1 "Yeni İş"

452K 10.9K 5.9K

ASYA

"Neden evden kaçtın Asya?" Dedi Sami amca, hıçkırıklarımı dindirmeye çalıştım.

"M-Mecburdum." Dedim, Sami amca yavaşça saçımı okşadı.

"Ah be güzel kızım, benim ailene haber vermem gerekiyor. En doğrusu bu." Dedi.

"S-Sami amca yalvarırım söyleme, istiyorsan hemen çıkıp giderim kalmam yanın da. Ne olur söyleme." Dedim ve ağlamaysa devam ettim.

"Hayır onu demek istemedim zaten sen istesende seni dışarıya bırakmam." Dedi, gözyaşlarım teker teker yanaklarımdan süzülüyordu..

Bir baba, kızına bunu nasıl yapabilirdi? Nasıl kıyardı öz kızına?

"Söyleyecek misin?" Dedim yalvaran bakışlarla. Sami amca iç çekti.

"Söylemeyeceğim ama çok yanlış yaptığımın farkındayım. Bari neden kaçtığını söyle be güzel kızım." Dedi, kaçma nedenim aklıma gelince tekrar boğazımdan bir hıçkırık koptu, içim burkuldu. Sami amca beni kendisine çekip sımsıkı sarıldı. "Tamam canım, nasıl istersen öyle olsun. İstediğinde anlatırsın, seni sıkmayacağım." Dedi içtenlikle.

"Çok teşekkür ederim Sami amca, bir iş bulunca gideceğim zaten. Artık kendi ayaklarımın üzerinde durmayı öğrenmem gerekiyor." Dedim ve elimin tersiyle gözyaşlarımı sildim.

"Küçük hanıma bak sen, gidecekmiş. Maalesef Asya hanım, hiçbir yere gidemezsiniz." Dedi gülümseyerek, uzanıp sımsıkı sarıldım Sami amcaya. Bana babamdan daha çok babalık yapmıştı, hakkını ödeyemezdim.

"Şey Sami amca çok yorgunum ben, uyuyabilir miyim ayıp olmazsa?" Dedim çekingenlikle, gülümseyerek yanağımdan makas aldı.

"Pamuk, canım bak kim geldi." Dedi Sami amca bağırarak, Pamuk teyze karısıydı. İsmi gibi çok yumuşak bir kadındı. Pamuk teyze söylenerek geliyordu.

"Ne var Sami, Allah aşkına?" Dedi, içeriye girdiğinde gözleri beni buldu. Şaşkınlıkla baktı.

"Asya?" Dedi, gülümsemeye çalışarak ayağa kalktım.

"Pamuk teyzem." Dedim, yanıma geldi hızla ve sımsıkı sarıldı.

"Neden ağlıyorsun bir tanem?" Dedi.

"Pamuk teyzem, şey çok yorgunum da sabah konuşsak olur mu?" Dedim yalvaran gözlerle.

"Tabi ki canım, yerini hazırlarım ben iki dakikaya." Dedi gülümseyerek.

"Çok teşekkür ederim." Dedim minnetle. Pamuk teyze içeri gittiğinde Sami amcaya döndüm. "Sami amca, çok zor durumdayım. Lütfen babama söylemeyin, bu benim ölümüm olur. Beni bulursa benim hayatım, yaşamım biter. Lütfen söylemeyin." Dedim son kez yalvararak.

"Allah korusun kızım, ne demek ölüm? Alma o kelimeyi ağzına. Söz veriyorum söylemeyeceğim ama bana her şeyi anlatacaksın." Dedi Sami amca.

"Anlatacağım, ama şimdi kendimde bu gücü bulamıyorum." Dedim iç çekerek.

"Peki, bunu sonraya erteliyorum. Burada istediğin kadar kalabilirsin, hiçbir şeyden çekinme canım kızım." Dedi, gülümseyerek tekrar sarıldım Sami amcaya.

"Çok teşekkür ederim, bir de bir isteğim olacak." Dedim çekinerek. Hem adamın evinde kalıyordum hem de utanmadan bir şey istiyorum diyordum.. Kendimi kötü hissetsemde buna mecburdum.

Serseri Patronum Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!