6. BÖLÜM

4.4K 266 18


❀Düzenlendi❀


Sabah olunca James kaledeki tüm çalışanları büyük salonda topladı. Herkes Dük'ün neden onları bir araya getirdiğini merak ediyor, aralarında fısıldaşıp duruyorlardı. Fısıldaşmalar uğultuya dönmeye başlamıştı.

- Herkes sessiz olsun! diye bağırdı James.

Bunun üzerine birden bire uğultu kesildi ve odadakiler konuşmayı kesip Dük'ü dinlenemeye başladılar.

- Bildiğiniz üzere 3 hafta önce kaleye, soytarım olması için genç bir kız geldi, dedi James.

Herkes "Evet" anlamında başını salladı.

- O kız kaleden ayrıldı. Yani bir daha göremeyeceksiniz. Yakında Düşes ve Leydi kaleye dönecekler. Eğer biriniz Düşes'e veya Leydiye bu konu hakkında en ufak bir şey dahi söylerse mahvederim. Herkese ibretlik olsun diye gözünüzün önünde kellesini alırım, dedi James tok bir sesle.

Odadakiler James'in kararlılığını gözlerinden okuyabiliyorlardı. Bu nedenle kimseden ses çıkmıyor, sadece dikkatlice dinliyorlardı.

- Umarım hepiniz anlamışsınız. Kendi aranızda bile bu yaşananları konuşmayacaksınız. Artık konu kapandı. Şimdi herkes işinin başına dönebilir.

Bu konuşmadan sonra kimse bir şey demeden denileni yapıp odadan ayrıldılar.

1 HAFTA SONRA

Annesinin arabasının kaleye girdiğini haber alan James çalışma odasından çıkıp avluya gitmek için merdivenleri hızla indi. Sur kapılarının kapanma sesi ve arabanın girişi tamamlandığında arabacı, arabanın kapısını açıp elini uzattı. İlk Düşes, ardından ise Leydi indi.

James annesine doğru yavaşça yürüdü. Anne deyip sıkıca sarıldı. Kardeşine de sarıldıktan sonra kalenin içine girdiler.

- Anne isterseniz siz biraz dinlenin benim biraz işim var. Akşam yemeğinde görüşürüz, dedi James.

- Tamam oğlum, dedi Düşes.

James hemen çalışma odasına çıktı. Masaya geçti ve çekmeceden kağıtları çıkardı. Bir sürü iş onu bekliyordu. Hepsini tek tek okuyor, gerekli olanları imzalıyordu.

Fakat aklı birçok şey ile meşguldü. Annesi gelmişti. Eğer birini, özellikle de bir kızı soytarısı yaptığını öğrenirse çok kötü olurdu. Bütün kale çalışanları burada bir soytarının olduğunu biliyordu. Eğer biri ağzından kaçırsaydı o zaman çok kötü olurdu. Herkesi yeteri kadar uyardığını düşünüyordu fakat yine de pek emin olamıyordu.

Düşüncelerden sıyrılıp önündeki kağıtları yoğunlaştı. Bir süre sonra kapı çaldı.

- Girin, diye seslendi James.

İçeriye hizmetçi girdi.

- Majesteleri akşam yemeği hazır. Düşes Victoria ve Leydi Ketherin sizi bekliyor.

- Tamam, geliyorum. Sen çıkabilirsin.

Hizmeti reverans yapıp çıktıktan sonra James elindeki kağıtları aldığı çekmeceye geri koydu. Oturduğu yerden kalkıp çalışma odasından çıktı. Daha sonra yemek salonuna doğru yürümeye başladı.

Yemek salonuna girdi. İçeride kız kardeşi ve annesi sohbet ediyordu.

- Buyrun yemeğe geçelim, dedi James.

KALBİMDEKİ LEKE #Wattys2017Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!