prolog

1.4K 80 7

Rose

Hogwart stał przed nami otworem. To, o czym marzyłam przez tyle lat, w końcu miało się spełnić. Drzwi od Wielkiej Sali otworzyły się, a my, zdumieni, ale i zachwyceni, szliśmy między stołami. Przypomniałam sobie słowa mojej mamy "Jeśli będziesz się denerwować, po prostu spójrz w górę". Tak też zrobiłam. Zerknęłam na sufit... nie, to nie był sufit. To był kosmos. Na granatowo - fioletowym tle lśniły gwiazdy, dostrzegłam Drogę Mleczną, na ziemię spadał gwiezdny pył. Coś niesamowitego. Wiedziałam, że to magia, ale wyglądało to tak realnie i nieziemsko pięknie... Opuściłam głowę. Ceremonia Przydziału już się rozpoczęła. Kolejne jedenastolatki zostawały wywoływane i trafiały odpowiednio do domów: Gryffindoru, Hufflepuffu, Ravencalwu, Slytherinu. Denerowałam się. "Potter, Albus" usłyszałam i ujrzałam, jak Al wychodzi na środek, by następnie dostać przydział. On również bardzo się stresował. "Potter!" Krzyknęła Tiara "Tak, to wielki zaszczyt, oczywiście... Ale jednak... Slytherin!!!" Zapadła głucha cisza. A potem Ślizgoni zaczęli wiwatować. Po chwili dołączyły do nich pozostałe domy. Albus na początku spojrzał na mnnie z przerażeniem, ale czym wiwaty były głośniejsze, tym - tak mi się wydawało - on czuł się pewniej i pogodził się z tym. Zapewne przypomniał sobie słowa ojca. Rzucił mi promienny uśmiech. Nadeszła kolej na mnie. "Weasley, Rose".
Podeszłam, wciąż się uśmiechając. Usiadałam pewnie na stołku a Tiara spoczęła na mojej głowie. "Aha! Kolejna Weasley!" Usłyszałam śmiechy, zobaczyłam rozbawienie. Te słowa są tak słynne, ponieważ Weasleyowie od pokoleń trafiają do Gryfindoru. "Jednak... z Tobą będzie inaczej." Nie zdążyłam się zastanowić, nad tym, co usłyszałam, Tiara krzyknęła: "Ravenclaw!" . Na moment zaległa cisza, a potem rozbrzmiały niezwykle głośne oklaski. Podeszłam do stołu Ravenclawu, usiałam wśród wiwatów i spojrzałam w stronę stołu Slytherinu. Albus patrzył na mnie. Już się nie uśmiechał. Za to siedzący koło niego Scorpius Malfoy - wręcz przeciwnie.

/od autorki
Witam was! Ship Rose Weasley oraz Scorpiusa Malfoya jest jednym z moich ulubionych! Mam nadzieję, że spodoba wam się to fan fiction :)
Dawajcie znać!| Lepsze Realia | Rose Weasley &Scorpius Malfoy Przeczytaj tę opowieść za DARMO!