Akça Bozkurt

5.2K 357 44
                  

Selamünaleyküm,

Canlar bugün yeni bölüm yok. Ramazandayız malum, akşama misafir vardı ve ben yeni bölümün kurgusu üzerine düşünmedim ve biraz da zihinsel vs. yorgunluk hissediyorum. Kısaca yazasım yok. :D

Ben de fırsat bu fırsat karakterler üzerine bir tanıtım yazısı ekleyim dedim. İlk karakterimiz Akça. :)

_____________


İsim: Akça

Yaş: 18(25 Mart= Ejderha Yılı)

Irk: Bozkurt (Bastırılmış Gen)

Mahlas: Yazar Hanım

Alanı: Lise son sınıf. Sözelci.

Fiziksel Özellikleri: 1.55 cm. Uzun düz kumral saç ve göz. Balık etli. Beyaz ten.

Güçlü Yanları: Olumlu kişilik. Yardımsever. Merhametli. Sadık. Korumacı. Sabırlı. Mantıklı düşünme. İdealist. Vazgeçmeme.

Zayıf Yanları: Mükemmeliyetçi. Kendini yalnız hissetmek. Hayal kırıklığına uğrama korkusu. Rezil olma korkusu. Duygusal. Hemen öfkelenmek ve öfkelendiğinde merhamet ve acıma duygusunu kaybetmek. İnatçı. İçe kapanık. Potansiyelini tam kullanamamak-imkan bulamamak veya kendini tam tanıyamamak.

Özel Beceriler: Her şeyi önceden düşünerek tüm olasılıkları hesaplayıp, önlem alabilmek.

İlgi Alanları: Yazmak. İlim. Doğa. Resim çekmek ve gezmek. Hayvan sever.

 Hayvan sever

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.


Kısaca Yaşamı: Anne doğum sonrası ölmüş. Baba tarafından büyütülmüş. Tek çocuk. Babası sürekli korumacı bir şekilde hareket ettiği için çoğu zaman eve kapalı bir yaşam sürmüş, dış tecrübesi çok yok ama bu da onu sürekli okumaya ve araştırmaya itmiş. Çok fazla arkadaşı olmamış. Ergenlikten sonra olağandışı fiziksel değişiklikler geçirmeye başlayınca babası, doğaüstü bir soyun parçası olduğunu itiraf etmiştir. Fakat Akça, bastırılmış gen dedikleri bir durumdan muzdariptir. Safkan bir kurt adam soyundan gelse de sıradan insan özellikleri göstermekte. Doğaüstü dünyasında bu durum çok ender meydana gelmekte ve bazı aileler bu duruma hoş bakmamakta.

Lise için doğaüstülerin gittiği bir okula gider ve orada en yakın arkadaşı Ecmel Bozkurt ile tanışır. Sonra da diğer yakın arkadaşları olan Melodi Gölperisi ve Meylis Denizperisi ile tanışır. Üniversite için  Türk-İslam Tarihi Sanatları bölümünü istemekte. 

Gelecekte yazarlık konusunda kariyer yapmak istemekte ve hali hazırda yazdığı tarihi bir romanı var. Tam bir tarih aşığıdır.

Olur da kendisini arkadaş olarak eklemek isterseniz (Akça Bozkurt ismi ile facebook da aratabilirsiniz.) ;) https://www.facebook.com/profile.php?id=100012569623141

Hayalet Lise [Hayalet Serisi #1] (Kitap Oldu)Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin