Konuşma

1.4K 151 47

(Eda'nın ağzından)

Annem sonunda ikna olmuştu ve Senay ile birlikte tekrar Türkiye'ye dönmeleri gerektiği için bir gün kalabilmişlerdi sadece. Chen, Sehun ve Chanyeol'da akşam kendi evlerine dönmüşlerdi. Dün annemle baya konuşmuştuk. Daha doğrusu ben konuşamamıştım. Benim odamda Emel, Betül, ben gece saatine kadar annemin nasihatlerini dinledik.

Burada kendinize dikkat edin. Alışmaya çalışın. Ben sürekli gelmeye çalışacağım ama sürekli de yanınızda olmayacağım. Arkadaşlarınız...yani Exo size iyi bakıyor zaten gözüm arkada kalmayacak.

Ve daha bir cok şey söylemişti işte. Sonra herkes odasına gidip yatmıştı. Anneme ne kadar bizim odalarımızda kalabilirsin desek de dinlemeyip Senay ile içeride yatmayı uygun bulmuşlardı. Sabah kalkıp elimi yüzümü alçılı parmağımdan zor da olsa yıkayıp merdivenlerden inmeye başladım. Dün Chen'le birlikte uyumamıştık zaten, daha doğrusu uyuyamamıştık. Ee annem buradayken burada kalamazlardı ya. Ama akşam giderken ki bakışları çok komikti. Gitmemek istiyorlardı. Sehun ve Chanyeol'da dahil. Mutfakta annemle Senay hem konuşuyorlar hem de kahvaltıyı hazırlıyorlardı.

(A): Eda kızım uyandın mı sen?

Yok anne ben hâlâ yatıyorum uyur gezerim aslında diye düşünüyordum ama söylüyemiyordum da. Arkamda hissettiğim el ile baktığımda bir tarafta Emel bir tarafta da Betül duruyordu. Betül elini omzuma koymuştu.

(Senay): Kızlar bizim iki saat sonra uçağımız kalkıyor.

(Emel): Ne?

(Betül): Bu kadar çabuk mu?

(A): Evet kızlar. Hastane bensiz yürümez. Şimdi ne oldu ne bitti hiç bir şeyden haberim yok.

(Emel): ama hala çok çabuk gidiyorsun yaa

(A): Ne yapalım

Diyip başını sallamıştı. Kollarımı acarak anneme gidip sarılmıştım. Annem de bana sarılmıştı. Zil çalma sesini duymuştum ama hâlâ anneme sarılıyordum.

(Betül): Ben açarıım

Dediğini duymuştum.

(A): Git, git. Şimdi sevgilileriniz gelmiştir.

Sevgilileriniz kelimesine vurgu yapmıştı. Utanarak annemden çekilmiştim. Saçımı düzeltirmis gibi yapıp Emel'in yanına gitmistim. Exo'dan herkes gelmişti.

(Baekhyun): Merhaba

Diyip selamlamıştı. Annem'le Senay'a da ne kadar tuaf gelse de hepsini tek tek selamlamışlardı. Sonra da Senay'la birbirlerine bakıp gülmüşlerdi.

(Chen'in ağzından)

Eda'nın yanında yatmaya ne güzel alışmıştım. Dün kendi boş yatağımda yatamadım. Sabah kalkar kalkmaz da bütün üyeleri toplayıp Eda'lara gelmiştik. Eda'nın annesi kahvaltı yapmak için sofraya davet edince herkes hemen direk geçip oturdular. Hemen Eda'nın yanına gidip oturdum. Sol koluma birinin vurmasıyla baktığımda Baekhyun'dı.

(Baekhyun): Chen, Eda'nın annesi senin kayınvaliden oluyormuş. Dün araştırdım. Ve anne demen gerekiyormuş.

(Chen): Ne diyorsun ya? Önüne dön yemeğini ye.

Sessiz bir şekilde konuştuğumuz için kimse duymamıştı. Bende önüme dönmüştüm. Eda'nın annesinin gözleri benim üzerimdeydi. Bu da beni rahatsız ediyordu. Arada Sehun'la Chanyeol'a da bakması içimi az da olsa rahatlatıyordu. Ama onlara baktığımda onlarda da benimki gibi bir stresleri vardı. Herkes kahvaltıdan sonra teşekkür edip içeri geçiyordu.

Hayran Aşkı (Cheda)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!