2.Sezon 1.Bölüm

34 2 0
                         

    Watson büyük bir gürültüyle uyandı. Kafasını kaldırdığında Kral JR ın ölü bedeni hala yerdeydi. Goblinler bir araya toplanmış , baltalarını havaya kaldırmış hep bir ağızdan bağırıyorlardı "ihanet !" kalabalığın ortasına baktığında iri yarı bir goblin baltasını havaya kaldırmış ve diğerleri gibi "ihanet !" diye bağırıyordu. Ve yine o iri goblin bağırarak "kralı ve diğerlerini buraya getirerek bize ihanet ettin , son sözlerini söyle ufaklık"dedi. Watson ortada bağlanmış olan goblini görünce birden irkildi. Onu yakalayan oydu belki o olmasa şuan orada idam edilmeyecekti , adını bile bilmediği goblin için üzülüyordu. Balta indi ve goblinin kafası çığlıklar içinde yuvarlanmaya başladı.


   Kurtadamlar Mahfert 'in yaralarını sarmış ve yiyecek vermişlerdi. Mahfert kafasında hala ölen adamlarını düşünüyordu. Bir şey yememesine rağmen iştahı hiç yoktu. Bedeni ve kafası çok yorgundu. "prensim bir şeyler yemenizi tavsiye ederim , sonra da biraz dinlenirsiniz." Mahfert başını kaldırdığında kocaman bir kurt onunla konuşuyordu. "aç değilim, çok geç olmadan babama yetişmem lazım." "biraz dinlenin ve bir şeyler yiyin , yarın babanızın peşinden hep beraber gideriz." Mahfert ısrarlar üzerine tavuktan bir ısırık aldı. Ne kadar acıktığını unutmuştu ki ısırık üzerine hızlıca yemeğini yemeye başladı.


    Ejderler gemiyi çevrelemişti. Caity 'nin adamlarının hepsi titriyordu adamlarına dönüp "sadece kürek çekin , korkmanıza gerek yok" adamlar birbirine korkulu bakışlar attıktan sonra titreyerek kürekleri çekmeye başladılar . Gemi ejderlerin arasından öylece, sakince geçiyordu . Ejderler sadece bakıyordu. Gemi hepsinin arasından usulca geçti gitti. Gri adanın önüne geldi. Gri adada akşam olmuştu bile her zamanki gibi yine eğlence vardı ta ki Caity ve adamlarını görene kadar. Gri boynuzların hepsi dona kalmıştı , kahkahalar kesilmişti , müzik susmuştu bütün gözler Caity ve adamlarının üzerindeydi ve akıllarında tek bir soru vardı ejder adasından nasıl geçmişlerdi ?


ALTIN ÇAĞWhere stories live. Discover now