2. Pollux

1.3K 135 2

Černé masivní lesklé dveře se před námi otevřeli a nám se naskytl pohled na temnou velkou místnost, ozářenou jedině prezentací zobrazující znak státní vojenské policie, který se v pravidelných intervalech otáček okolo své osy a neonovými pásy na černém dlouhém zaobleném stole u kterého v dostatečné vzdálenosti od sebe seděli zleva doprava  Pixis, Erwin a Hanji. Modré neonové pásy se nacházely i na zemi, kde byly zadělané sklem a kde tvořili zcela jednoduchý křížový vzor, stejný jako ve výtahu. Dále pak vystupovali na stěnách a mizeli někde na stropě. 

Moderní styl budovy státní vojenské policie byl jednoduchý, kde se používalo hodně modrého neonu, lesklého černého dřeva či černého mramoru a dalších temných odrůd. V kombinaci měly poukazovat na autoritu, přísnost, disciplínu, vzdělanost, letmé nebezpečí a to všechno zabalené do svérázné elegance. Zkrátka, jednoduchost.

,,Pane Ackermane, pane Jaegere, prosím, posaďte se," poukázal Erwin na místa asi tak v pěti krocích od chodu, před kterými se nacházel stůl s připravenými složkami a propiskami. Nejspíš proto, jestli si třeba budeme dělat poznámky v průběhu té prezentace, což by se podle mě hodilo. Vždycky mě mohlo něco napadnout nebo mě mohlo nějak zaujmout či přijít podezřelé. Bez osobních poznatků se by se vyšetřování někam daleko neposunulo. 

Posadili jsme se tedy na poukázaná místa a Erwin hned na to pronesl:,,Děkuji, že jste přišli. Jste si jistě vědomi případů úmrtí omeg v posledních dvou měsících," přikývli jsme. Podle mě to byla zcela nesmyslná a nepotřebná otázka, jelikož když člověk pracuje v prostředí, kde je na denním pořádku se setkávat s násilnostmi a vraždami, tak bude vědět prakticky o smrti každé omegy v tomhle městě a že jich kolikrát bylo dost, ovšem, v posledních dvou měsících se setkáváme s nárustem smrtí omeg a nejsou to nějaké obyčejné smrti. Všechny mají něco společného. Respektive - nástroj smrti je společný - Revolver Taurus Raging Judge a byl jsem si jistý, že ani tento případ, který už přinutil i vojenskou a tajnou policii pracovat, se bez této zbraně neobejde.  ,,Tentokrát ale dosáhli závažnosti, kdy musela do případů zasáhnout i vojenská a tajná policie, protože další obětí se stala Georgie Caustrová, omega Roberta Caustra," pozvedl jsem hlavu, abych se podíval na plátno, kde se nacházela fotka usmívající se hnědovlasé dámy a vedle ní fotka jejího zmrzačeného těla. Měla na sobě jedině krajkové krémové spodní prádlo a ležela na koberci v kaluži krvi, kde se okolo ní válela rozbitá váza. Jasné stopy boje. Plus nezvyklá póza ve které ležela, kdy jednu nohu měla deformovaně ohnutou. Ležela na břichu a obličej jí zakrývali vlnité hnědé vlasy, ve kterých také byly viděl stopy krve. V zádech byly vidět tři díry od kulek z toho revolveru. Jedna zasáhla páteř, zatímco druhá byla blíž k boku a třetí v lopatce.

Georgie Caustrová byla jednou z nejuznávanějších omeg našeho města a celkově naší společnosti. Její alfa a pravděpodobně i compár, je ředitelem firmy Caustr Holdings, která se zabývá prodáváním cenných papírů na finančním trhu. Je téměř druhá největší firma obchodující s těmito papíry a když se už případ týkal někoho tak známého jako je on, tak je jasné, že vojenská policie nebude stát stranou. Tajná obzvlášť ne. 

Hanji vzala do rukou nějaké papíry a začala na hlas číst protokol, který sestavoval určitě někdo z vojenské policie a měl jsem za to, že to byla Petra.

,,V sobotu, 23.září 2035 ve 21:44 uslyšeli sousedé pod apartmá Caustrových, tedy Eveline Ronorová a Zach Ronor, podezřelý hluk a dupot. Mysleli si, že se jedná o další hádku manželů Caustrových, která byla v posledních týdnech celkem častá (důvody neznámé), ale po té, co uslyšeli křik a tři výstřely, kontaktovali rovnou vojenskou policii. Manželé Ronorové z bytu nevycházeli z důvodu strachu," 

,,Tch," tiše jsem sykl a Eren po mě na chvíli střelil pohledem, než se dál věnoval výkladu Hanji. 

,,Takže neměli možnost vraha vidět. Vojenská policie dorazila do apartmá Caustrových ve 22:06 a našla zdeformovaný a poničený byt a tělo paní Caustrové. Experti potvrdili, že na sobě nese stopy boje, zjevně se pokoušela o sebeobranu. Ke znásilnění nedošlo. Při výslechu pana Caustra bylo potvrzeno, že se nacházel na pracovním poradě a má při nejmenším deset očitých svědků. Při prohledání bytu se nenašly žádné otisky prstů, stopy bot či nástroj smrti, ovšem experti potvrdili, že se jedná o stejnou střelnou zbraň jako v minulých patnácti případech a to o Revolver Taurus Raging Judge. Celkem byla paní Caustrová zasažena třikrát - do pravé lopatky, do desáté hrudní obratle a do  stydké kosti, ke které se kulka dostala pod ostrým úhlem.  Nemusím podotýkat, že kosti byly rozdrcené a k úmrtí došlo při zásahu do desáté hrudní obratle, kdy její roztříštění způsobilo těžké poškození míchy," Hanji odložila papíry stranou a tradičním vuuuf, se napila vody ze sklenice, co měl každý u sebe. ,,Nějaké otázky, kluci?" obrátila se na nás a chvíli jsem přemýšlel a prohlížel si výpis z protokolu, který jsem měl i u sebe ve složce, když to bylo povinností.

,,Co nějaké nahrávky z bezpečnostních kamer?" zeptal jsem se, zatímco jsem si prohlížel další detaily v protokolu. 

,,Nic," rozvedl Pixis rukama od sebe, jakoby tak před sebe právě rozhazoval všechny imaginární karty, které měl v rukou.

,,Jak jako nic?" pozvedl jsem jedno obočí a s mírnou nechápavostí a podrážděností hleděl na Pixise.

,,Tak jak to slyšíš, Levi - nic. Je to divné, něco na bezpečnostních kamerách být muselo, ale nic tam nebylo. V té době neopouštěl budovu nikdo a ani do ní nikdo nevcházel," hmm, nad tím by se dalo pozastavit, ale ne teď. Musím se na to podívat osobně. 

,,Fajn, nemám otázky," a pohledem se vrátím zpátky k papírům.

,,Erene, máš nějaké otázky?" zeptá se Erwin mladíka, co seděl vedle mě a když jsem se na něj koutkem okem podíval, viděl jsem, jak si prohlíží jednotlivé fotografie z místa činu.

,,Budeme se moct na místo činu dostat a prohlédnout si ho? Stejně tak i tělo paní Caustrové?" promluvil nakonec a pozvedl hlavu, aby se podíval na Erwina, který beze slov přikývl. 

,,Samozřejmě. Dostanete všechnu potřebnou pomoc k tomu, abyste tento případ vyřešili," Eren jednoduše přikývl a chvíli v místnosti panovalo ticho.

,,Pokud je to tedy k případu všechno, povím vám informace, které se budou týkat jenom vás," nastává jedna z těch zajímavějších částí. ,,V případě nutnosti používejte krycí jména Castor," Erwin koncem propisky ukázal na mě. ,,A Pollux," následně ukázal na Erena. ,,Jinak už jste o sobě navzájem určitě slyšeli. Levi je agent a detektiv vojenské policie a řeší vraždy a případy třetí kategorie. Je mojí pravou rukou a zástupcem, kód omega," Erenovi se na rtech mihl trošku divní úšklebek a pak se do mluvení pustila Hanji. 

,,Eren je pro změnu moje levá ruka, abych byla originální a taky je můj zástupce. Je to tajný agent s vynikajícími pozorovatelskými schopnostmi a taky je skvělý bojovník. Řeší případy státní tajnosti a třetí kategorie, když je to potřeba a jeho kód je alfa," no, jak jsem si myslel. 

,,Doufám, že spolu budete vycházet a taky doufám, že brzy tento případ úspěšně vyřešíte a pro teď by to bylo od nás všechno. Pokud budete potřebovat pomoc, vždycky se na nás můžete obrátit," A tím schůzka definitivně skončila a my s Erenem se složkami opustili místnost.

,,No, rád tě poznávám, Castore," podá mi Eren ruku, když jsme stáli před výtahem a čekali jsme až dorazí na patro, kde jsme se teď nacházeli. Skepticky a s mírnou nechutí jsem se díval na Erenovu ruku, než jsem mu jí neochotně podal a úsměv na Erenově tváři se o něco rozšířil. ,,Neboj, mé ruce jsou absolutně čisté," svráštil jsem obočí a nepříjemně překvapeně jsem se na něj podíval. Eren jen bezděčně pokrčil rameny. ,,Pozorovací schopnosti," a výtah už dorazil. 

I see you [Shingeki no Kyojin]Read this story for FREE!