85

1.4K 99 8

Bu diyalog da Stiles ve babası Stilesın, Donovan'ı öldürmesi hakkında konuşuyorlar. En uzun diyalog oldu galiba. :)

Şerif Stilinski: Stiles, gerçeği bilmezsem seni koruyamam. Gerçekten de bana söyleyemedin mi?

Stiles: Kimseye söyleyemedim.

Şerif Stilinski: Bunun nefsi müdafaa olduğuna inanmayacağımı düşündüğün için mi?

Stiles: Ya değilse, ya sana onun ölmesini istediğimi söyleseydim? 

Şerif Stilinski: Sana inanırdım. Ayrıca birinin ölmesini istemekle onun öldürmenin çok farklı şeyler olduğuna inanıyorum. 

Stiles: Peki ya yargıç öyle düşünmezse?

Şerif Stilinski: Yargıcın canı cehenneme. Nefsi müdafaaydı bu. Ayrıca seni korumak için tüm delilleri yok ederim. Tüm karakolu yerle bir ederdim.

Stiles: Kanunlar ne olacak, Kira ne olacak? 

Şerif Stilinski: Kira hataydı. Sanırım kanunları nasıl esneteceğimi öğreniyorum. 

Stiles: Ne yani, öylece geçip gidecek mi?

Şerif Stilinski: Senin için değil. Şu anda asıl sorun bu yükü taşımak. Bu tür şeyler kanun güçleri arasında alışılmadık şeyler değildir. Ölümcül bir hata yaparsın, ortağın ölür. Ya da felç olur. Stiles bunu omuzlarında taşıyacaksın. Bazen bunu dengeleyecek bir şey olana kadar bu sana pek doğru gelmez.

Stiles: Ne gibi?

Şerif Stilinski: Hayat almak yerine hayat kurtarmayı başarmak gibi. Böyle bir şey sana yardımcı olabilir ama sadece bir süreliğine. Ama şu anda asıl çatışma beyninle kalbin arasında. Beynin tek işlediğin suçun, hayata kalmak olduğunu biliyor, ama kalbin hala bunun bir cinayet olduğunu düşünüyor. O yüzden sanırım senin kalbinin beynine ayak uydurmasını sağlaman gerekiyor.

Stiles: Ama bu hissetiğim suçluluktan daha büyük bir şey. Sanki bir şey kaybetmiş gibi hissediyorum. Geri alamayacağım bir şey. 

Şerif Stilinski: Alamayacaksın, en azından tamamını. Ama kendini affederek birazını geri alabilirsin. Bunu yapmak dünyadaki en kolay şey olmadığından buna, başka birini affederek başlayabilirsin belki. Buna muhtemelen çok ihtiyacı olan birini. 

Stiles: Scott gibi.


Stiles ReplikleriBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!