55.Bölüm- TEKLİF

5.4K 310 6
                       

Canlar kontrol etmeden yüklüyorum hatalar olduysa affola :)

Bölüm Şarkısı toygar ışıklı/ Bırak sende kaybolayım

Yolda defalarca sormama rağmen Uras'ın ağzından tek bir laf alamamıştım. Ben ,beni yemeğe götürür zannediyordum fakat geçtiğimiz ormanlık alanlardan sonra başka bir yere gittiğimizi anlamıştım. Bütün yalvarışlarımı dikkate almayıp hiçbir şey söylemedi. Bende bir süre sonra sormaktan vazgeçmiştim. Benim içim içimi yerken Uras bey oldukça neşeli görünüyordu. Daha fazla dayanamayıp,''Daha çok var mı?'' dedim. Sırıtışını büyüterek bana döndü. ''Az kaldı'' deyip göz kırparak tekrar yola çevirdi yüzünü. Heyecandan kalbim yerinden çıkacak gibi hissediyordum. Duygularım tamamen karışmış mideme vurmaya başlamıştı. Camı açıp içeriye biraz temiz hava girmesini sağladım yoksa dayanabilecek gücüm yoktu. Gözlerimi kapatıp içeriye dolan havayı soludum. Bir süre sonra midem rahatlamıştı ama biraz üşümüştüm. Yine de temiz hava heyecanımı bastırmaya yardımcı olmuştu.

Kapalı gözlerimle temiz hava beni içine çekerken Uras'ın ''İşte geldik'' deyişi ile gözlerimi araladım. Bu arada arabada yavaşlamış ve bir dağ evinin önünde durmuştu. Aldığım nefesler tekrar hızlanırken iç sesim beynimde sürekli yankı yapıyordu. Geceyi burada mı geçirecektik?

Bakışlarım dağ evinden kayıp Uras'ı bulurken, o gülen gözlerle bana baktı ve arabadan indi. Onu takip ederek kapıyı açtım ve toprak zemine ayak bastım. Heyecandan başım dönmeye, kalp ritmimin dengesi bozulmaya başlamıştı. Aldığım nefes bir anda yetmemeye başlamışken gözlerim bir an karardı ve tökezledim. Düşmemek için arabadan destek almaya çalıştım titrek ellerle. Peş peşe aldığım nefesler ile kendimi sakinleştirmeye çalışırken, kısa bir süreliğine kararan gözlerimi kapattım ama sıcaklığını hissetiğim ellerin belimi kavrayıp, kendine yaslaması geç olmadı. Uras'ın kokusu huzur veriyordu bana. Kokusunu derinlerime çekerken biraz daha sıcaklığına sokuldum. En azından bu sayede güvende olduğumu biliyordum. Uras'ın bana bir şey olmasına müsade etmeyeceğini biliyordum. Ona fazlasıyla güveniyordum. O benim sevdiğim, aşık olduğum adamdı.

''İyi misin güzelim?''

Derin bir nefesi daha içime çekip gözlerimi araladım. Gözlerimin önünde parlayan noktacıkları gidermek adına bir kaç kez gözlerimi kırpıştırdım ve ''Evet,bir an başım döndü'' dedim Uras'ın elini sıkıca tutarak.

''Hadi gel''

Beni ellerimi aynı sıkılıkla tutarak içeriye yönlendirdi. Hâlâ biraz sersemlemiş hissediyordum. Neden böyle olduğunu bilmesem de fazla heyecanın beni bu hale soktuğuna şüphem yoktu. Uras ahşaptan yapılma bahçe kapısını açıp içeriye geçmeme yardım ettim. Gözlerimin önünde halen parlak noktalar geziniyordu. Ayaklarımda yürüyecek gücü bulamıyordum bu yüzden Uras'a ağırlığımı biraz daha verdim. Ve o yürüyemeceğimi anlamış gibi beni kucağına aldı. Başımı boyun girintisine koyduktan kısa bir süre sonra bedenimin yumuşak bir yere bırakıldığını fark ettim. Peş peşe aldığım nefesler ile bu durumdan kurtulmak için dua etmeye başladım. Bu şekilde Uras'ı da korkuttuğuma şüphe yoktu.

Alışık olduğum o parfüm kokusu tekrar ciğerlerime dolarken yüzümü örten saçlar geriye itildi. Gözlerimi aralayıp beni aşktan yakıp kavuran gözlere bakarak gülümsedim.

''Güzelim iyi değilsen gidelim''

Son bir gayretle yatırıldığım minderlerden doğrulup ''hayır,gitmeyelim! İyiyim ben, açlıktan oldu herhalde, tüm gün heyecandan bir şey yememiştim'' dedim. Böyle özel bir günde onun yanımda olmasını istiyordum. Benim hayatımda hep acılar vardı. Sadece bu gece hiç unutmak istemediğim bir gün olsun istiyordum.

SEN ONA AŞIKSIN- Tamamlandı (Düzenlenecek)Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin