MATE x 4 - "How was your day, faggot?"

498 47 2

*Adam Mitchel Lambert - Satan z pekla s cizími učebnicemi
"Jaký jsi měl den, faggot?"
Ashley vletěla do pokoje a hned na to se rozkašlala.
"Neříkej to slovo, není to slušné, sestřičko," poučil jsem ji o slušném chování. Ona byla jako nemoc - jenom čekat, až na ni někdo najde lék a do pár dnů zmizí. Strop se zdál zajímavý, když se na něj dalo tak dlouho dívat s cigaretou v ruce, ale stejně mě donutila se na ni podívat.
"Neříkám to ostatním, říkám to tobě, buzno!"
Vzala polštář, co byl položený na křesle a hodila ho po mně. Polštář místo mé ruky přistál na mé hrudi.
"Co chceš, blbko?"
Rána se jí vrátila, přímo do obličeje: "A ukliď si to, Ashley, nepotřebuju další přednášku od mamky."
"Zkouška s dramaťákem, na kterou mohls přijít?" podívala se na mě jako na idiota. Napodobil jsem její výraz: "Co bych tam jako dělal, poslouchal svoji hloupou malou sestřičku, jak hraje trapnou hru?"
"Ne, poslechl by sis, co se tam stalo, jak se posmívali. Peter a Ben do sebe omylem narazili, spadli na sebe, teď je každý má za homouše," sedla si vedle mě na postel a vzala mi cigaretu. Potáhla si z ní a zakašlala, načež si vysloužila pohlavek ode mě.
"Co mám dělat s tím, že na sebe dva týpci spadli? A nekuř, není to zdravé. Budou tě pak bolet kolena. Vlastní zkušenost," nespokojeně jsem si mlaskl a čekal, než jí dojde, jak to bylo myšleno.
"Vidíš, zrovna tohle myslím! To tvoje balancování mezi holkama a klukama - myslím, každý už viděl tvoji údajně žhavou líbačku s Melanie Leavitt," žduchla mě do ramene a já pod její silou znovu spadl do polštářů.
"A? Měla jazyk v mojí puse, já v její taky, to je toho, vy freshmani toho naděláte. Tohle je střední škola, už se nerozdělujeme na kluky a holky, jako na základce. Každý s každým," vysvětlil jsem a skousl mezi zuby svůj piercing v jazyku. Povzdechla si a důležitě se na mě podívala.
"Po tom, co jim na zkoušce někdo řekl homouši, tak se všichni začali smát. Pak přišel zlatý hřeb od mladšího bratra toho, jak se jmenuje... Williama, co s tebou chodí na fotbal. Říkal: Jako brácha od Ashley a ten jeho teplej kámoš!"
Protočil jsem očima a položil si otázku: Vážně mě přišla otravovat s tímhle?
"Jestli budu chtít sahat na prsa, budu sahat na prsa. Jestli budu chtít kouřit ptáky, vsaď se, že to budu dělat. Žádný mladší homofobní bratr od debilního fotbalisty mi nebude nic říkat-"

"Ale tohle není o tobě, chápeš?! Co já?! Mě za to budou šikanovat, ne tebe! Na "mocnější" a "respektovanější" lidi se v prvním ročníku nehraje hned, co nastoupíš. Musím si respekt vybudovat," přerušila mě. Podepřel jsem se a posadil se vedle ní. Rukou, ve které mi stále doutnala cigareta, jsem ji chytil kolem ramen.
"Necháš mě domluvit? Děkuju. Nikdo nebude nic říkat mně ani mojí sestře. Jestli má Will malého bratra v dramaťáku, malá, nevinná Ashley má velkého bráchu v nejlepším postu na škole.
Vidělas někdy, že by si se mnou někdo zahrával?"
Zakroutila hlavou a podívala se na mě.
"Vidíš? Stačí půlrok a budeš mít respekt, vybuduješ si ho, jednou. Tak se uklidni a drž hubu," dal jsem jí potáhnout z cigarety. Jen, aby už mlčela.
Najednou ale vystartovala, stoupla si naproti postele a znovu začala ječet.

