Znovu jsem vešla do té chladné budovy, z které mi naskakovala husí kůže, teď však po boku s Thomasem. V ruce měl svůj typický kožený kufřík a na nose hranaté brýle. Zaujali jsme místo před dveřmi kanceláře plukovníka Batese a oba se na sebe podívali. Thomas povzbudivě a já nervózně. Zaklepala jsem a otevřel nám, mně už dobře známý, zavalitý muž v uniformě. Nabídl nám kafe a usadil se před námi.

Seznámila jsem ho s mým a Harryho advokátem a zaposlouchala se do jejich rozhovoru. Za čtyři dny bude prý soud a dnes a zítra ještě jednotlivý výslech.
Když Bates uznal za vhodné, že bychom se měli k dalšímu výslechu odebrat, všichni tři jsme vstali a odkráčeli do výslechové místnosti číslo 6. Stejná místnost, ve které jsem byla minule. Udivilo mě, že nevidím poblíž Harryho, ale Bates mi pak vysvětlil, že je ve vazbě, a nebude se účastnit mého vyzpovídání, stejně jako já toho jeho. Byla jsem kvůli tomu nesvá, protože by bylo pro mě lepší, kdyby se na mě díval a duševně mě tak podporoval.

,,Slečno Austenová,'' začal Bates. ,,Dnes ráno jsme dostali konečné důkazy o tom, že pan Styles sexuálně využil slečnu Ruth Payneovou. Řekla nám vše o jeho činech a musím říct, že jsem byl opravdu zaskočen. Nikdy bych si nemyslel, že muž dokáže udělat něco tak nechutného ženě!'' Na sucho jsem polkla a panicky pohlédla na Thomase. ,,Tenhle případ by ho však do vězení nepustil na tak dlouho, na kolik bych si přál. Řekněte mi, slečno Austenová, víte-li i o jiných ženách, které pan Styles měl.'' Rychle jsem si vymýšlela příhodnou odpověď.

,,Ano, vím jen o jedné přítelkyni, kterou měl a kterou miloval. Jmenovala se Amanda Kersleyová. Byla zavražděna při přestřelce mezi policisty a nějakým zločincem. Myslím, že o tomhle případu jste mohli slyšet!'' vpálila jsem mu do očí a v duchu se poplácala po rameni, s jakým klidem jsem to dokázala říci.

,,Ano, to je už taky hezkých pár let zpátky. Bylo to ještě před tím, než Styles začal zneužívat a mučit ženy různého věku!'' vyprskl.

,,Vyprošuji si tón, tohohle hlasu k mé klientce, a křivé obviňovaní k mému klientovi, které ještě nemáte dostatečně potvrzené!'' utvrdil ho Thomas a já mu pod stolem stiskla ruku.

,,Čili na žádnou jinou ženu si nevzpomínáte?'' ignoroval Thomasovu poznámku a vyptával se dál. Zavrtěla jsem hlavou a on si něco zamrmlal. ,,A jméno Jean Littersonová Vám nic neříká?'' založil si ruce na prsou a já se zapřemýšlela. Bylo to jméno dívky na jedné z kazet, které měl Harry ve svém starém bytě. Donutila jsem ho, aby všechno spálil a zničil, protože něco takového jsem doma mít nechtěla. Kupodivu mi vřele a bez námitek vyhověl.

''Jean Littersonová-22 let///4.6.2012''

Stálo tam.

,,Ne,'' hlesla jsem sebejistě.

,,Je to totiž dívka, která se Stylesem žila v blízkém vztahu před čtyřmi roky. Nezmínil se o ní?'' zavrtěla jsem hlavou a dodala:

,,Ne, nikdy jsem to jméno neslyšela.'' Bates si mě změřil pohledem a ruce si položil na stůl.

,,Když jsme Jean našli a zeptali jsme se jí, jestli Stylese zná, řekla, že s ním měla pouze přátelský vztah, a odmítla odpovídat na další dotazy. Je možné, že žen bylo víc, ale Styles je zmanipuloval k tomu, aby nemohly-''

,,Obávám se, že položená otázka není vhodná pro mou klientku,'' umlčel ho Thomas dřív, než to stačil dopovědět. Bates byl zjevně naštvaný, že se takhle nemůže dostat k žádnému pořádnému důkazu, a tak výslech rozpustil. Poděkovala jsem Thomasovi a znaveně se doploužila domů.

Proč jen mám pocit, že je to čím dál tím horší a horší?

*

   Jak jsem doufala, Melanie mi ofotila všechny své zápisky a ochotně mi řekla vše, co ve škole dělali. Samozřejmě byla i zvědavá, proč jsem  já nepřítomna ve škole, když mám tak skvělý prospěch, ale odpálkovala jsem ji s tím, že mi není vůbec dobře a nejméně na dva týdny si ještě poležím.
Slíbila mi, že mi každý den bude posílat úkoly a popřála mi, ať se brzy uzdravím. Až budu zase moci jít do školy, musím se jí nějak odvděčit.

♡#I love my teacher||FF-Harry Styles#♡Přečti si tento příběh ZDARMA!