Bölüm 10: Bayram

7.5K 614 54
                  

Selamlar,

Bir gün aradan sonra yeni bölüm ile karşınızdayım. Farkındayım biraz kısa oldu ama idare edin. Ramazan dolayısı ile biraz meşgul idim ve hali ile yorgunluk çöktü.

Resimde Baybora var. :)

HAYIRLI RAMAZANLAR dilerim. Sahura kalkılsın, oruçlar tutulsun! Allah kabul buyursun. :)

DİPÇE: Bölüm güncellenmiştir

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

DİPÇE: Bölüm güncellenmiştir.

___________

 "Hayırlı bayramlar!"

Kapının hızlıca açılması ile Ecmel'in yatağından çığlıkla fırlaması bir oldu. İki kolunu her an yumruk atacakmış gibi havaya kaldırdı. Genç kız uykulu gözlerle korkutucu bir bakış atmaya çalışıyor ama diğer yandan da olan biteni algılamaya çalışıyordu.

Akça, arkadaşının bu halini görünce kahkahaya boğuldu. "La bebe beni mi dövecen?"

"Egiz ne bağrıyorsun daa!"

"Bayram havasına girdim. Haydi, babam bayram namazına gitti. Kahvaltı sofrasını da kurdum."

"Hi kız! İnsan daha önce uyandırır!"

"Yavrum sabah namazından sonra uyumadım zaten. Sana da kıyamadım. Hazırlannnnnn."

Akça koşarcasına Ecmel'in odasından çıktı. İçeri temiz hava dolması için açtığı tüm pencere ve kapıları kapattıktan sonra gün ışığını daha iyi almak için pencere tüllerini kaldırdı. Etrafta toparlanacak bir şey var mı diye bakındığında umduğundan daha derli toplu olduğunu gördü. Besbelli babası bayram öncesi temizliği yaptırmıştı. Böyle zamanlarda onu evde tek başına bırakmaktan nefret ediyordu. Acaba bencillik mi yapıyordu? Liseyi yatılı okuyacağını öğrendiği ilk anda hem biraz korkmuş hem de heyecanlanmıştı. Şüpheleri okulu görene kadar sürmüştü. Lakin bu eksantrik sıra dışı ortam ve insanlara hemen kanı kaynamıştı. Özellikle de Ecmel ile tanışır tanışmaz kendini daha iyi hissetmişti. Daha sonra da Melodi, Meylis ve diğerleri ile tanışmıştı. Öğretmenler de eğlenceli olunca güzel bir okul hayatı geçirmişti. Babası ise her geçen gün daha seyrek aklına düşer olmuştu. Şimdi ise bu durumdan pişmanlık duymaya başlamıştı.

Sokak kapısı açılınca babasının geldiğini anladı. Koşarak adamın beline sarılıp öptü. "Allah kabul etsin. Hayırlı bayramlar." diyerek babasının elini öptü.

"Senin de biricik kızım."

"İyi bayramlar Berkut amca." dedi Ecmel, adamın elini öperek.

"Senin de güzel kızım. Haydi kızlar, şu ihtiyarı doyurun."

Ecmel çayları getirirken Akça ve Berkut sofraya kurulmuşlardı bile. Kahvaltı sonrası üçü birden belediyenin kurbanlık kesim alanına gitti. Araba 10 dakika sonra Konyaaltı bölgesindeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik Parkının yakınında bulunan Kapalı Pazaryeri'ne vardı.

Hayalet Lise [Hayalet Serisi #1] (Kitap Oldu)Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin