Ertesi günümün tamamını Kıvanç'ın buluşmaya gelip gelmeyeceğini düşünerek geçirmiştim ve bu yüzden Irmak bir kez daha bana aptal olduğumu söylemişti. Irmak'ın bana aptal deyişi ve Kıvanç'ın ilk tanıştığımızda bana oldukça soğuk davranışından dolayı kendimi yüzsüz hissedişim aslında pek umurumda değildi çünkü aylar sonrasında listemdeki tüm maddelere uyan birini bulduktan sonra onu öylece orada bırakamazdım. Elbette ki onunla bir şekilde tanışmam, konuşmam ve sonrasında da buluşmam gerekirdi!
Son dersten sonra şoförüme beni parka bırakmasını istediğimi söylemiştim ve ders bitiminden yaklaşık yarım saat sonra, işte şimdi, parktaydım. Şoförüme eve gitmesini, işim bittiğinde onu arayacağımı söylediğimde yalnızca başını salladı ve ben arabadan iner inmez gözden kayboldu. Böylesi işime geldiğinden yalnızca omuz silktim ve parkın girişine doğru yürümeye başladım.

Parkın girişine vardığımda, etrafımda veya bundan dört gün önce de oturduğu bankta Kıvanç'ı göremeyince hayal kırıklığıyla başımı eğdim. Ne bekliyordum ki? Gerçekten de gelip benim gibi hiç tanımadığı biriyle sohbet edeceğini falan mı?

Başımı umutsuzca iki yana salladım fakat yine de bekledim. Gelmeyeceğini biliyordum ama bir yanım ısrarla beklemem gerektiğini haykırmıştı, ben de onu kıramayarak beklemeye koyulmuştum fakat bir süre sonra sıkıldım ve oturduğum banktan kalkarak parkın olduğu sokağın köşesindeki bakkala gittim. Sırt çantamın içinden bir beşlik çıkarırken içeriye girdim ve içecek dolabından kutu kola aldıktan sonra parayı satıcı sandığım kadına uzattım.

Bakkaldan çıkmak üzereyken, "Para üstü!" diye bağırdığında fazlasıyla ruhsuz bir sesle, "Kalsın," dedim.

Parka tekrar gidip aynı banka tekrar oturduktan sonra kolamı yudumlamaya başladım. Aynı zamanda da Kıvanç'ı taklit ediyor, sevimsiz çocukları seyrediyordum. On ya da on beş dakika sonra kolamı bitirince, kutusunu çöp kutusuna doğru atmak için kolumu kaldırdım. Çöp kutusu birkaç metre uzağımdaydı ve bence ıskalama şansım düşüktü.

Kolamın kutusunu çöp kutusuna doğru attığımda, kutunun içine girmeyerek hemen yanına düşünce, içimden koca bir feryat koparmak ve yere oturup başımı bir sağa bir sola delirmişçesine sallamak geldi.

"Beceriksiz Solucan..."

Duyduğum sesi tanır tanımaz şaşkın bakışlarımı etrafımda gezindirdim; hemen arkamda ayakta dikildiğini gördüğümdeyse şaşkınlığım biraz daha arttı.

"Geldin!"

"Senin için değil, şuradaki çocuklar için," diye kısa bir açıklama yaptıktan sonra yanıma oturduğunda, kocaman sırıtışımla beraber onu izlemeye başladım ve o da boş bakışlarıyla çocukları izlemeye başladı.

"Lütfen bir daha bana öyle seslenme," diye yumuşak bir sesle konuştum. Belki yumuşak davranırsam o da yumuşak olurdu. Cevap vermedi ve ben de üstelemedim.

Bir süre sonra sıkıldığımı belli edercesine ofladıktan sonra, "Başlasak mı artık?" diye sorduğumda, omuz silkerek, "Keyfin bilir," dedi.

"Kurallarımı hatırlatmama gerek yok değil mi? Senin koymak istediğin kuralların var mı?" Sırt çantama not defterimi ve kalemimi alabilmek için uzandığım sırada, "Var," dedi kısa ve net bir şekilde.

Merakla, "Nedir?" diye sormadan hemen önce not defterimi ve kalemimi çıkarmıştım.

"Birincisi, ne olursa olsun sakın bana emir verme. İkincisi, günde sadece bir saat görüşeceğiz."

"Bir saat bile fazla!" dedikten sonra not defterimi ve kalemimi çantama attım. Sadece iki madde olan kurallarını da unutmazdım, değil mi? "Hem," diye konuşmaya devam edip, "Neden sana emir vermeyecekmişim?" diye burun kıvırırcasına sordum.

Umut - SOLUCAN Serisi #1Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!