GİRİŞ

37.1K 1.5K 423
                  

Selamünaleyküm,

Yeni bir fantastik roman ile karşınızdayım. Bol yorum ve oy beklerim. :)

DİPÇE: Kapak yapmasını bilen arkadaşlar, yardımınızı bekliyorum. :)

___________

"O daha çocuk." dedi genç adam hüzünle. "Allah aşkına, daha 5 yaşında!"

"Doğduğu an hüküm verilmişti, biliyorsun."

Genç adam başını iki yana salladı. Böyle canice bir şeyi kabul etmek istemiyordu. Bunun vebali altından nasıl kalkarlardı? Bu dünyada olmasa bile öbür dünyada bunun hesabını vereceklerdi. Bu kaçınılmaz bir sondu.

"Biz yapmasak bile diğer meclisler yapacak." dedi orta yaşlı adam.

"Karşı koyabiliriz." dedi bir umutla. "Müsaade etmeyebiliriz."

"Delirdin mi? Sadece doğu yakası değil tüm batı yakası meclislerini mi karşımıza alacağız? Oğlum, hepimizi yok edip, yerimize yeni bir meclis kurarlar ve o çocuk da öyle ya da böyle gene de ölür. Değer mi?"

Genç adam derin bir nefes aldı. Kalbi sıkışıyordu. Aldığı nefesin hiçbir etkisi yokmuş gibi tekrar tekrar derin nefesler aldı...

"Tamam." dedi sonunda. "Turgut'u gönder."

"En doğru kararı alacağını biliyordum, oğlum."

Genç adam babasına döndü. Acı acı gülümsedi. "Turgut'u çoktan yolladın, değil mi?" Babası cevap vermedi. "Çocuk çoktan öldü. Benim yerime çoktan hüküm verdin."

"Sana söyledim, hüküm çocuk doğduğunda kesilmişti. Ayrıca meclisin çoğunluk kararı var."

"Yine de benden kalemi kırmamı istedin!"

"Çünkü sen, meclisin liderisin."

"Siz sadece benim de suçunuza ortak olmamı istediniz!"

Bu gece dolunay tutulmuş ve kalbine korku düşmüştü. Nedenini şimdi anlıyordu. Genç adam ufka doğru gözlerini dikti. Güneş doğmak üzereydi. Utarit gezegeni kendini net bir şekilde gösteriyordu. Zaten başka türlü çıplak gözle kendini göstermezdi. Belki bir de güneş batarken. Fakat şu an her zamankinden çok daha az belirgindi. Neredeyse silinik görünüyordu. Sıradan insan gözleri ile bakılsa görünemezdi bile ama kendi gözleri belli belirsiz varlığını görüyordu. Yazık. Dedi içinden. Gökyüzü bile çocuktan yana değildi, işaretler açıkça buna alametti. Peki, bunu çocuğun babasına, en yakın dostu Tuğrul'a nasıl anlatacaktı?


Hayalet Lise [Hayalet Serisi #1] (Kitap Oldu)Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin