Doğaüstü Soylar - 3

4.9K 345 29
                  


Selamünaleyküm,

Ramazan nasıl gidiyor? Kitapla ilgili gelişmelere devam... Hayalet Lise'ye başladım ve tam gaz devam ediyorum. 12 bölümlük yazdıktan sonra hemen bölümleri güncellemeye başlayacağım. Bu yüzden takip etmeye devam edin.

Siz bekleyedurun ben de soyları tanıtmaya devam edeyim. :)

_________________

ELFLER

Elfler, perilerin orman, yeşillik vb

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

Elfler, perilerin orman, yeşillik vb. yerlerinde yaşayan türüdür. Orman Perisi de denir. Görünüşleri birebir insana benzer ama gerektiğinde tırnakları kedi gibi uzar ve oldukça keskin ve kırılması çok zordur. Öyle ki bir elf tırnağı ağacı dahi kesebilir.

Elfler, ormanlara ve doğal olan her şeye düşkün canlılardır. Doğa hakkında çok bilgi sahibidirler. Yeşilliği korumayı görev bellemişlerdir. Sizler için şahane bahçeler tasarlayabilirler. Ayrıca ellerinin şifa yeteneği vardır. Bu yüzden modern dünyada bir çok elfin hekimlik yaptığı bilinmektedir.

Genelde sakin ve iyilik sever canlılar olsalar da tahrik edildiklerinde çok tehlikeli bir hale bürünürler.  Kara elf denen türleri de vardır ki bu tabir yoldan sapmış olanlar için kullanılır.

Antik zamanlarda kelt kültürlerinde 'druid' ismiyle saygı duyulan orman perileri, zamanla büyücülüğe merak sardıkları için orman büyücüsü olarak da anılmışlardır.

MERAN

Meranlar, yılan insan olarak da bilinen bir türdür

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

Meranlar, yılan insan olarak da bilinen bir türdür. İnsan görünümünde ama yılanlar gibi zehirli üst dişleri ve tırnakları bulunan Meranlar, Anadolu ve Mezopotamya kültürünün önemli bir parçasıdır. 

Zehirleri, yeryüzündeki en ölümcül zehirdir ama aynı zamanda bir çok şifa kaynağı olarak kullanılır. Hatta kanlarının ve zehirlerinin karışımından 'ölümsüzlük suyu' elde edileceğine inanılmışsa da gerçeklik payı yoktur ama geçmişte buna inanıldığı için meranların varlığından haberdar olan bir çok kişi tarafından avlanılmışlardır.

Dönüştüklerinde sarı veya limon yeşili parlak bir göz rengine sahip olurlar. Bu onların zehirlerinin ne kadar etkili olduğu ile ilgilidir. Genelde gençler yeşil iken yetişkinliğe erenler saman sarısı renge sahiptir. 'Sivri dil' tabiri bunlardan türemiştir.

Tarihteki en ünlü meran, meran soyunun kökeni, annesi olduğuna inanılan Şahmeran ismindeki eceleridir. 

Hayalet Lise [Hayalet Serisi #1] (Kitap Oldu)Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin