Doğaüstü Soylar - 4

4.8K 319 24
                  

Selamünaleyküm,

Nasıl gidiyor? Her şey yolundadır inşallah. :)

Kitabımız son gaz devam ediyor. Birkaç bölüm daha yazıp güncellemeye başlayacağım inşallah. Şimdi niye bu kadar zaman aldı diyebilirsiniz ama Hayalet Lise için yazdığım bölümler Hayalet Üniversite için yazdıklarımdan daha uzun diyebilirim. Bu yüzden bölüm sayısı şu 5-6 bölüm ama uzunluğu bir hayli yerinde. Az daha sıkın dişinizi. :)

Doğaüstü soyları tanımaya devam. Böylece kitabımıza daha vakıf olun. :)


____________________________

CÜCELER

CÜCELER

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.


"Parmak Çocuk" ya da "Küçük Peri" olarak da tabir edilen, 25 cm ila 30 cm arasında boyu olan bir soydur. Kökenleri hakkında hiçbir bilgi yoktur.

Cüceler, yetişkin bir insanın kolunun yarısı boyutunda olduğu için çok rahat bir şekilde küçük kovuklarda gözden uzakta yaşayabilmişlerdir. Görünüşleri adete minik bir insan şeklindedir. Çok hızlı hareket ettikleri gibi köstebek gibi her yeri çok rahat kazıp, yeraltına şehir kurabilecek kadar beceriklilerdir. İnşaat konusunda iyidirler.

Lakin sebebi bilinmeyen bir nedenle soyları zaman içerisinde tükenmiştir. Eldeki son kayıtlara göre ortalama 40-45 yaş ömürleri vardır. Ölülerini mumyalamaktadırlar ama Mısır mumyalarından daha farklı bir teknikle.

İran'ın Horasan eyaletinde, Lut Çölünün 60 km. uzağında Cüce Şehri bulunmuştur. Yapılan testlere göre 5 bin yıllıktır. Son cücenin görülmesinden bu yana aşağı yukarı en az 2000 yıl geçmiştir. Aşağıda bir adet cüce mumyası vardır. (Horasan'da 5 bin yıllık cüce şehrinin olduğu gerçek bir bilgidir. Ölüleri mumyaladıkları ve boyutları da. :) ) 

Günümüzde Güney Afrika'da yaşayan; boyları 1,5 cm. aşmayan pigmeler mevcuttur. Tahminlere göre antik cücelerin soyundan geldiği düşünülmektedir ama bunlar Doğaüstü Varlıklar Dünyasından uzak bir yaşam sürmektedir. Ayrıca zaman zaman cüce boyutlarında insanlar doğmaktadır.

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.
Hayalet Lise [Hayalet Serisi #1] (Kitap Oldu)Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin