7. Bölüm

            Üzerimi giyindim ve aynadaki görüntüme baktım. Yırtıklı dar bir pantolon ve ona uygun düz bir kazak giymiştim. Dr. Martens ayakkabılarımı da giydiğim zaman hazır olacaktım.

            Bir haftadır bu günü bekliyorum. Niall arkadaşının doğum gününde sahneye çıkmaları için Kevin’ın grubuna bir teklifte bulunmuş. Tek şartı solist olarak benimde onlarla sahneye çıkmam olmuş. Kevin’da bunu kabul etmiş, nedenini bilmesem de grubun paraya ihtiyacı var. Kısa zamanda çıkar kokusu, en azından öyle olmasını umuyorum.  

            Kevin’ın solist arayışı devam ediyor. Bu hafta gelen kişileri bende dinledim. Sesleri güzeldi fakat Kevin’ın aradığı sesin “güzel” olmadığını biliyorum. Kevin’da arkadaşları da “farklı” bir ses arıyor. Benim sesim gibi.

            Hazırlandıkları yarışmayla ilgili detaylı olmasa da bilgi edinebildim. Yarışma İngiltere genelinde bir yarışma ve yapımcılığını Sony Müzik üstlenmiş. Bundan iki buçuk ay sonra gerçekleşecekmiş. Ödüller arasında para ödülü ve solo albüm çıkartma var, hazırlıklar ise bir ay sonra başlayacakmış. Güzel bir kamp ortamı oluşacak sanırım.

            Telefonum çalmaya başlayınca pencereden baktım ve arabada beni beklediklerini gördüm. Telefonu meşgule alıp hızla merdivenlerden inmeye başladım. Halamın istediğim saatte dışarıya çıkmama izin vermesi benim için çok büyük bir avantaj. Gerçi bu bana özel bir şey değil Sam hariç herkes için geçerli bir özgürlük. Yine de belirli sıklıklarla arayıp yokladığı gerçeğini değiştirmiyor. Gerçi Kevin’la olduğumu bildiği zaman böyle bir şey yapmıyor, sanırım ona benden daha çok güveniyor.

            Ayakkabılarımın bağcığını bağlarken Maya ortaya çıktı ve “ Bir yere gidiyorsun sanırım?” dedi.

            İki gün önce yaptığı salaklığı unutmayarak “ Seni ilgilendirmiyor” dedim. George’a benim telefonumdan mesaj atıp eve davet etmiş. Ben evde yokken. Salak arkadaşlarıyla beraber ne planladıklarını bilmiyorum ama George’a karşı mahcup duruma düştüm. Olayı anlattığımda anlayışla karşıladı ve yarın bir şeyler içmek için ona söz verdim.

            Telefonum tekrar çalmaya başladığında açtım ve kulağıma götürüp “ Geliyorum kapıdayım” dedim. Kevin “ Tamam bekliyoruz, gecikme” dediğinde bir şey söylemeden kapattım.

            Söylediğimi umursamayıp “ Bara mı gidiyorsun?” dedi. Arkasında halam belirdiğinde “ Seninle konuşmuştuk hala, ben çıkıyorum Kevin ile beraberim” dedim.

            Elini Maya’nın omzuna koyup “ İyi eğlenceler” dedi. Kapıyı kapatırken Maya’nın suratında gördüğüm kini görmezden geldim.

            ***

            İçeriye girdiğimizde çok az kişi vardı. Sanırım onlarda partiyi düzenleyen kişilerdi. Daha önce prova yapmış olsak da sahne alacağımız alana iki saat erken gelip son bir prova yapmaya karar verdik.

            Tanışmamız gereken birkaç kişi ile tanıştıktan sonra sahnedeki yerimizi aldık. Kevin’lar enstrümanları kendilerine göre ayarlamaya başlamışlardı. Bir kenara geçip işlerini bitirmelerini bekledim.

            Hazırlandıkları zaman beni yanlarına çağırdılar. Sahneye çıktım ve belirlenmiş olan şarkıların ilk üçünü söyledik. Ara vermemiz söylendiğinde onları kendi hallerine bıraktım. Şarkı söylemek gerçekten çok iyi gelmişti.

Sana Baktığım Zaman/ Yazan: Merve SönmezBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!