James:

Bol som celý čas zmätený. Wolf sa ku mne takto nesprávala už veľmi dlho. Naposledy ešte pred nedobrovoľným výletom. Nerozumel som jej. To sa tak naštvala, že som sa dotýkal jej nahého chrbta ? Mal som dojem, že a jej to páčilo. Len dúfam, že som sa nemýlil a celé si to nepokazil takouto kravinou. Ale čo ak to ona neberie ako kravinu ? Čo ak ... ? Merlin, kto sa má v tých babách vyznať !Kráčal som na Elixíry, keď som zbadal Jennifer. Rozbehol som sa za ňou. Keďže už viem, že po mne nejde, už tak sa jej nestránim. Sme celkom fajn priatelia. Len jej ešte musím zistiť, ako ju berie Came Zabini, ale pre ňu to urobím.

,,Jenn !" zakričal som a ona sa prekvapene otočila.

,,James ?" spýtala sa prekvapene. Dobehol som k nej a sklonil sa, aby som mohol šepkať. Oprel som sa o stenu a naklonil sa k jej tvári.

,,Netušíš, či Wolfie vadilo, keď som sa jej vtedy tak dotýkal ?" opýtal som sa ticho a cítil som sa ako zúfalec. Vážne som sa to teraz Jennifer opýtal ?! Merlin !

,,Prosím ?!" nadvihla obočie.

,,No..." začal som, ale skočila mi do reči.

,,Rozhodne na to nevyzerala. Prečo sa ma to, ale pýtaš ?" nadvihla obočie.

,,Len tak." zamrmlal som a ona sa kyslo uškrnula.

,,Jasné." odvrkla.

,,Tak, no teda, vďaka." zakoktal som sa a narovnal sa. Môj pohľad sa stretol s Wolfiným. Blondínka stisla pery a odvrátila zrak. Rýchlym a ráznym krokom kráčala do učebne Elixírov. Sledoval som ju so zmiešanými pocitmi.

,,Bež za ňou !" postrčila ma Jenn a ja som ako v tranze kráčal do učebne za Wolfie. Sadol som si na miesto vedľa nej, ako vždy. Ani na mňa nepozrela. Vyhnať ma nemôže, pretože spolu pracujeme. S povzdychom som sa obzrel po triede. Valeria s Jasonom si niečo šepkali. Zamračil som sa. Odkedy sa oni dvaja k sebe tak majú ? Do triedy vošiel profesor Slughort a cupkal pred nás.,,Dobrý deň, študenti moji ! Dnes si pripravíme jeden dosť silný elixír. Veritaserum. Vie mi niekto povedať, čo to je ?" usmial sa profesor. Valeriina ruka vystrelila nahor.

,,Najsilnejší elixír pravdy. Prinúti toho, kto ho vypil odpovedať pravdivo na akékoľvek otázky. Používa sa na vypočúvanie na Ministerstve." odrapkala a ja som sa naklonil k Wolf.

,,Ak teda nepoznajú kúzlo pravdy." šepol som a ona stuhla, no inak nedala najavo, že ma vníma. Jednoducho sa ma snažila ignorovať, čo sa jej skutočne darilo a mňa to privádzalo do šialenstva. O chvíľu mi asi rupnú nervy !

,,Správne, slečna Reedová. A tento elixír si dnes namiešame. Tak do toho !" vyzval nás Slughort a ja som sa ako vždy rozbehol po druhú polovicu prísad. Keď som sa s nimi vrátil, Wolfie už pričarovala do kotla vodu a s odporom sa dotýkala dementorovho plášťa. Ja som vzal kopyto kentaura a začal ho strúhať. Tiež som to nerobil s radosťou.

,,Wolf, prečo ma vlastne ignoruješ ?" nadhodil som po chvíľke. Nereagovala. Ďalej sa venovala vývaru z dementorovho plášťa. Povzdychol som si. Kráska moje, prečo mi to robíš ?

,,To ti skutočne tak prekáža ? Myslel som, že to chceš." pokračoval som. Prudko pustila varešku a zazrela na mňa. V jej očiach bol stále ten chlad. Nerozumel som jej. Nerozumiem celej tejto poondiatej situácií a pekne mi to varí krv.

Wolfie sa otočila naspäť a ja som na mieste takmer explodoval. Robí si zo mňa žarty ?! Príde mi, ako by sme sa vrátili do starých čias Pottera a Malfoyovej. A to mi najviac brnkalo na nervy. Predsa sme sa k tomu nechceli vrátiť ! Ja som chcel, aby sme boli viac ! Nemôžem si pomôcť, ale milujem ju. No, ona evidentne sa ma stráni. Čo ju k tomu donútilo ? Kurva, keby som aspoň vedel, čo sa deje.Seriously, Potter ?! {Harry Potter, next generation}Read this story for FREE!