4.Bölüm ✘ YAKIŞIKLI PRENSES

34.2K 2K 434

Multimedya Barış ve Savaş. Sağdaki Savaş aasddghjk

--

Sonbaharın tatlı soğukluğu bedenini ürpertirken beklemekten sıkılmış bir şekilde kollarını bağladı. Şuan dumanı üzerinde tüten sıcak bir kahveden başka bir şey istemezdi. Oysaki kahveyi hiç sevmiyordu bile. Sadece bardağa yaklaştığında burnuna dolan acı koku onu rahatlatıyordu. Nefesini bıkkınca dışarı vermişti. Nerede kalmıştı bu kız?

"Üzgünüm beklettim. İkna etmek biraz uzun sürdü de." diyen Hilal'e çevirdi bakışlarını.

"Halloldu mu peki? Yani kayıtsız alacaklar mı?" diye sordu heyecanla. Hilal yüzüne sıcak bir gülümseme yerletirip başını onaylarcasına salladı.

"Neden kayıt yaptırmıyorsun ki?" diye sordu merakla. Fazlasıyla meraklı bir kızdı.

"Çünkü yok şu saatte yurtta olmalısın, şu saatte dışarı çıkamazsın falan bayar beni." dediğinde Hilal normalce başını sallamıştı. O tipte bir kız olmadığını çoktan anlamıştı bile.

Yaklaşık iki gündür tanışmalarına rağmen çok çabuk ısınmışlardı birbirlerine. Buna Hilal'in oldukça sıcakkanlı hali de neden olmuş olabilirdi.

Hilal insanları severdi ve onları mutlu etmek için elinden geleni ardına koymazdı. Almira ise tam tersi sevmezdi kimseyi. Hem cinsleri hariç tabiki de. Belki de birbirlerini tamamladıkları için bu kadar kısa sürede arkadaş olmuşlardı. Hilal Almira'nın soğukluğunu kıracağına inanıyordu. En azından çabalayacaktı.

"Nasıl kabul ettiler peki?" dedi soru gözlerle Hilal'e bakarken.

"Eh biraz torpilliyim diyelim. Neyse eşyaların neredeydi?Yerleştirelim hemen. Yeterince üşüdün zaten. Hem sen niye dışarıda bekledin onu da anlamıyorum zaten."

Almira dudaklarını bilmiyorum dercesine büktü. Sahiden soğukta durma amacı neydi? Tuhaf davranışları fazlasıyla olan bir kızdı ama Hilal alışacağını düşünüyordu.

Sonuçta Yusuf konusunda aklının başına gelmesine yardımcı olmuştu.

Hayatında sadece bir kişiye aşık olmuştu ve bunu fazlasıyla abartmıştı. Yusuf'un onu dalgaya aldığını göre göre devam etmişti üstelik buna. Sırasına çiçek koyduğunu bile hatırlıyordu. Delilik! O zamanları hatırlaması aniden yüzünün düşmesine neden olmuştu ve Almira bu değişimi anında fark etmişti.

"Hey! Neyin var?" derken istemsizce elini omzuna koymuştu. Sormak zorunda hissettiği için değil, sahiden merak ettiği için sormuştu.

"Çok geri zekalıydım da o geldi aklıma." dedi gülerken. Onun gülümsediğini gören Almira da gülümsedi.

"Her insan geri zekalıdır boş ver geçti artık. Onu ne kadar sevdiğini bakışlarından anlayabiliyorum. Her ne kadar tasrif etmesem de sana geleceğini biliyorum. Erkek canlıları aptaldır ve egoisttir. Senin gelmediğini görünce paşa paşa gelecektir. Ayrıca eşyalarım yok sadece bu var." deyip elindeki çantayı gösterdi.

Hilal önce konuşmasına şaşırsada bu şaşkınlığı çabuk geçti. Almira normal değildi ve onun anormalliklerini normal karşılayacaktı.

"Nasıl tek eşyan makyaj malzemelerinin olduğu çanta mı?" diye sordu şaşkınca. Almira onaylarcasına başını salladı fakat Hilal'in soru dolu bakışlarını gördüğünde açıklama gereği hissetti.

"Sadece onlar değil eşofman ve iç çamaşırı da var. Eşyalarımı evde bıraktım yeni şeyler almak istiyorum. Hem alışveriş yapmayı severim." dediğinde Hilal gözlerinden kalp çıkarırcasına baktı.

5✘1 Eşittir 1Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin