1. část

33 2 0


Chystala se další výprava do zpustošeného města. Svět postihla nákaza, virus, na který zatím není známý žádný lék. Zůstalo jen pár přeživších, které bojují o své životy. Chodící mrtvoly jsou všude. Hlavně tam, kam mají namířeno členové z jedné skupiny.

Michonne nasedla do auta jako první. Rick dal další přednášku svému synovi Carlovi a brzy se připojil k Michonne. Čekali na Glenna s Darylem, kteří se ještě museli rozloučit se svými drahými polovičkami. Glenn si k sobě přitáhl Maggie tak silně, až téměř nemohla dýchat.

„Opatruj se."

„Ty taky, zlato," podotkl Gleen a oba se políbili. Daryl s Carol ještě nejsou ve vztahu tak daleko, spíš se jenom škádlili, ale každému ze skupiny bylo jasné, co se mezi nimi děje. Daryl přistoupil ke Carol a letmo jí objal.

„Umíš se o sebe postarat, že jo?" ušklíbl se ironicky Daryl.

„Já jo a ty?" nenechala si to líbit.

„Já ne, ale moje kuše ano," pohladil si svojí lásku, kterou nosí vždy a všude. Za chvíli už slyšeli, jak Michonne nastartovala auto. Čas k odchodu.

„Neumři, ok?" políbila Daryla na čelo, který se jenom zašklebil, mávl na ní a přiběhl ke své druhé lásce – motorce. Carl s Beth už stáli u brány, kterou společnými silami otevřeli, aby Rick, Michonne, Glenn a Daryl mohli projet. Jakmile se za nimi zaprášilo, rychle vchod opět uzavřeli. Za plotem kdysi bývalé vojenské základy se to hemžilo samými mrtvoláky. Venku není bezpečno, uvnitř areálu již ano. Narazili na toto místo úplnou náhodou. Na začátku je čekal velmi těžký úkol, protože se museli zbavit všech chodců uvnitř. Místo bylo zanořeno, ale nakonec se probojovali skrz a základnu obsadili. Našli spoustu zbraní a munice, několik věží, ze kterých je skvělý výhled na všechny strany, nějaké to jídlo i lékařské zásoby. Bohužel, pomalu ubývají, a proto se na ně nemůžou spoléhat věčně a někteří členové skupiny dennodenně nasazují své životy. Herschel, nejstarší člen, otec Maggie a Beth, se pokouší sázet zeleninu a ovoce. Dříve se svojí rodinou vlastnili velkou farmu, proto má mnoho zkušeností. Ale na základně není moc vhodná půda, proto každý den zasadí semínka do různých míst a čeká, zda se něco uchytí a začne růst. Zatím marně. Maggie s Carol si vzaly hlídku na opačných věží. Beth s Carlem se uchýlili do jednoho stanu, kde kdysi bývala herna pro vojáky. Hrávají spolu karty, které našli, i když sada není kompletní.

„Carle?"

„Ano, Beth?"

„Myslíš, že tě někdy táta vezme na výpravu?" odložila károvou sedmu do řady na stole. Carl si líznul další kartu a poté odpověděl: „Doufám, že ano. Střílet už umím a tady je celkem bezpečno, moc si nezabojuju. Jen ho musím přesvědčit o tom, že se už nikdy nestane to, co jsem tenkrát provedl. Byla to hloupost," zesmutnil.

„Hej, hej," položila mu svojí hebkou ruku, ještě ne tak zmrzačenou od boje, na jeho, „bál ses, chránil jsi nás," usmála se na smutného Carla.

„Nevím," ušklíbl se, „podával mi zbraň a stejně jsem vystřelil. Přímo do srdce, nedal jsem mu jedinou šanci."

„Netrap se tím a jsi na řadě," podpořila ho. Beth byla o něco starší než Carl, měla pocit, že se o něj musí starat.


„Kam máme dnes namířeno, Michonne?" otázal se Rick, ale nespouštěl oči ze silnice. Stále byl ve střehu, kdyby se na cestě objevilo nějaké nebezpečí. V ruce svíral revolver, schopný z něho vystřelit během půl vteřiny.

„Zastavila bych především u benzinky. Dochází nám benzín," Rick nahlédl na tachometr. Kontrolka ještě nesvítila, ale brzy bude. Omylem drknul ramenem do Michonne, ale ani si toho nevšimla. Křečovitě držela volant a soustředila se na jízdu.

„Zastaaav, zastaaav!" z ničeho nic se rozkřičel Glenn ze zadního sedadla. Michonne dupla na brzdy a auto zavřískalo.

„Co se děje?"

„Myslím, že jsem něco zahlédl."

„V lese? Asi chodec, Glenne," podivil se Rick a naznačil Michonne, ať pokračuje v jízdě.

„Ne, ne, musíme vystoupit!" Za chvíli se u okna objevil Daryl na motorce, který se musel kus cesty vrátit, protože jel první.

„Co je?"

„Glenn něco zahlédl v lese, ale podle mě bychom neměli stavět," trval na svém Rick.

„Je to Glenn, nedá vám pokoj. Zastavte, ať má klid v duši," Daryl zastavil motorku a sesedl z ní. Po chvíli už všichni čtyři stáli v lese a oháněli se svými zbraněmi, především Michonne se svojí mačetou, po vrčících mrtvolách. Poté boj skončil.

„Děkuju za pomoc," oznámila žena, kterou právě zachránili.


Zamilovala jsem se do toho seriálu, a proto mě napadlo něco napsat. Budu se držet tématiky, ale jinak to bude úplně jiný příběh, než znáte ze seriálu. Doufám, že se bude líbit :) 

The walking dead - Nové příběhy (TWD - New stories)Read this story for FREE!