~~Özür Dilerim Anne~~

32.8K 1.7K 720
                  

SIRAÇ TANAY'DAN

O gün, sadece Mucize'yi izlemekle geçmişti. Herhalde çok yorulmuştu. Hep gözleri kapalıydı. O kadar güzeldi ki. Gözleri, kaşları,sesi,ten rengi. Ellerini bile incelenmiştim. Elleri de çok güzeldi.

Bana bu kadar eğlence yeterdi sanırım. Çünkü şimdi babamın ofisine gidiyordum. Ve başıma geleceklerden habersizdim...
***
MUCİZE SOYLU'DAN

"Allah'ım, sen bana yardım et. Dayanma gücü ver!Rabbim hidayete erdikten sonra kalbimi saptırma. Ali imran /8"

Rabbim'e seccademin başında bu şekilde dua ediyordum. Gözbebeklerim ıslana ıslana. Ve gözlerim dola dola...

Ben,ne kadar büyük bir bataklığa sürüklenmiştim böyle. Benim ne işim vardı? Kolejlerde, lüks okullarda. Ben,Rabbim' i öğrenebileceğim bir okulda eğitimime devam etmeliydim.

Kur'an okumalı, meal ve hadis ezberlemeliydim. Zengin kişilere laf yetiştirmek değildi ki benim gayem. Tek amacım Rabbim'in rızasını kazanmaktı. Ondan başka hiçbir şey için yaşamıyordum ki ben...

Gözlerim yaşlı, seccademin başından kalktım. Özenle katladım seccademi. Ve odamın en nadide köşesine koydum. Sonra elime Kur'an aldım. Mülk Sure'sini açtım. Her gece yatsı namazından sonra bu sureyi okurdum. Şimdi huşu içinde nasıl okuyabilirdim ki?

Sadece huzurum gitmemişti. Konsantirasyonum, terbiyem,harika derslerim. Hepsi gitmişti elimden. Sadece yanıma kalan namazım ve feracem ile siyah başörtümdü. İyiki başımı açtırmamışlardı.

Ben bunada şükrediyordum. Mülk süresini okuduktan sonra gözyaşımla ıslanmış olan Kur'an sayfalarına baktım. Yine ve yine...Dolu gözlerle kapattım Kur'an' ı.

Sınıfta ne işlemiştik ,ne yapmıştık, hiçbiri aklımda değildi. Sadece mavi defterime ayet yazıp durmuştum.Galiba yarın tarih sınavı vardı. Ama ben bu kafayla hayatta ders çalışamazdım.

Mavi defterimin kapağını açtım. İçine birkaç tane ayet yazmıştım. Bugün sürekli olduğum ayet." Allah sabredenlerle beraberdir. "

Gerçekten hayatımın geri kalan kısmında beni büyük bir sabır bekliyordu. Bakalım bugünkü kız bana savurduğu tehtidlerin arkasında duracak mıydı?

Ondan korkan kimdi? Ben Rabbim'den başka kimsedene korkmazdım. Bakalım sadece tehtid ile kalacak mıydı? Yoksa benim için güzel planları mı vardı?

Eski imam hatip okulumda arkadaşlarım bana"AYAKLI MEAL "derlerdi. Bu okulda beni şimdiden böyle tanımalıydı.

Şimdi biraz tarih sınavına çalışmalıydım.

Eski okulumun defterini açtım. İçindeki konulara bir göz attım." Birinci Murat, eski türk veraset sistemini değiştirmiştir."

Ben bunların hepsini biliyordum zaten. Çalışmama gerek vardı yinede. Ama ben,bu kafayla çalıştığımdan hiçbir şey anlamazdım zaten. Şuan namaz kılmak istiyordum. Ben hep namaz kılmak istiyordum.

Rabbim, bu ne kadar güzel bir duyguydu. Keşke herkes bu duyguydu tadabilseydi. Keşke...

Babamın sesi tüm düşüncelerimi bir kenara rüzgar gibi savurdu."Canım, yemekte hiç konuşmadın,nasıl geçti okul? "

"Ağlamakla geçti baba.Sen bugün kaç adam kelepçeledin? "

"Kızım ne biçim konuşuyorsun."

"Bana, sen bana iyilik yaptığını zannediyorsun değil mi? Ama bana kötülüğün alasını yaptın baba!Beni yine bir imam hatip lisesine yazdırabilirdin. Ama sen koleje yazdırdın. Neymiş? Üniversite kazanacakmışım.İmam hatipeten de kazanabilirdim iyi bir üniversite. "

Kolejdeki Feraceli (TAMAMLANDI)Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin