6.Bölüm ✘ YAKIŞIKLI

25.5K 1.7K 331

Multimedya Hilal.

--

Ders zili çaldığında kafamı zorlukla sıradan kaldırdım. Dünkü uykusuzluğumun cezasını şuan fazlasıyla çekiyordum. Alnımı tekrar sıraya yaslayacaktım ki Yusuf'un elini alnıma vurup kaldırması uzun sürmedi.

"Uyan lan artık son derse geldik."

Evet yedi derstir sürekli uyuyordum. Hatta tam arkamda oturan Almira'ya rezil olmak umrumda bile değildi.

"Ya Yusuf valla çok uykum var." dedim mayışık bir şekilde. Uykum varken ben ben değilim. Yatak getirin uykusuzluğumu gidereyim mümkünse.

"Diğer gözünüde ben morartacağım göreceksin ha!"

"40 dakika daha." dedim ve tekar başımı sıraya koydum. Almira'nın tatlı kokusu burnuma doluyordu ve bu burada uyumak istememe neden oluyordu. Mayıştıran çekici koku.

"Kankacığım benim güzel dilimi yoruyorsun ya çapılacaksın bir gün." derken dişlerini sıktığını hayal edebiliyordum. Susmayacağını anladığımda kafamı yavaşça kaldırdım.

"Ne istiyorsun Yusuf?" diye sakince sordum.

"Bir şeyler yapalım canım sıkılıyor." dedi dudağını bükerek.

"Lan git ikizlerle uğraş benden ne istiyorsun?"

"Yeter lan sabahtan beri ölü gibi yatıyorsun. Sıkıldım diyorum sana. Sı-kıl-dım." dedi bastırarak. Ona Nurella bakışı attım.

"Ba-na-ne?"

"Eğer beni eğlendirmezsen sen uyurken kaçırdığın bomba haberi sana söylemem. Her ne kadar benim için can sıkıcı olsada senin için iyi bir şey sanırım." dedi dudağını saçma sapan bir şekle sokarken.

"Ne oldu? Bak yalan söylüyorsan ebene kadar döverim seni!"

Geriye doğru yaslandı ve sırıttı.

"Eğlendir beni." dedi. Allah'ım ben bunları hak edecek ne yaptım?

"Götüne çomak sokmakla başlayabilir miyim Yusuf hazretleri?!" diye tısladım. Üstüne atlamamamın tek nedeni arkadaki şahıstı. Eğer başka bir ortamda olsaydık sikmiştim belasını. Bakışlarımdan korkmuş olcakki duruşunu dikleştirdi ve gıcık bir yüz ifadesiyle bakmaya başladı.

"Öff aman be sana mı kaldım ben."

"Ee şu önemli haber ne?"

Umarım beni bu kadar sinirlendirdiğne değecek bir haberdir aksi taktirde başına çokta iyi şeyler gelmeyecekti.

"Psikolojici proje ödevi verdi."

Tutmayın dalıyorum!

"Dur lan celallenme hemen! Ödev grup grup yapılacak ve tahmin et biz kimlerle yapıyoruz?" dediğinde sırıtmaya başladım.

"Almira ile?"

"Almira ve Hilal ile. En önden başlayıp her iki sırayı bir grup yaptı. Bizde Almira ve Hilal ileyiz işte. Hilal ile uğraşmak zorunda olacağım. Bela geliyorum demiyor geliyor!" derken dudağını büzdü.

"Merak etme seninle ilgilendiğini sanmıyorum artık. Ödevin konusu ne peki? Ayrıca 12.sınıfız ne ödevi amk! Ama neyseki ilk defa ödev verilmesine mutlu oldum." derken otuz iki diş sırıtıyordum.

"Ödev insan psikolojisi işte. Bir süre birlikte takılıp birbirimizi tanıyacağız ve gözlemlerimizi not edeceğiz. Soru cevap şeklinde de olabilirmiş. Önemli olan kişiliği doğru tanımlama. Yani sen üçümüz hakkında da yazacaksın. Sonra bir kişi hakkında olan üç yazının ortak olan maddelerini hocaya vereceğiz. Süre bir hafta. Anladın mı gerizekalı arkadaşım?" dediğinde karnına bir kere vurdum.

5✘1 Eşittir 1Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin