Kan Uçurumu Savaşı 1

92 14 2


T9SK 20709 - ShamîGarr

Ozzshu aşağıda delice kıpırtılarla huzursuzluğunu belli ediyordu. Hükümdar HayraKan, tüm gezegen tabanını deniz gibi kaplamış şu devasa kütlenin içinden fırlayıp iki yüz têth kadar; yuvarlak pencereleriyle dışarı fırlayan şekilsiz odalar, balkonlar ve çeşitli törenler için kullanılan platform çıkıntıları olmasa, organik metalden oluşmuş pürüzsüz kapkara bir kaya gibi görünecek Shamîgarr Hükümdarlık Sarayı'nın dört dev boynuzundan KourânGarr güneşine bakan Kalth platformunda kısık gözleriyle çevresini tarıyordu. Beyaz sakalı, devasa gövdesine giydiği parlak mor kaftanının üstünde her akşamüstü Ozzshu'yu yalayarak saraya uzanan sıcak doğu rüzgârıyla salınırken o yüzyıllardır hükümdarlığı temsil eden dev bir Jaka ağacı gibi sallanmadan duruyordu. Geçmişin zaferlerle dolu anılarına dalıp gitmiş gibiydi. İmparatoriçe TholennKay'dan olma oğlu Ator ve Oeuirtigarr savaşında jokerinin yaverliğini üstlenmiş Jarit, tam arkasında hükümdarlarının sözlerini saygıyla beklerken, sislerin arasında, ruhani bir ışıkla parlayan AranGarr Tapınağı ve ruhlarının üstünde ShamiGarr'a dağılan genç Raan Rahipleri görülüyordu. Jarit'in gözleri zevk adası Arntall'ın halisünojen mirr dumanlarını koklayıp kendilerinden geçerek, ağızlarında şarkılarla gezi platformlarında uzaklaşan soylulardaydı. Ator, yaklaşan Hükümdarlık Mühür Oyunları'nın heyecanıyla babasına her geçen gün biraz daha yanaşıyor, OeuirtîGarr savaşından büyük bir zaferle çıkan bu kıyıcı ve eğlenceli adamdan bir şeyler öğrenmek için yanıp tutuşuyordu. Galaksi valisi Sîrl'i yapay gezegenin üstünde, ilkel Ouğgur ordularıyla perişan eden efsane komutan! Şimdi de Ator'un karşısına büyük bir olasılıkla valinin oğlu, 'Muhteşem' lakabıyla ödüllendirilmiş o pislik çıkacaktı. Vîrl! Raan rahiplerinin geleneksel Kusrêth Törenlerinde hiç kimseye bahşedilmemiş iki özellikle, bölünme ve düşünce okuma yetileriyle yeniden doğan, kurnazlıkla acımasızlığı iddiasız siluetinde bütünleştiren Muhteşem Vîrl... Ator, üstüne çullanan nefret duygusuyla hızlanan soluklarını yatıştırmaya çalışırken hükümdarlık dövme ustaları tarafından uzun kanatları ve ejderha kuyruğuyla çift başlı bir klattma çizimiyle onurlandırılan kafasını sıvazlayarak babasına biraz daha sokuldu. Hayrakan'ın gözleri bir süredir gökyüzüne değişik renklerde, şekilsiz büyük kayalar gibi yerleşmiş uydulardaydı. Devasa fabrikalar, üretim gezegeni ThazarGara'nın kara yüzeyinde, bembeyaz parlıyorlardı. Arkasına dönmeden, davudi sesiyle "Beş para etmez mühendisler," dedi, tükürürmüş gibi. "Şu PunnghOth mezarlarını ne zaman hazırlayacaklar merak ediyorum."

Susup Ator'a döndü. Yaklaştıkça büyüdü. Sanki ShamîGarr'ın çevresini sarmış şu uçsuz bucaksız galaksinin dokunulmazlığını her adımıyla bozup geçiyordu.

"Evren pençelerimizin içine oturmuş ve biz bir türlü avucumuzu sıkıp ezemiyoruz. Lanet olsun her şeye!"

"Hükümdarım yine coştu. Gidip ciromu kapıp geleyim de arkanızda şu doyumsuz hırsınıza eşlik edecek bir müzik yapayım efendim!" Jarit çekik gözlerinin altında yalakça açılmış ağzı ve sapsarı dişleriyle bir hsimmar gibi gülümserken HayraKan onu hiç takmadan devam etti.

"Ayrılık vakti yaklaştı Ator. Sarayın entrikaları, tepemizde kibirli Urphahalar gibi uçuşan şu rahip bozuntuları geride kalıyor. KourânGarr Kan Meclisi salonlarında şişmanlayıp eski hatıralarla yaşayacağım ha! Savaşlar olmayacak, zaferin yanık kokuları dolmayacak burnuma. Mutluluk Vadisi'nde, bir sürü eski şişko, kibirli hükümdarla aynı yerde sıkıcı toplantılar... Pöh."

Ator'un kurnaz yüzündeki ciddiyete bakarken alaycı bir gülüş yüzünü ele geçirdi Jarit'in. Karşısındaki kibirli prensin, o sırada beyninde bir kirkh gibi dolaşıp kendisini ahlaksız fısıltılarla rahatsız eden yüzlerce düşünceyle baş etmeye çalıştığından haberi yoktu.

ATARAANBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!