1. kapitola

11.2K 326 47

V letní restaurační zahrádce sedí dva muži. Jeden v černém obleku padnoucím skvěle na tělo. Druhý v tmavých džínách, světle modré až bílé košili, na které měl černou vestu s úzkými bílými pruhy. Před sebou měli rozházené fotografie dívek. Michal, ten v džínách, prohlížel jednu za druhou a rovnou je trhal.
„Pro Boha, co ještě chceš? Jsou sexy, krásné a talentované. Nevím, co ti ještě mám nabídnout,“ rozčiloval se muž v obleku.
„Hele, chci do svého klipu to nejlepší. Tyhle umělý holky jsou na nic,“ trval na svém Michal. Byl naštvaný, což k němu vůbec nesedělo.
„Dobrá, seženu ti někoho originálního,“ vzdal to Tomáš - muž v obleku.
„Super, ale ať je to co nejrychleji!“ vstal, hodil naštvaně peníze na stůl a odešel.

Tomáš byl něco jako Michalův poskok. Měl na práci splnit vše, co mu na očích viděl. On nebyl zas tak náročný, jako by se mohlo před chvilkou zdát. Jen chtěl mít svoje videoklipy dokonalé a to se vším všudy. Byl to zpěvák s dost dobrou reputací. Na svém kontě měl už několik ocenění a spoustu populárních písniček.

Večer měl mít vystoupení v jednom klubu. Už bylo připravené ozvučení a vše potřebné pro jeho akci. Seděl ve své V.I.P. sekci a pozoroval tančící lidi na parketě. Pak ji uviděl. Dívku, která se pohybovala takovým způsobem, že z ní nemohl odtrhnout zrak.
„Tome, pojď sem,“ ukázal mu prstem k parketu.
„Vidíš tu dívku? Tam - blondýnka v černých džínách a bílém tričku.“ Tom si ukazováčkem přisunul brýle blíž k očím. Chvilku hledal, až ji našel.
„Co s ní?“ pozvedl obočí a naklonil hlavu na stranu. Michal na něho hodil držku a ukázal znovu na tu dívku.
„To je ta, kterou chci. Podívej se pořádně. Je dokonalá. Tu prostě chci,“ řekl. Tom se na něho udiveně podíval. Nechápavě kroutil hlavou ze strany na stranu.
„Víš co po mně vlastně chceš? To neudělám.“
„Proč ne? Co je na tom divnýho? Já nemám čas, za ní jít sám. Za chvilku jdu na scénu,“ podíval se na své Rolexky.
„Michale, jsme kamarádi a i přes to, že po mně chceš někdy hrozné věci, tak tahle je ta nejhorší. Nepůjdu za tou chudinkou a nebudu ji přemlouval, aby s tebou šla do postele!“ ukazoval při svém proslovu na tu dívku. Michal se hlasitě zasmál. Vyskočil na nohy a držel se za břicho. Když si všiml Tomovo výrazu, rozesmál se ještě víc. Po pár vteřinách přestal a vše vysvětlil. Přišel až k němu, jednu ruku mu položil na rameno a druhou stále držel břicho. Ještě se trochu usmíval.
„Kámo, tak teď jsi mě malém zabil. Nechci ji do postele. Chci ji do klipu.“ Tom se usmál, nejdřív trochu a čím víc mu to docházelo, tím výš jeho koutky stoupaly. Trochu si oddychl, ale i tak nevěděl, jak na to.
„Aha. Tak to jsem se mi ulevilo, ale stejně. Jak to mám udělat?“
„Udělej jí nabídku, kterou neodmítne,“ to už byl na cestě na pódium a Tom jen slyšel, jak se zdraví s fanoušky.

Michal rozjel svou show, fanynky ječely, pištěly a on si užíval popularitu, zatímco se jeho věrný poddaný nemotorně mačkal davem, který do něho strkal, jako by za to byli placení. Konečně došel k dívce, kterou si jeho kamarád vybral do svého videa. Opatrně jí poklepal na rameno. S úsměvem se otočila.
„Potřebujete něco?“ optala se ze zdviženým obočím. Jako by mu říkala. Proč mě rušíš?
„Vlastně ano. Měl bych pro Vás nabídku, která se neodmítá,“ oplatil jí úsměv.
„Jo? A jakou?“ nebrala ho vážně. Vypadal jako šprt, který ji chce jenom sbalit. Taky tak působil ve svém tmavém obleku s úzkou kravatou, s brýlemi, které si neustále upravoval a s kudrnatými vlasy.
„Co takhle tančit v Michalově klipu?“ natočil hlavu k pódiu, na kterém si Michal užíval svou slávu. Zrovna se mu jedna tanečnice otírala zadkem o rozkrok, on ji vášnivě hladil po stehně. Dívka se na to podívala a hned se otočila zpátky na Toma.
„Hm... No, popravdě Vám nevěřím ani slovo, ale i kdyby jste mluvil pravdu, tak ne. Vážně nechci tančit v jeho klipu,“ ukázala prstem na tu erotickou scénu. Otočila se ke své kamarádce a něco jí zašeptala. Potom se společně nahlas zasmály.
„Slečno, já to myslím vážně,“ zakřičel na ni, aby ho přes hlasitou hudbu slyšela. Zase se k němu otočila a řekla:
„Tak víte co? Jestli o mě má Michal zájem, tak ať přijde sám,“ definitivně se k němu otočila zády. Vzdal to a šel zase do V.I.P. sekce.

V.I.P. ✔Přečti si tento příběh ZDARMA!