James:

Po večeri som sa s Fredom stretli v našej izbe. Rehotali sme sa práve na jednom žartíku, čo by sme mohli vyviesť Filchovi, keď nás vyrušilo zaťukanie na sklo. Otočili sme sa a široko sa usmiali. Tú plamienku by som spoznal všade ! Je to sova nášho kamoša Jacka Shawa ! Rýchlo som otvoril okno a vpustil sovu dnu. Podala nám list a odletela. Zvedavo som ho otvoril a Fred mi nakúkal cez plece. Začal som nahlas čítať.


Čaute !

O vás ledva počuť. To si vravíte kamaráti ? Len dúfam, že ste na mňa nezabudli ! Viete, že Vám trochu závidím ? Vy si užívate školské časy a ja už musím makať na Ministerstve. Fred to si urobil schválne ! A ty James ?! Nič o vás neviem, len v Prorokovi čo písali, že Fred naložil Skeeterke a James prežil. A preto, zajtra prídem do Rokvillu. Stretneme sa u Troch metiel a pokecáme. Viem, že je pre Vás ľahké sa sem kedykoľvek dostať. Teším sa.

JackJack. Jack Shaw príde sem ! Zase ho po toľkom čase uvidím. Ten náš zodpovedný kamarát mi poriadne chýba. S Danielom, Joshom, Tomom a Mikom je to tu fajn, ale aj tak bolo lepšie, keď sme mali celú izbu pre seba - ja, Fred a Jack. Fred za mnou hvizdol a vytrhol mi list z ruky.

,,Kamoš, opováž pozvať zajtra Malfoyovú na rande ! Musím vidieť Jacka !" uškrnul sa.

,,Ja ?! To vraví ten pravý, že ulievač ? Tak výročie prvého bozku ? Choď do riti !" zasmial som sa. Fredovi očerveneli uši.

,,Náhodou." zamumlal rozpačito a ja som vyprskol do smiechu. Zajtrajšok bude skvelý. Len škoda, že nebudem mať aj Elixíry. Nie, že by som tak strašne rád varil tie gebuziny. Nie, ale byť s Wolf. Hodil som sa na posteľ a hľadel do stropu. Wolfie ja sa z teba raz zbláznim...


Valeria:

Kráčala ráno smerom do knižnice. Prvú hodinu mala voľnú, zatiaľ, čo jej kamarátky mali obranu. Skutočne Valeria na obranu nechodila. Obrana bola dôležitá, ale ona ju zatak dôležitú nepokladala. Skrátka, pre ňu boli dôležitejšie iné predmety, nad ktorými Kate a Wolfie len krčili nosom. Valerii to, ale neprekážalo. Voldemort padol, tak čoho sa má báť ?

Do knižnice išla s úmyslom, že si chvíľku oddýchne. Chcela ho vidieť opäť. Stretávali sa, ale zatiaľ to zostávalo stále na takom priateľskom území. Nič viac a nič menej. No, Valerii sa Jason páčil a lákal ju čoraz viac. Bol iný ako Came. Na Jasonovi ju priťahovala jeho inteligencia, zmysel pre humor, schopnosť vypočuť si ju, jeho sčítanosť a navyše bolo na ňom aj niečo nebezpečné. A čo bolo dôležité, vážil si ju. Bola preňho dôležitá. Na Cama ledva pomyslela, zatiaľ čo Jason jej neustále liezol do hlavy. A to s ním spolupracuje na Elixíroch !

Kamarátkam o jej tajných stretkách s Jasonom Moonom nič nepovedala. Je to Wolfin ex a navyše jej neskutočne ublížil a nie raz. Valeriin rozum kričal, aby dala ruky od Jasona preč, ale jej srdce ju ťahalo k nemu.

Vybrala si nejakú knihu, ktorá ju zaujala a sadla si za stôl. Milovala čítanie. Často sa stotožňovala s postavami a prežívala všetky ich pocity a situácie. Aj náučnú literatúru milovala a hlavne Dejiny. Skrývalo sa v nich toľko silných príbehov a toľko informácií, že Valeria nemala inú možnosť ako také knihy milovať.

Ako tak čítala a hltala každé jedno slovo o Voldemortovom páde, zrazu nastala tma. Videla len čiernotu a pocítila teplé ruky na svojich očiach. Dych sa jej zasekol v krku a srdce sa jej splašene rozbúchalo. Na krku a ušku pocítila niečí teplý dych.

Seriously, Potter ?! {Harry Potter, next generation}Read this story for FREE!