Epilog

67 5 4

Lisa
Nikdy som si nemyslela, že Nici bude prvá, ktorá bude kráčať v bielych šatách k oltáru. Klamem. Vždy som vedela, že bude prvá, pretože ja som ani len nedúfala, že by som si niekedy mohla nájsť priateľa. Ale mala som ho. Držala som Josepha za ruku a spoločne sme sa usmievali na našich dvoch kamarátov, ako stoja pred oltárom a navždy spájajú svoje životy jediným áno.
Nicole bola krásna nevesta a Natovi to v obleku naozaj pristalo. Obaja vyzerali sladko a ich šťastné úsmevy všetko len skrášľovali. Pozerajúc na ich radosť, šťastím som sa rozplakala ako spolu prechádzali uličkou s novým, spoločným priezviskom.
Tak veľa sme si toho preskákali, tak veľa kameňov sme si pod nohy nahádzali, ale nakoniec sme to zvládli. Oni boli šťastná rodinka a ja som mala po boku niekoho, komu som mohla veriť a na koho som sa mohla vždy spoľahnúť. A vedela som, že s oznámením, ktoré som si na večer prichystala, môžem s mužom vedľa mňa rátať.
„Joseph?"

Sedeli sme za stolom na svadobnej hostine a sledovali sme novomanželov na tanečnom parkete. Vzala som Josepha za tvár tak, aby na mňa videl.

„Musím s tebou hovoriť."
„Všetko v poriadku, láska?" pozrel na mňa s menším znepokojením.
„Áno," usmiala som sa. „Len by som ti niečo chcela povedať."

„To môže počkať. Najprv ti musím niečo povedať ja."

Vstal a načiahol ku mne ruku, aby som ho nasledovala. S miernymi rozpakmi a váhaním som nakoniec prijala jeho ruku a šla som za ním von, do záhrady. Bola krásne vyzdobená mašličkami, kvetmi a svetielkami. Na nebi svietili tisícky hviezd, zvuky prírody sa preplietali so zvukmi hudby zvnútra.
„Tak hovor," posmelila som ho.
Usadil ma na blízku lavičku, no sám zostal stáť.

„Som síce herec, ale s týmto tu si trochu neviem rady a som zúfalý, tak..." nervózne sa zasmial.

Rozopol si sako a kľakol si na jedno koleno predo mňa. Začínala som tušiť, kam sa všetko uberá.
„Ja viem, že to so mnou nebolo vždy ružové a za ten čas, čo sa poznáme, sme prežili aj mnohé katastrofy, no všetok ten čas strávený s tebou bol ten najkrajší, aký som kedy zažil, Lisa. V ten deň, čo som ťa uvidel, niečo sa vo mne pohlo a ja som hneď vedel, že naše zoznámenie bude nasledované čímsi veľkým. Každý deň, každá chvíľa s tebou bola veľká. A neviem, čo mám teraz hovoriť, pretože... pretože slová na toto nestačia. Len som ti chcel povedať, že ťa milujem a..." Zmĺkol a z vnútorného vrecka saka vybral škatuľku na šperky.
„Tiež ťa milujem," šepla som, pretože hlas mi došiel.
Otvoril krabičku a ukázal mi krásny prsteň s jemným diamantom v tvare srdiečka uprostred.

„Vezmeš si ma? Budeš mojou ženou, Lisa? Vždy a navždy?"
„Áno."

Klesla som na kolená vedľa neho a vzala ho za ruky.

„Vždy a navždy, Joseph."

S úsmevom mi navliekol prsteň na ruku a vtiahol si ma do náruče, aby mi mohol dať jeden dlhý, radostný bozk. Myslím, že trval nekonečne dlho. Keď sme sa od seba odtrhli, zostala som sa mu pozerať do očí.

„Joseph, myslím, že by si sa mal od Nathaniela naučiť ako zaobchádzať s detskými plienkami a kočíkom."
„Čože?"
„Vieš, nabrať nejaké zručnosti, pripraviť sa..."
„Ehm... snažíš sa mi niečo naznačiť?"
„Tak trochu," skrivila som pery do ľahkého úsmevu.
„Ja... ja budem... my... ty...?"

Chudáčik, nevedel sa zo šoku vykoktať. Aj ja som zostala prekvapená, keď boli testy pozitívne a tehotenstvo potvrdil aj lekár.
„Áno, som tehotná. Budeš otec, Joseph."
Vyskočil na nohy a zakričal z plných pľúc: „Budem otec! Ja budem otec!"
To už pri nás bola aj Lisa s Nathanielom a ich malou. Prešla som za nimi a spoločne sme sa smiali na Josephovi, ktorý túto novinu prijal naozaj nadšene.

„A ja budem pani Morganová," dodala som obdivujúc spoločne s Nicimôj nový nádherný prsteň. Budeme jedna krásna, šťastná rodina. Vždya navždy. Long Road to Happiness [TVD ff - CZ] ✔️Přečti si tento příběh ZDARMA!