastık fırlattı kıza.

"Ne partisi?"diyerek gerindi Wendy. Brenda Wendy'nin yatağına oturdu. Yüzünde gülümsemeyle ona baktı uzun uzun. Gözlerini kırpıştırdı.

"Burada yapmayı ve herkesi çağırmayı planladığımız parti." Johan'ın aralarına katılışına dair bir parti düşünmüşlerdi.

"Peki o malum kişiler?"diye sordu Wendy.

"Tabi ki. Ron, Emma, Michelle," Bunu ismi söylerken yüzünü buruşturdu, "Michael, Elisa, Tom, Andrew, Mickey ve Ryan."

"Anlamadım."dedi Wendy. Brenda ayağa kalktı ve pijamalarını çıkarmaya başladı.

"Hangi noktasını anlamadın? Hepsinin burada olmasını istiyorum."

"Ryan o gruptan değil."

"Ron'la bağlantısı olan çocuklardan biri. Ayrıca Specter çocuğunu kullanarak diğer kolej üyeleri üzerinde de etki bırakabiliriz."

"Ryan'ın gelmesini istemiyorum."

"Hadi ama hala onu aşamadın mı?" Kıyafetlerini giyinip küt siyah saçlarını kulaklarının arkasına attı.

Wendy somurtkan ifadesiyle banyoya gitti. Sabah duşuyla kendine gelmeye çalışırken Brenda'nın sorusunu tartıyordu.

Erkekleri aşmak konusunda her zaman uzatmalı sorunlar yaşamıştı fakat hiçbiri bu kadar uzamamıştı. Şimdiye kadar Ryan defterini kapatmış olması gerekirdi. Belki de her şey Elisa yüzündendi. Tekrar eskisi gibi yakın arkadaş olabileceklerine gerçekten inanmıştı. Onun ihanetiydi onu bu kadar sarsan. Hatta olay Ryan değil, Elisa'nın kendisiydi!

Ryan'ı düşünmek Elisa'yı hatırlatıyordu. Elisa'nın yaptığını... İstedikleri kadar ona kalpsiz diyebilirlerdi. Elisa'ya değer vermişti. Eski dostluklarının hatrına tekrar güvenmişti.

Havlusunu vücuduna sarıp aynanın karşısına geçtiğinde parmağının ucuyla buhar toplayan aynaya 'Unut gitsin!' yazdı.

...

Öğleden sonra telefonları mesaj geldiğine dair ses çıkardığı sırada üçü de gülüşüyordu. İlk davranan Michelle oldu.

"Bu akşam Wendy'nin Yerinde Johan'a hoş geldin partisi olacakmış."dedi aksak bir sesle. Okuduğu mesajın gerçekliğinden şüphe etmişti bir an. Emma ve Elisa da şaşkınlıkla kendi telefonlarına uzandı. Gerçekten mesaj: 'Johan'a hoş geldin partisi için herkesi Wendy'nin Yerine bekleriz.' şeklindeydi.

"Bunlar ciddi mi?"diye sordu Emma alayla.

"Mesajlar geldi öyle değil mi?"diye yanıtladı onu Elisa. "Delirmiş olmalılar. Johan daha yeni geldi. Şimdiye kadar hiç böyle bir şey yapılmamıştı."

"Gerçekten her şeyin bir ilki oluyormuş."diye söylendi Michelle. Elisa'nın telefonu çaldı. Arayan Tom'du. Ona da aynı mesaj gitmişti. Michelle'in telefonuna da Michael'dan mesaj geldi. Belli ki ciddi anlamda 'herkes' davetliydi.

R.E.S - Mazideki KusurBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!