Wolfie:

Ako sa otvorili dvere, okamžite som otvorila oči a odtiahla sa od Jamesa. Rovnako ako ostatný som vyvaľovala oči pred seba a divým sa, že mi aj sánka nespadla. Všetci sa začali cítiť previnilo, vrátane mňa a to mi do líc vstúpila aj červeň. Nečervenám sa často, no teraz by som sa najradšej pod zem prepadla. 

,,Čo to má znamenať ?!" ozval sa hlas a my všetci sme sklopili zrak a sklonili hlavy. 

,,Ale okamžite všetci, čo tu nemajú, čo robiť preč ! Strhávam Chrabromilu, Slizolinu aj Bystrohlavu 30 bodov ! A teraz do postelí !" pokračovala autorita.

V tichosti si všetci pozbierali svoje veci, poprípade sa rýchlo obliekli a začali odchádzať. Vymenili sme si ľútostivé úsmevy a povzbudivé pohľady a nakoniec sme v izbe zostali len ja, Albus a James.

,,Pán Potter pre vás to platí tiež !" 

,,Pani profesorka, netrestajte ich. Oni za to nemôžu." chopil sa James slova a ja s Alom sme naňho prekvapene pozreli. ,,Nevedeli o tom. Ja som to zorganizoval a všetkých pozval. Albus s Wolfie o tom nemali ani potuchy. Nikto nevedel, prečo som všetkých zavolal, len ja. Takže, preberám za toto celé všetky následky." pokračoval kajúcne a zrak upriamil na McGonagallovú. Profesorka otvorila ústa a potom ich zavrela.

,,Počkajte ma vonku, pán Potter." povedala s ľadovým pokojom. James na nás pozrel a schmatol svoje tričko do rúk. Ešte sa na nás usmial a potom vyliezol von.

,,Som z vás sklamaná. Pán Potter, slečna Malfoyová, o čo tu vlastne išlo ?" pozrela na nás riaditeľka Rokfortu.

,,Len také zblíženie s inými fakultami." pokúsila som, no pohľad na McGonagallovú ma rýchlo umlčal.

,,Aj keby to zorganizoval hocikto, mali ste to rozpustiť. Toto nie je vhodný príklad pre ostatných. Absolútne ste situáciu odignorovali, ba čo horšie podieľali ste sa na nej ! A prepáčte, slečna Malfoyová, ale to zblíženie fakúlt sa muselo odohrávať po večierke a bez kúskov oblečenia ?" vyprskla riaditeľka. Sklopila som zrak na svoje bosé nohy a tričko si stiahla ešte nižšie, pričom som nervózne prekrížila nohy.

,,A to k čomu sa tu schyľovalo, nekomentujem. Myslím, že bozkávanie si zaslúži súkromie." pousmiala sa McGonagallová a mne spadla sánka. Merlin, nie ! Ona si hádam myslí, že ja a James...?!

,,To... Totiž... Já..." habkala som, no našťastie ma zachránil Albus.

,,O nič vážne tu nešlo." rýchlo povedal.

,,Ale porušenie večierky. Zajtra večer prevezme hliadky za všetkých prefektov. Na celú noc ! A ešte stále čakám na Slizolinský a Bystrohlavský metlobalový tím." prebodla nás ostrým pohľadom ako britva.

,,Prepáčte, pani profesorka. Tu sú." podala som jej papiere, čo sa povaľovali na stole. Ako sme to s Alom mohli zabudnúť odovzdať ?

,,Teraz ma ospravedlňte a okamžite tu spravte poriadok. A potom spať ! Každý do svojej izby. Ach, pán Potter natiahnite si aspoň tričko a slečna Malfoyová niečo na zakrytie nôh... Dobrú noc." vyletela McGonagallová z izby a ja s Alom sme na seba pozreli. Vybuchli sme do smiechu. Smiali sme sa až sme sa v kŕčoch zviezli na zem. 

,,N-nevlá-dze-dzem !" snažila som sa povedať pomedzi smiech, čo mňa a Ala ešte viac rozosmialo.

,,A-ani j-jaa !" pridal sa Albus a smiali sme sa ako šialený. 

To bolo teda. McGonagallová si myslí, že ja a Albus sme tu zvolali tajnú bláznivú poradu na porušovanie školského poriadku a že sa snažím zblížiť s Jamesom. Keď sme sa s Albusom konečne upokojili a boli schopní ako tak dať izbu do poriadku. 

Seriously, Potter ?! {Harry Potter, next generation}Read this story for FREE!