Lisa

Dni sa striedali neuveriteľnou rýchlosťou. Už to boli takmer tri mesiace, čo som bola v Atlante. Chýbali mi rodičia, ale volali sme si cez Skype dva krát týždenne. Najlepšie bolo, keď u nás zase raz Joseph prestával a počas môjho nočného video hovoru s matkou sa prebral a vošiel do obrazu takmer nahý. Trvalo mi takmer hodinu, kým som mame vysvetlila, že sme naozaj len kamaráti. Nechcela som podstúpiť to riziko, že by sa niečo pokazilo a nakoniec by som o neho prišla aj ako o kamaráta. Strašne som sa toho bála, pretože on bol moja Nicole 2. Za ten čas si stihol zvyknúť už aj on. Aspoň sa tak tváril, aj keď občas sa pozabudol, no nemala som mu to za zlé, pretože občas som mávala slabé chvíľky aj ja. V televízii sa zatiaľ stihli odvysielať niektoré časti už aj so mnou a mojou postavou Violet- starou známou pôvodných bratov. Neznášala som natáčanie flashbackov, pretože som sa neustále smiala na ich kostýmoch a samozrejme aj ja som vyzerala dosť komicky, no bolo to súčasťou mojej práce. Stihla som spraviť niekoľko rozhovorov, ktoré som priam neznášala. Hlavne tie, ktoré sa točili. Fotenie zase až také hrozné nebolo, hlavne kvôli tomu, že tam vždy bol aj Joseph. Raz, keď sme boli s Nicole v nákupnom centre, spoznali ma akési decká, čo bol dosť veľký šok. Zrazu som pútala až príliš pozornosti. To mi občas rozprávala Candice, ako sa s tým zo začiatku vyrovnávala ona, čím som si ju trochu pustila k telu. 

„Zajtra by sme mohli skočiť na obed," navrhol Joseph, keď bol v jeden večer znovu u mňa.
„Nebude to vadiť tvojej priateľke?" spýtala som sa a sadla som si k stolu oproti nemu.
„Nedozvie sa to," odvetil flegmaticky.
„Pozri, nie je to zlý nápad, ale je rozdiel v tom, že tu občas prespíš a ukázať sa spolu na obede na verejnosti," namietla som.

Ak by si to niekto všimol, začalo by sa to rozpitvávať.
„Čo má znamenať toto?" prirútila sa k nám zrazu rozzúrená Nicole.

Šmarila o zem akúsi knihu a začala po mne vrieskať ako zmyslov zbavená.

„Lisa, už mám toho plné zuby. Už ma vážne štve to, že mi tu po dobe neustále rozvešiavaš rôzne letáčiky, po stoloch nechávaš knihy a podobné nezmysli. Povedala som ti, že to decko nechcem. Je to moje finálne rozhodnutie. Dám si ho vziať a nikto, ani ty ma nepresvedčíš, aby som spravila opak. Myslela som, že sme sestry, že ma pochopíš a podporíš ma. Ak by nebolo Nata, mohla si byť pokojne na mojom mieste aj ty, na to nezabúdaj."
„Nici, pokoj, ja..." skočila som jej do reči, no ona znovu začala kričať, takže som radšej stíchla.
„Nevieš, ako sa cítim. Ničomu nerozumieš. Nevieš, aký hrozný pocit to je. Už mám toho plné zuby. Ešte jeden náznak toho, že sa mi do toho pletieš a ja s tebou končím. Je to moje rozhodnutie. Jedine moje. Nie tvoje, tak si to láskavo uvedom a daj mi pokoj! Nechaj ma žiť!"
„Nicole, nepreháňaš to?" ozval sa Joseph.

Práve v tej chvíli sa o všetkom dozvedel aj on. Celý ten čas, čo mi Nicole prezradila, že je tehotná som sa ju snažila akosi odhovoriť od toho, aby si to dieťa dala vziať. Neustále som básnila o tom, aké je krásne mať deti, nechávala som jej po dome rôzne letáčiky, dokonca som kúpila asi tri knihy s touto tematikou, či sa zhovárala pred ňou na túto tému aj s Natom, ktorý podobné veci, rovnako ako ja, odsudzoval. Chcela som ju nejako priviesť k rozumu, no ona sa nedala. Zaťala sa a nebolo možné s ňou pohnúť.
„Ty drž hubu tiež! Máš priateľku a namiesto toho tráviš všetok svoj voľný čas s touto zradkyňou. Správate sa ako deti. Všetci dobre vedia, že niečo medzi vami je, len vy dvaja sa hráte na slepých a hluchých. Obaja by ste sa mali nad sebou zamyslieť a dať si veci do poriadku," rozkričala sa aj po ňom.

Už som videla, ako sa chcel Joseph postaviť a ísť za ňou, no zatlačila som ho späť na stoličku a umlčala som ho pohľadom.
„Ak si to dieťa necháš vziať, môžeš sa zbaliť a odísť. Už ťa nebudem chcieť nikdy vidieť. Zabudnem na to, že sme boli niekedy kamarátky. Nikto nemá právo vziať nevinný život," povedala som jej.

Long Road to Happiness [TVD ff - CZ] ✔️Přečti si tento příběh ZDARMA!