"Ty a tvoje zachraňování Tommyho mi v tom budování moc nepomáhá. Vím, že je to tvůj kámoš a dneska ses ho zastal, ale...!
"Počkej, počkej. Jak o tomhle sakra víš?" zeptal jsem se překvapeně.
"Všechno o tobě se rychle roznese!" vykřikla. "Jestli ho chtěli dneska zbít, měls je nechat, stejně je k ničemu! Jediné, co dělá, je že spotřebovává tvůj benzín v autě!"
Chvíle údivu přešla hned po tom, co mi došlo, co za sračku právě vylezlo z pusy mojí vlastní sestry. Už ale byla napůl cesty ke dveřím ven z mého pokoje. Cigareta skončila v popelníku.
Vyběhl jsem za ní a přitiskl ji ke zdi.
"Bože můj, nech mě být, ty debile! Nestačí ti šukat zadky, musíš se snažit znásilnit i vlastní sestru?! To je trestný, volám poldy! " škubala sebou, ale já byl silnější. Posilování se mi právě teď hodilo, vzhledem k tomu, že ona sama byla dost silná. Zocelená ze všech bitev se mnou.
"Tak se podívej, ty ignorante, kdyby tě chtěl William-tupec-mladší zbít za to, že já se zastávám Tommyho, ještě mu připlatím, aby to udělal rychle. Z-TVÉHO-KAPESNÉHO!"
Zavrčel jsem u jejího obličeje. Pak moje ruka stiskla její zátylek a hned letěla ze dveří tak tvrdě, že dopadla na zem. Abych sám neztratil balanc, zapřel jsem se o futra.
"Takovou kopu sraček už nikdy nezopakuješ, rozumíš?!" zakřičel jsem. V ten moment se na schodech začaly ozývat blížící se kroky, kterým se ale momentálně nevěnovala žádná velká pozornost - asi mamka slyšela, že se hádáme.
"Co?! Že tvůj kamarád je bezvýznamný nemocný buzík, co potřebuje silnějšího kámoše, aby vůbec přežil den ve škole a mohl se nechat odvézt cizím autem do chatrče, ve které bydlí?! Že upřednostňuješ nějakého chudáka přede mnou?! Je to kluk, pravděpodobně, měl by se ochránit sám, já jsem TVOJE SESTRA, on pro tebe není NIC!" zařvala na mě zpátky. Stiskl jsem čelisti k sobě a propálil ji pohledem. Sebekontrola zařídila, abych jí jednu nevrazil.

"Znamená pro mě víc, než tys kdy znamenala, znamenáš, a kdy budeš. Mnohem radši bych zachraňoval od útočníků svého nejlepšího kamaráda, než nevychovaného haranta, jako jsi ty!"
Pěst mi vyletěla proti futrům. Udělalo to takovou ránu, že sebou Ashley na zemi trhla leknutím.
"Ještě mi řekni, že ses do něj zabouchl, to by byl fakt konec!" utrousila drzou poznámku a vstala ze země.
"Uhodla jsi to! A kdybych se mu taky líbil, líbal bych se s ním přímo před školou, pak taky ve škole, přede všemi a skoro pořád, protože máme většinu společných hodin, pak bych ho přivedl domů a šukal bych ho. Křičel by tak, že bys to slyšela, i kdyby sis zalezla do sklepa, bastarde!"
Přešel jsem o pár kroků k ní a ona přede mnou couvla tak, že narazila zády do zdi. Vyděšeně se rozhlédla okolo sebe.
"Pak bych měla plné právo souhlasit s CJ-em, tak se totiž jmenuje Williamův bratr, víš?! A taky bych musela přestoupit, protože by se mě každý ptal, jestli od něj doma nemáme blechy nebo šváby! Bůhví, jestli takový chudák má doma vůbec sprchu," rozčílila se znova.
"Já u Tommyho přespávám, občas. Jestli něco mám, už to máš taky, drahá sestřičko," rýpl jsem si a žduchl ji do ramene, Tiché odkašlání mě vyrušilo. Otočil jsem se a uviděl, co jsem vidět nechtěl. Ze všech lidí, zrovna tenhle člověk musel přijít v tuhle dobu.
Nahoru po schodech k našemu překvapení nevyšla mamka, ale Tommy.

"Umh, moje učebnice-" podíval se na mě zklamaně.
"Takže, ty mrcho, vsadil bych se, že bys to nezopakovala," pousmál jsem se na ni sarkasticky. Tommy tam pořád stál se skleslým výrazem ve tváři - co ta malá ignorantka řekla, se ho očividně dotklo.
"Vsadila bych se, že ty taky ne. Kdo ho vůbec pustil dovnitř?!" postěžovala si.
"Asi jdu nevhod, to - já - stavím se někdy p-potom," pípl a chystal se k cestě zase dolů po schodech. Rychlým krokem jsem se dostal za ním, vzal ho za ruku a odtáhl ho k sobě do dveří.
"Podívej, tomuhle se říká hrdost na to, co mám, nebo taky seru-na-vás-všechny."
Volnou rukou jsem ukázal na naše spojené ruce s Tommym, který se snažil schovat do pokoje.
Dal jsem mu malou pusu na čelo, to ho ale asi rozhodilo ještě víc. Hlavně proto, že jsem to udělal snad poprvé v životě a ještě tak z nenadání.
Chtěl jsem mu naznačit, že se nemusí bát mojí debilní sestry.
Taky nemohl odejít, aby se jí vyhnul.
"Teď se mu omluv, dělej! Slyšel to všechno, krávo!" vykřikl jsem na ni. V ten moment se přiřítila další osoba - můj otec, který záhadným způsobem přijel z druhé strany světa dřív. Tam vydělával na náš dům, občas i sedm dní v týdnu, někdy se na sobotu, nebo na neděli vrátil. Tentokrát přijel uprostřed týdne, neočekávaně, zrovna do naší hádky. Po dvou měsících, co se tu ani neukázal.

"Co se to tu děje?!" rozhlédl se okolo. Tommyho dlaň v té mojí se začala potit, on vedle mě začal nervózně přešlapovat. Oh, sakra, teď zrovna jeden z jeho panických záchvatů nepotřebujeme - proletělo mi hlavou.
"Uklidni se, postarám se o to," zašeptal jsem mu.
"Adam mi tady prostě z ničeho nic začal nadávat, tati!" začala Ashley a ukázala na svůj krk, na kterém měla menší červený otlačený flíček. Pravidlo číslo jedna - kdo si začne stěžovat, má větší šanci vyhrát.
Pravidlo dva - starší bratr to nikdy nebude.
"Urážela mého přítele," ohradil jsem se, "chci, aby se mu omluvila. Všechno, co řekla, sám slyšel."
"Adame, m-můžem prostě jít k tobě? Není mi dobře," stoupl si na špičky, aby dosáhl k mému uchu. Podíval jsem se na svého otce a kývl směrem k Tommymu, ať se seznámí. Můj otec Tommyho znal, jen se dlouho neviděli.
"Jestli to teda není děvče - proč se držíš za ruku s tím chlapcem?" zeptal se zmateně. Tikal pohledem mezi mnou, Ashley a Tommym, který se jako jediný díval do země.
"Není to holka, je to kurva můj přítel, Tommy Ratliff, nerozumíš, tati?! Tahle malá mrcha ho nazvala... jmény, které jsou přinejmenším urážlivé. Stejně tak mě, kvůli jedné malé potyčce mezi členy klubu loutek, ale to je mi u prdele. Chci, aby se mu omluvila. HNED," zdůraznil jsem poslední slovo.
"To je tvůj přítel, přítel, nebo přítel, kamarád?"
"I kdybych s ním něco měl, co je tobě kurva po tom?" odpověděl jsem mu pěkně sarkastickým tónem. Jemným poplácáním po rameni Tommy dostal signál, že může zmizet, jak chtěl.
"Sleduj svou pusu, mladíku," napomenul mě a já se povrchně usmál.
"Sleduju ji každý den. Jednoho dne se v ní dokonce objevil piercing, vidíš?" vyplázl jsem jazyk a poté ukázal na svůj ret. "Taky se moje pusa párkrát octla mezi něčíma nohama."
"Tvé zážitky s dívkami mi nemusíš popisovat," zafrflal nespokojeně.
"Jmenovala se Sauli a byla to Finka na výměnném pobytu. Měla pěkného ptáka."
Moje provokování se vymstilo a otec mi rázem vlepil pořádnou facku přes pravou tvář.
Znovu se rozhlédl a pak vynesl rozsudek. Jak se dalo očekávat, ve prospěch Ashley.

"Adame, do svého pokoje, Ashley, řekneš mi, co se stalo, vyříkám si to s Adamem. Co se týče Tommyho, i když jsem ho neviděl dlouhou dobu, ať je pryč do devíti večer. Konec, každý k sobě, mazejte!"
Otráveně jsem zavrčel a zabouchl dveře tak silně, že mi skoro ze stropu opadala omítka. Prohrábl jsem si vlasy a přejel si prsty přes spánky, než moje oči uviděly další pohromu - Tommyho, co u stolu sbírá svoje knihy. Nic neobvyklého, kdyby mu u toho pořád nepadaly.
Opatrně jsem přešel k němu.
"Hej, sunshine, je to v pohodě, ber to v klidu," položil jsem mu ruku na rameno a stiskl ho. Tommy se okamžitě začal omlouvat svým roztřeseným hlasem: "Neměl jsem tu být, promiň, tvoje sestra má pravdu - já- já- zítra se neuvidíme, půjdu do školy sám, bude to tak lepší, o-omlouvám se, přišel jsem jenom pro knihy-"
Svou rukou jsem usměrnil ty jeho. Položil jsem jeho knihy zpátky na stůl a podíval se mu do očí.
"Jsi naštvaný za to, co jsem ti řekl o té anorexii?" zeptal jsem se jemně a on zakroutil hlavou. Pak přešel k posteli a vzal si svou tašku, kterou tam hodil. Vzal lahev s vodou, napil se a vrátil ji zpátky. Pak začal nervózně chodit po pokoji.

"Moje sestra měla konflikt v kroužku. Smáli se jí, že jsem buzna," obeznámil jsem ho, když už poněkolikáté nervózně prošel okolo mě. Nezastavoval se.
"Tommy, to není kvůli tobě, nemyslela to tak," ujistil jsem ho a postavil se mu do cesty tak, aby do mě narazil. Nedíval se před sebe, ale do podlahy, takže to bylo snadné.
Okamžitě uhnul o pár kroků zpátky, stejně jako to udělala Ashley.
"Tobě nenadávám, nadávám svojí sestře, tak se sakra uklidni!"
Stačilo použít silnější tón hlasu a hned mě poslouchal.
"Promiň, myslím, že teď už mě tu nechceš, takže... děkuju, žes sem vzal moje učebnice a... já půjdu," pousmál se rozhozeně a znovu sebral svoje knihy, tentokrát najisto. Naskládal si je do tašky přes rameno, a co nejrychleji se snažil odejít.
"Počkej, kurva," zanadával jsem a zastavil ho. Podíval se na mě hnědýma, vyděšenýma očima. Jeden z nejhorších pohledů. Nebylo příjemné, jak ho něco vyvedlo z míry a nešlo ho uklidnit nejméně dalších třicet minut.
"Nesnáším hádky, Adame, tys kvůli mně dostal facku. Víš, jak jsem ti říkal Keithovi, co chodil s mojí mamkou? Já dostával takové facky od něj, dokonce horší, hádali se s mámou každý den, byl jsem ještě dítě a doteď, když někoho slyším se hádat, nebo vidím rodiče, jak bijí svoje děti, prostě nemůžu, je mi to líto," vychrlil na mě haldu slov. Buď koktal, nebo mluvil rychle, když se necítil dobře. Vždycky to šlo poznat, stejně jako šlo rozpoznat každé slovo, co řekl. Tolik let s ním... sakra, opravdu jsem si zvykl.

Chytil mě za obě ruce, které jsem mu nastavil a já mu začal promlouvat do duše: "Toho parchanta jsi zmiňoval nejmíň pětsetkrát. Tenkrát, když jsi byl malý, taky jsi měl mě. Na mojí zahradě mi otec nechal postavit domek na stromě a tobě se tam sakra moc líbilo. Teď je to tenhle dům - postarám se o to, aby se ti tu líbilo. Vždycky můžeš zůstat se mnou, vždycky mě budeš mít, rozumíš? Vím, že se pořád hádáme, ale ty sám víš, že se pak jednou stejně musíme usmířit, protože bych bez tebe nevydržel."
"Jednou jsi hrozně milý a pak jsi hrozně protivný, jak mám vědět, kdy to myslíš vážně?" vrátil mi otázku.
"Jednou budeme staří dědci, ty budeš se svým starým manželem nebo manželkou hrát šachy, pokud ještě udržíte v rukou figurky a já budu umírat na tuberu, ale stejně vám z posledního dechu budu nadávat. To jsem prostě já, tohle máš, tohle jsi dostal před třinácti lety, když jsi mě poznal," objal jsem ho a přitiskl si jeho hlavu pod svůj krk tak, abych se o něj mohl opřít bradou. Chvíli váhal, než mě chytil okolo pasu.
"Nikdy se neomluvíš, za to vždycky víš, jak něco zakecat," stěžoval si naoko. Měl pravdu, opět. Vždycky jsem našel svoji cestu z problémů něčím jiným, než omluvou.
"Jako bys mě neznal."
"Ty mě fakt musíš milovat," promluvil do mojí hrudě. Oddechl jsem si, že povzbudivou řeč mám za sebou, to mi nikdy moc nešlo.
"Mhm."

__

where are my comments people
:--))) :D

MATEPřečti si tento příběh ZDARMA!