Sedemnásta kapitola-Starý známy

177 5 1
                         

Vlasy hnedé a vyčesané nahor. Žiadny gél ako na Jackových, krásne zeleno-modré oči. Tvár ako socha. Jeho z niekadiaľ poznám.
,,No ahoj, konečne si prišla." povie chalan. V tom vyjde z obývačky mama a zobere ma z chalanových rúk. Začne ma objímať. Potom sa k nej pridá aj ocko a pozdraví sa mi voľaká tetka.
,,No áno. Konečne ste ma zaregistrovali. A mami, prestaň ma objímať. Nebola som doma len jednu noc." poviem sarkasticky a mama ma pustí. Premiestnime sa všetci do obývačky. Ten chalan je mi strašne povedomí. Ja ho poznám. Či nie?
Sadneme si.
,,No, takže. Spomínaš si na nich?" povie mama a pri tom ukáže na tú tetku a chalana. Prikívnem. Aj keď ich ve)mi nepoznám. Ten chalan mi je viac povedomý, ako tá tetka.
,,Toto je moja kolegiňa a tá ide s nami na tú dovolenku. Prišla sa oboznámiť s naším plánom. Myslím tým kde sa stretneme, kedy odchádzame a tak." dopovie. ,,A toto je Rišo, jej syn. Určite si ho pamätáš. Chodili ste spolu do škôlky a hrávali ste sa spolu. No potom sa presťahovali. Pamätáš? No a nudil samaoma, tak prišiel tiež. Ja si pamätám ako mi....." hovorí otec no ja ho už nepočúvam. Áno, už si ho pamätám. Toho chlapca som neznášala. Stále ma štval. A bol strašne škaredý, keď bol malý. Podotýkam. Teraz je celkom fajn. Sranda s ním bola, no bol to tipický ,,akože" brat. Liezol mi na nervy, no objavil sa v správnych chvíľach.
,,Ahá. No konečne som sa rozpamätala." poviem jednoducho. A on ide tiež na tú dovolenku?
Nie. Len to nie.
To by nebola dovolenka.
,,Ja... Môžem sa ísť vybaliť?" opýtam sa po chvíľke v ktorej som len sedela a počúvala dospelákov, ako sa rozprávajú. Mama prikívla.
Tak vojdem do izby.
Sadnem si na posteľ a pozriem na gitaru. Rýchlo sa postavím a vyzriem na chodbu.
Nikto.
Zavriem dvere a schytím gitaru.
Začnem si hrať. Ed sheeran Photograph.
Začnem si spievať....
Po chvíľke uvidím v dverách Riša.
No a čo.
Pozriem sa mu do očí a spievam ďalej.
Keď skončím triumfálne sa usmejem.
,,No. Tak toto som nečakal. Že vau. Dobrá si." povie.
,,Ja viem.. Diki..." poviem.
,,No ja by som to určite vedel lepšie." povie a je koniec toho milého chalana. Už to začína....
,,No ukáž." povie a zoberie mi gitaru z rúk. Začne hrať. Škrie mi to uši.
,,Nie. Nie, nieee. Len toto nie. Pozri sa. Takto." poviem a zahrám pár akordov.

Keď to konečne dokáže. Zatlieskam mu.
,,No vidíš, že to vieš. Len sa potrebuješ prestať chváliť." poviem mu a uškrniem sa. Ešte stále nie som vybalená...

Pustím si pesničky od Ed sheerana a začnem si z jedného veľkého kufra, ktorý bol dovezený do Anglicka len pre všelijaké debilinky. Začnem ho vybslalovať. Rišo je stále pri mne a pozerá sa na mňa zo stoličky pri mojom stolíku.
Farby. Plátno....
Začnem si zas spievať. Obzriem sa a uvidím, že som už v izbe sama.....

...

,,Čau, čau. Ako?" opýta sa Rišo, keď vojde ku nám domov. Neviem, kedy a kto ho pozval no ťahá za sebou kufor. Nie. Nieee.
,,Ahoj. Prečo tu máš kufor?" opýtam sa narovinu.
,,No veď pozajtra odchádame. Tak som si ho sem doniesol. Keďže odchádzame z tato." povie a v tom sa mi zrúti dovolenka. Tak ja si chcem užiť aspoň trochu času bez chlapcov, a on sa mi tam nasáčkuje? Tak to hádam nie.
,,Aha. Tak ideš aj ty." poviem a snažím sa o šťastný tón.
,,Áno. Bude sranda. A inak počul som, že ideš na Hotelovku. Teda na školu. Spolu s našou školou máme telocvičňu. Budeme sa stretávať." povie Rišo.
,,To vážne? Ja som to nevedela. No, aspoň jedného budem poznať na jednej hodine. Lrečo to tak spravili?" opýtam sa a on len pokrčí plecami.
,,Počuj dnes vypadáš veľmi staro. Nemáš make-up. Že?" a začína zase rýpať....

...


Deň do odchodu na dovolenku:

Balím sa. Včera mi mamina kúpila fajn veci. Väčšinou croptopy, áno, musíte si myslieť, že som nlázon. No ja sa vyžívam v croptopoch. Je to tak. Zopár si ich zoberem. Pár kraťasov, tričiek, hygienu, spodné prádlo, doplnky a gitaru. Veci na kreslenie....
Keď som hotová nachystám si ešte veci, ktoré si oblečiem. Pôjdeme do Chorvátska. Taký krásny posledný týždeň a aj niekoľko dní.... Len škoda, že tam nebudem ja sama teanger-ka....


Vážený čitatelia. Ďakujem, že môj príbeh stále čítate, a že máte so mnou trpezlivosť. Teraz nebudem zverejňovať asi týždeň, lebo budem bez signálu a internetu. Idem na chatu. Ospravedlňujem sa za gram. chyby.
Vaša Ninks!😗

Ja, Ty a On (Prebieha úprava mimo wattpadu, potom zverejním opravené :))Where stories live. Discover now