:The accident:

94 11 5
                  Bu hafta beşinci kez Winry'nin atölyesindeki tahta ve rahatsız edici sandalyesinde oturmuş bozuk olan kolumu yapmak için malzemelerini getirmesini bekliyordum. Kolumu çok sık bozmaya ya da kırmaya başladığımı o da fark etmişti ancak bunun başka bir 'kız problemleri' olduğunu düşünüyordu.


Onu işlerinden alı koyduğumun farkındaydım ama dayanamıyordum. Başka türlü onu görmem imkansızdı. Bir kaç ay önce aynı okula gittiğimizden görüşebiliyorduk ancak onun, teyzesine yardım etmek için para kazanması gerekmişti. Sonuçta da bu atölyeyi açmış ama hem okul hem de işlerini aynı anda yapamadığı için okulu bırakmıştı ayrıca çok da meşguldü. Kasabada ki en genç ve yetenekli tamirci olduğu için insanlar bozulan eşyalarının yenisini almak yerine Winry'ye geliyorlardı.


Ben ise kırdığım koluma ve bacağıma taktığı mekanik kol ve bacak sayesinde okula gidebiliyordum ve bu da bana onu görmek için sadece haftasonlarını bırakıyordu. O ise haftasonlarını bile işine adardı. Annesini ve babasını bir savaşta kaybetmişti. Ailesinden geriye kalan tek kişi olan teyzesi ise ciddi derecede hastaydı, ona ilaç bulmak için paraya ihtiyacı vardı.


Ben ise sadece aşıktım ona, kasabanın geriye kalan tüm genç kızları ile birlikte.


Onu küçüklüğünden beri tanırdım. Birlikte oyunlar oynardık, kavga ederdik. En yakın arkadaşlardık. Ta ki ona aşık olduğumu fark edinceye kadar. 3 ay önce, teyzesine hastalık teşhisi konulduğu gün, evime topallayarak ancak hiç göz yaşı dökmeden gelmiş ve durumu anlatmıştı. Teyzesi için dimdik duracağını ancak bugün içini dökmesi gerektiği söylemiş ve 6 yaşından beri ilk defa ağlamıştı, onca yaşadıklarını dökercesine. Birlikte yatağımda sarılarak uyumuştuk. Ona o gün aşık olmuştum.


Malzeme dolabının kapısının açılmasıyla oturuşumu düzelttim ve gözlerine bakmamaya çalıştım. "Sonunda gelebildin." Dedim.


Beni duymamış gibi konuşmaya başladı. "Bu hafta beşinci oldu bu. Kasabadan başka bir kız olsan bilerek yaptığını düşüneceğim ama ne kadar sakar olduğunu biliyorum."


Oh. "Şanslısın bacağıma bir şey olmadı." Dedim sonunda gözlerine bakarak.


Kahkaha attı. Ona yeniden aşık oldum. "Haklısın. Bu sefer nereye çarptın ya da kime kafa attın?"


Sana o lanet gözleriyle bakan kızlara. "Hey! Ben kavga etmem ki. Sonuçta bir kızım değil mi? Ne kadar dayanabilirim ki?" Tamamen yalan, sınıfımda ki bütün kızlarla kavga etmişimdir. Yara almadan tabii ki.


"Çok doğru bir kızsın, o yüzden daha uzun etekler giymelisin.." Gözleri bacaklarıma kayınca kızardım ve eteğimi aşağı çekmeye çalıştım. "Sonuçta ben etrafta yokken bir erkek üstüne saldırabilir"


O benim sandalyemin yanında ki tabureye oturunca konuşmaya devam ettik. "Sırf erkekler bakmasın diye giyiniş tarzımı değiştirecek değilim. Onlar kendilerine hakim olsunlar bir zahmet.." Kolumdaki bir kabloyu fazla sıkınca acıdan inledim, özür diledi. "Ayrıca bana bir bak her yerim metalden kimse bana o gözle bakmaz, en fazla acırlar."


Gözlerini kolumdan çekmeden sessiz bir şekilde gülümsedi. "Etrafında olanların farkında değilsin. Bütün arkadaşlarım bana senden bahsetiyor."


Kızardım. "Bunu bana sen mi diyorsun? Kasabanın bütün kızları peşinde, sen de suratını kapat da sana bakmasınlar."


"Kıskandın mı?" Dedi gözlerime bakarak.


Mümkünmüş gibi daha çok kızardım ve bana gülmesini izledim. Evet kıskanmıştım. Hem de çok. Bunu inkar etmeye çalışmadım bile.


"Pekala, ben de seni kıskandım." Dedi kolumdaki işi biterken. "Bacağınada bakmam gerekiyor." Kıpkırmızı suratımla kafamı salladım ve örgülü uzun saçımı bacağımın üstünden çektim.


Taburesinden kalktı ve önümde eğildi. Metalik bacağımla ilgilenmeye başladı. "Sana bir şey itiraf edeceğim." Dedim, bütün cesaretimi toplayamaya çalışarak. Dikkatini bana çevirince başımı eğdim ve kucağıma bakmaya başladım. "Kolumun sürekli bozulmasının nedeni seni görmek istememdi, bilerek yapıyordum." Kafamı kaldırdım ve gözlerine baktım. "Özür dilerim."


Sonra beni öptü. Bütün vücudumun kırmızı olduğuna emindim. Beni öptü.


"Artık beni görmek için 'kazayla' kolunu bozmana gerek yok." 
Sevdiğiniz kişiye onu sevdiğinizi söyleyin arkadaşlar *^*

Accident ~OneShot~Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin