33. Bölüm

1.6K 97 45


H "Zeynep senin şu an ağlaman gerek biliyorsun değil mi?"

Z "Evet biliyorum ama napiyim ya gülesim geliyor." Dedi Zeynep gülmesini bastırmaya çalışarak..

Biri başının üzerindeki kırmızı duvağı kaldırıp "İki saattir ağlamanızı bekliyoruz. Ağlayın artık yeter bıktım dönmekten." Dedi. Duru'ydu o kişi. Bıkmışlığı ses tonundan belliydi.

"Tamam ya ağlıyorum." Diyerek duvağını kapattı Zeynep.

Yarın düğünü vardı. Şimdi de sürpriz kına gecesi. Annesi ve Hayal ile evde oturmuş, babasının evde olmamasının verdiği rahatlıkla kızsal konularda konuşuyorlardı. Saat on dokuza geliyordu. Akşam yemeği sonrası kahve keyfi yaparken kapı çalmıştı. Kerem ve Görkem gelmişti. Öylesine geldiklerini sanmıştı Zeynep. Böyle bir kına gecesinin olacağından haberi yoktu. Ta ki Kerem ve Görkem "Hadi kızlar kalkın sizi sürpriz kına gecenize götüreceğiz." Diyene kadar. Ondan sonra her şey çok hızlı gelişti. Zeynep evden nasıl çıkıp kuaföre gittiklerini oradan da kına gecesinin yapılacağı mekana geldiklerini net hatırlamıyordu bile.

Bütün yakın arkadaşları o mekandaydı. Bir anda kendini bir sandalyede oturmuş etrafında dönen insanların ortasında buldu. İstemsizce gülme krizine girdi. Neyse ki atlatmıştı krizi.

Bir hafta çok çabuk geçmişti. O günden sonra hastaneye gitmişlerdi. Doktoru iki aylık hamile olduğunu söylemişti. Zeynep ve Kerem'in hiç beklemedikleri bir haberdi. Böyle bir şeyin olabileceği akıllarına dahi gelmemişti. Hayat onlara çok büyük bir sürpriz yapmıştı.

Öğrendiklerinde ikisi de çok sevinmişti. Mutlulukları göz pınarlarından taşmıştı adeta. Hastaneden dışarı çıkıp sahile geldiklerinde hala duyduklarının şokunu atlatamamışlardı. Kerem Zeynep'e dönüp "Bizim bir bebeğimiz olacak." Dediğinde Zeynep "Evet. Bizim bir bebeğimiz olacak" diyerek yanıtlamıştı. Sahilin ortasında insanların içinde olmayı umursamadan Zeynep'i kucağına alıp etrafında döndürmüştü.

Ailelere henüz bir şey söylememişlerdi ama arkadaşlarına söylemişlerdi. Herkes bu habere çok sevinmişti.

Zeynep ve Hayal'in yanağından süzülen yaşları gören Duru kınayı yaktı ellerine.

Kına gecesi sona ermişti artık. Demet ve Sevim eve gitmişti. Artık gençlerin eğlenme vaktiydi. Zeynep ve Hayal barın üst kattaki odalarından birine giderek hazırlandılar. Ellerini yıkayıp kendileri için hazırlanan kıyafetleri giydiler. O sırada da bar eski haline döndürülmüş ve beyler de aralarına katılmıştı. Bar bu geceye özel kapatıldığı için herhangi bir sıkıntı çıkmamıştı ve her şey çar çabuk halledilmişti.

Zeynep ve Hayal odadan çıkarak alt kata indiler. Gümbür gümbür müzik sesiyle insanlar çoktan kendinden geçmişçesine eğlenmeye başlamıştı. Merdivenin sonunda bekleyen Kerem'in yanına gidince kollarını sevdiği adamın boynuna doladı Zeynep.

"Seni çok seviyoruuum."

"Bende seni gökyüzüüm." Diyerek elleriyle Zeynep'in belini sardı Kerem.

"Çok mutlu ettin beni. Yani çok mutlu ettiniz bizi."

"O zaman plan başarıyla sonuçlandı."

"Ne zaman bu planı yaptınız?"

"Baya oldu."

"Önceden düşünmüşsünüz demek."

"Konu siz olunca. Hadi gel eğlenelim biraz. Bu gece ve bundan sonra ki bütün geceler bizim artık."

Kerem Zeynep'in elini tutarak dans eden insanların yanına getirdi. Böyle güzel bir gecenin organizatörlerinden biri olarak eğlenmeyi fazlasıyla hak ediyordu.

AŞK YARASI (TAMAMLANDI) Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!