Valeria:

Nahnevane a nezúčastnene kráčala do knižnice. Nech sa Kate strčí niekam ! Nik jej nerozumie ! Aj jej najlepšie priateľky sa jej obrátili chrbtom, keď ich potrebovala. Wolfie bola, ako si aj Valeria myslela, na Camovej strane. Však sú rodina, pre merlina ! A Kate ?

Kate do nej hučí, nech sa spamätá. A z čoho ? To ony by sa mali spamätať ! Ale, úprimne, Valerii chýbalo priateľstvo dievčat. Teraz sa ignorujú. Teda Kate nie, tá mala plné hrdlo rečí. No, nezdá sa, že Wolfie nejako chýba. Len teraz ju videla ako kráčala s Jamesom z prefektských kúpeľní. 

Potriasla hlavou, aby sa spamätala a potlačila slzy, ktoré sa jej tisli do očí. Zašla do odľahlého kútu v knižnici, kam nikto nechodil. Bolo tu ticho, čo dievča ocenilo a sadlo si za jeden stôl. S povzdychom otvorila knihu, no nevedela sa sústrediť na jednotlivé vety.

Myšlienky jej utekali k udalostiam, ešte stále čerstvým. Asi by sa už mala o sebe a Camovi rozhodnúť. Tá pauza ich skutočne ničí. Chýba jej. Na začiatku za ňou neustále chodil a vždy, keď by možno potrebovala, čo i len najmenšiu pomoc bol ochotný. Valerii to, ale prekážalo. Pripomínal jej tú bolesť, že už nie je pre neho výnimočnou. Bola všedná a samozrejmá. Came to po čase evidentne vzdal a už za ňou nechodil. Niekedy sa jej totálne vyhýbal. 

A toto Wolfie celkom závidela. Bolo nad slnko jasnejšie, že James je do nej zamilovaný až po uši, no jej kamarátka to stále nevidí. Valeria si ho, ale všímala. Vyhľadával Wolfinu blízkosť, pozýval ju na rande (čo Valeria uznala, že absolútne nenormálne) a chránil ju. Wolfie si ani nevšimla, koľkokrát sa Jason Moon, jej bývalý chlapec, pokúšal k nej dostať, no James bol vždy rýchlejší a bol u Wolfie skôr. Líškal sa jej a bol tu pre ňu. No, Wolfie je dosť hrdá osoba a k tomu nedôverčivá.


A Kate to má asi najjednoduchšie v milostnom živote. S Fredom sa dala dokopy v piatom ročníku, no páčil sa jej skôr. Valeria vedela, že Kate sa Fred páčil skôr, ale nebola to schopná priznať a už vôbec nie pred Wolfie, ktorá vtedy Jamesa nenávidela z celej duše, no a Fred je jeho najlepší priateľ. A teraz ? Fred s Kate vyzerajú akoby už boli aj manželia. Valeria si doteraz pamätala, ako sa Kate zrútila, keď Fred zmizol. Vzalo ju to. Nič o ňom nevedela. Myslela si, že je to kvôli nej. Vďakamerlinovi vtedy za Jacka Shawa, Jamesovho a Fredovho priateľa. Fred mu totiž nechal odkaz pre Kate, no keďže ho nechal na svojej posteli, v prvom rade si ho Jack nevšimol. Až neskôr ho našiel. A potom, keď sa opäť videli cez prázdniny a to náhodou, bolo to ako z filmu... Kate sa vrhla Fredovi do náručia a pritisla sa naňho celým telom. No, potom sa odtiahla a jednu mu vlepila až otočil hlavou. Začala ho mlátiť do hrude a kričať. On ju umlčal bozkom a potom sa to pokúšal vysvetliť, no musel ísť. No, Kate Valerii povedala, že ako prišla domov, čakala ju sova s listom od Freda, kde jej všetko vysvetlil.A prečo Valeria nemôže mať také šťastie ? Prečo aj ona nemôže mať takého skvelého chlapca ? Bola trošku hanblivejšia a svedomitejšia ako jej dve priateľky, no je to také odpudzujúce pre mužské pohlavie ? Alebo je to preto, že rada číta a je zalezená v knihách ? Alebo je to preto, ako vyzerá ? Dobre Kate je exotická kráska a Wolfie príťažlivá blondínka, ale Valeria nevyzerá zas ako škaredé káčatko.
Čím to dopekla je ?! Čím ?! Naštvane zabuchla knihu a oprela sa o stoličku. Rukami si prešla po tvári a povzdychla si.

,,Vieš, že si roztomilá, keď čítaš ?" ozval sa chlapčenský hlas a Valeria zdvihla zrak. Prekvapene zažmurkala. 

,,Čo tu chceš ?!" vyštekla a postavila sa.

,,Pokoj, pokoj !" usmial sa a odhrnul si vlasy z očí.

,,Odpovedaj !" cúvla od neho a on sa zasmial.

Seriously, Potter ?! {Harry Potter, next generation}Read this story for FREE!