30.Bölüm- Ateşe Uçan Kelebek

6.4K 351 1
                         

BÖLÜM ŞARKISI= YAŞAR KURT/VER BANA DÜŞLERİMİ

Zorlu geçen yolculuğun ardından bara gelmiştik. Kemerimi çözüp arabadan indim. Anahtarı görevliye teslim edip beni takip eden kıza doğru yöneldim. Yanına gidip elinde tuttuğu ceketi tekrar omzuna yerleştirdim. Omzuna yerleştirdiğim ceket ve rüzgardan yüzüne savrulan buklelerini kulağının arkasına iterek,'' Böyle daha güzel'' dedim. Beni savunmasızca etkisi altına alan kokuya kapılıp, belinden hafifçe tutup içeriye doğru yürüdüm. Kalabalığa aldırmadan üst kata doğru yöneldim. Defne geldiği yeri inceliyor, loş ışıkta yürüme zorluğu yaşıyordu. Belinden sıkıca tutup kendime doğru çektim. ''Adımlarına dikkat et, düşme'' diyerek elimi uzattım bu sefer. Kısa bir an sonra sıcak avucu, avucumla buluştu. Elini sıkıca tutup merdivenlerden yukarı çıktım.

Demir localardan birinde yerini almış etrafında bir kaç kızla gülüşüyordu. Ben yanında bir kız getir derken kızlar demediğime emindim. Yine abartmıştı olayı. Yanına gittiğimizde kızların arasından kalkıp 'Kardeşim hoş geldin'' diyerek kalktı.

''Demir bu ne hal?''

''Ne varmış halimde?''

''Yok bir şey Demir!''

Defne yanımdan geçip koltuğa bıraktı kendini. Omzundaki ceketi ve çantasını kenara doğru iteledi. Bende yanına oturup, kollarımı koltuğun üzerine savurdum. Karşısında yarı bilinçsiz adamı inceleyen Defne'ye biraz yaklaşarak, ''Demir benim kardeşim gibi gördüğüm en yakın arkadaşımdır '' dedim. Gülümseyen gözlerle bana doğru bakıp, tekrar bakışlarını Demir'e çevirdi.

''Öyle mi? Memnun oldum Demir''

Demir kıza elini uzatıp ''Bende'' diyerek selamlaştı. Defne'de uzatılan eli hafifçe kavradı. Demir, sarhoş halleri yüzünden planı unutmuş kızı gözleriyle yeme noktasına geçmişti. Eğer müdahale etmezsem olan Defne'ye olacaktı. Ben rahatsız değildim, sadece Defne huzursuz olup kaçmasın diye uğraşıyordum. Hızla Demir'in elleri arasından Defne'yi kurtarıp kendime doğru çektim. Zaten Demir bu haldeyken kurduğumuz plandan vazgeçtiğimi anlatamazdım. Anlatsam da anlamazdı çünkü adam kör kütük sarhoştu!

Demir'i kendi haline bırakarak, kollarımın altındaki bedenin gerginliğini azaltmak adına onunla konuşmaya başladım.

''Bir şey içer misin? ''

Defne ''Alkolsüz bir şey varsa tabi neden olmasın'' dedi eğlenerek. Gülüşü güzeldi. Güldüğü an dudağının yanında oluşan gamzeye takıldı gözlerim. Sonra bir an durup gözlerine kaydı gözlerim. Biraz daha yaklaşıp kulağına doğru fısıldadım.

''Buraya alkol almaya geldik ama''

Geri çekilip tekrar göz hizasına geldim. Titreyen bedenini umursamadan bu sefer o bana yaklaştı ve kulağıma fısıldadı. ''Ben alkol alamam''diyerek oda geri çekildi. Ciddi yüz ifadesini umursamayıp tekrar ben ona yaklaşıp,''Neden? '' diye sordum. Geri çekilecekken Defne'nin parmaklarını boynumda hissettim. Duraklamamı fırsat bilip kulağıma doğru fısıldadı. ''Çünkü ilaç kullanıyorum ve alkol alamam. Şimdi bana alkolsüz bir şeyler söyle'' deyip neşeyle geriye çekildi. Anlamsız bakışlarım arasında o yönünü Demir'e çevirmiş ve sohbete başlamıştı.

Gelen garsondan alkolsüz bir içecek istedim. Garson yanımızdan uzaklaşırken ben tekrar Defne'yi incelemeye koyuldum. Ne demek istemişti? Ne ilacı kullanıyordu? Buradan bakılınca hiç hasta gibi durmuyordu. Çok fazla takılmayıp Defne'yi tekrar geriye doğru çektim. Kısa bir bakışmanın ardından o etrafını incelemeye başlamıştı. Elim omzunda durmuş etrafı merakla inceleyen kıza baktım bende. O etrafı inceliyordu bense onu.... Ürkek bakışlarını etrafta gezdirirken her bir hareketine dikkat ettim. İstem dışı kirpiklerini kaç saniyede bir kırpışına baktım öylece. Elimin altındaki bedenin bazen titrediğini hissettim. Benden bağımsız çalışan duygularla dikkat ettim bu kıza. Çekimine karşı koymaya çalışarak inceledim yüzünün hatlarını...

SEN ONA AŞIKSIN- Tamamlandı (Düzenlenecek)Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin