#11# TOPLANTI

10.9K 517 11

Sabah olduğunda Elif bir bacağını bay evlilik meraklısının üzerine atmış, kollarıyla da ahtapot gibi sarmıştı. Eğer genç kızın bilinci yerinde olsaydı beynini parça parça doğramak isterdi.

Efe kendini sarmalamış kızın kollarından büyük zorluklarla çıkarak bir müddet tavanı izledi. Bunalmıştı .

Daha sonra bakışlarını tavandan çekerek bakışları mışıl mışıl uyuyan genç kıza kaydırdı.

Biçimli kıvrılmış kirpikleri,  küçük burnu,  biraz dolgun dudaklarıyla böyle bile güzel görünüyordu.

Kumral saçları yastığa yayılmıştı. Bu görüntü aslında Dünya'nın yedi harikası listesine sekizincinin dahil olması gibi bir şeydi.

Uyandığında yanında eşinin olması....

Ama maalesef bay evlilik meraklısı için kalp çırpıntısından başka bir şey ifade etmiyordu. Ha bir de eski defterleri açmaktan başka.

Böyle bir hataya tekrar düşemezdi. Aşık olamazdı. Onun tek hayatı ailesi olmalıydı ve öyleydi. Hayatındaki kadınlar sadece annesi ve kardeşleri olmalıydı.

Elif uykulu bir şekilde bir şeyler mırıldandı.  Efe yatakta doğrularak kafasını yatak başlığına koydu.  Bir müddet daha uyuyan güzeli izlemeye devam etti.

Kendisinin yanlış bir şey yaptığını fark edince genç kız uyanmadan duş almanın iyi bir fikir olduğunu düşünüp banyoya ilerledi.

Elif hiç uyanmak istemiyordu. Üstünde fazlasıyla ağırlık vardı. Yavaşça gözlerini aralayarak ilk başta nerede olduğunu kavramaya çalıştı. Yeni uyandığında bir şeylerin farkına varmak onun için açıkçası  zor oluyordu.

Ayaklarını yataktan sarkıtarak yavaşça elleri üzerinde doğruldu. Yanına baktı. Efe yoktu. Herhalde uyanıp kahvaltıya indi diye düşündü.

Perdeyi çekti ve müthiş manzarayı izledi. Tam üzerini değiştirmek için buradaki dolaba yönelecekti ki banyonun kapısı açıldı. Elif hemen kafasını çevirerek ''S- Sen giyin ben sonra girerim tekrar odaya.'' diyerek zorlukla konuştu.

Bornozu vardı ama yine de koşar adımlarla kendini dışarı atmasına engel olamadı.

Efe kızın haline hafif tebessüm ederek üzerini giyindi. Bu kızı utandırmak onun için ayrı bir hal almıştı.  Lavanta kokulu bayan çirkini.

Elif Efe'nin odadan çıkması üzerine direkt banyoya giderek yüzüne su çarptı. Ellerini yüzünü iyice yıkadıktan sonra aynadaki yansımasına baktı.

Çok solgun görünüyordu. Kesinlikle hasta olacaktı. Zaten şu aralar kendini fazlasıyla bitkin, yorgun hissediyordu. 

Bu dolapta da kendisinin düşünülüp içinde birkaç parça eşyanın olması neredeyse Elif'in gözlerini yaşartacaktı.

Efe bu işi fazlasıyla planlı yapıyordu. E tabii işkolik bir adamın hayatını da planlaması çokta şaşırtıcı değildi?

Gerçekten güzel bulduğu saç rengine uygun açık kahve tonunda bir elbise giyindi. Sandaletlerini de ayağına geçirince aynanın karşısına geçip gözüne de rimel çekti.

Aşağıya indiğinde herkes kahvaltı için oturmuş Elif'i bekliyorlardı. Elif kuru bir özür dileyerek masadaki yerini aldı.

Fazlasıyla sessiz yenilen yemekte Efe kavga başlatmak amacıyla ortaya bir bahane sürdü ama Elif'in alttan alması genç adamı şaşırtmıştı.

Annesi gelinini onayladı. Bu taktikleri de kendisi ona vermişti.

Efe burnundan soluyarak sinir küpünden farksız bir şekilde şirkete ilerledi.

EVLEN BENİMLE ! (İDDİA) -TAMAMLANDIBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!