13. kapitola

44 5 1

Lisa

Keď mi ráno zazvonil budík, myslela som, že svoj mobil prehodím cez zavreté okno, aby som sa zbavila toho otrasného zvuku. Vôbec sa mi nechcelo vstávať a ísť do práce. Za prvé, spala som asi tak tri hodiny dokopy a za druhé, bol tam Joseph. Nevedela som, ako budem reagovať, keď ho uvidím. Stále som bola nasrdená na tú jeho paničku. Veď tá ženská mohla byť aj moja matka, mala som k nej mať nejakú tú úctu ako k staršej osobe, ale neskutočne ma vytočila a to ma len vyhodila z jeho domu. Nicole sa však strašne tešila. Určite sa nevedela dočkať Nathaniela. Niečo sa medzi nimi stalo, videla som to na nej, ale nemala som moc príležitosť sa jej na všetko vypytovať, takže som s tým začala až v aute, po ceste do práce.
„Nebuď zvedavá," odbila ma a zasnívane sa znovu pozrela cez okno.

Iba som nad ňou pokrútila hlavou a nechala som ju snívať ďalej. Aspoň že ona vyzerala spokojne.
Hneď po príchode som bežala k Julie, zase odo mňa potrebovala niečo súrne. Vysvetlila mi, že sa celý rozvrh natáčania zmenil a že si mám narýchlo prezrieť scenáre, ktoré sme mali mať naštudované až budúci týždeň.
„Máš tu v tom bordel, tetuška moja milovaná," zamrmlala som si popod nos a šla som si teda rýchlo prezrieť, čo mám vlastne robiť.

Nicole bola so mnou a snažila sa mi pomôcť nejako dostať do hlavy, o čo vlastne v ďalších scénach ide. Po polhodine nám šla po niečo na pitie. Bola som tuho začítaná do papierov, keď ma oslovil akýsi neznámy ženský hlas. Zodvihla som hlavu k postaršej, dobre vyzerajúcej a oblečenej dáme.
„Želáte si?" spýtala som sa.
„Ty si Lisa?" opýtala sa.

Slabo som prikývla. Odložila som papiere a vstala som.
„Prepáč, že ťa ruším. Ja som Josephova matka," povedala a vystrela ku mne ruku. Trochu nesmelo som podišla k nej a potriasla som jej rukou.
„Teší ma, pani Morganová."
„Oh, nie. Martinová. Joseph si zmenil priezvisko," opravila ma.

To som napríklad nevedela. Lepšie som sa jej prizrela. Naozaj sa trochu podobali. Najmä tie oči boli dosť podobné.
„Váš syn bude určite niekde tu. Môžem ho ísť pohľadať," ponúkla som sa.
„Nie, srdiečko, to nebude potrebné. Vlastne som prišla za tebou," prezradila.

Začínalo to byť stále zaujímavejšie a zaujímavejšie. Čo tá len odo mňa chce? Asi si všimla môj zmätený a zrejme aj vystrašený pohľad.
„Mali sme chvíľku čas, tak sme sa prišli pozrieť na natáčanie. Deti sa ťa nevedeli dočkať. Celú nedeľu nám pílili uši. Hlavne malá Jessica ťa chcela ešte vidieť."
„Jessica a Toby sú tu?" usmiala som sa.

Hneď ma aj zobrala za nimi. Pani Morganová, pardon Martinová, si šla po svojom a mňa nechala s nimi. Normálne sa mi zdvihla nálada, keď som ich uvidela. Jessica sa rozbehla ku mne a takmer ma prekotila na zem, keď mi skočila do náruče.
„Čau, princezná," objala som ju.
„Hnevám sa na teba," odsekla naoko nahnevane.

Založila si ruky na prsiach a zamračila sa.
„Na mňa?" nechápavo som na ňu pozrela.
„Odišla si bez rozlúčky," doplnil Toby.
„Chcete počuť tajomstvo?" opýtala som sa.

Obaja prikývli. Podišli bližšie ku mne. Zohla som sa a potom som čo najtichšie povedala: „To bosorka ma vyhodila."
„Mali by sme ju šupnúť do pece," napadlo Jessice.

Pomyslela som si, že by sme asi mali, no radšej som to nehovorila nahlas. A znovu sa mi potvrdilo staré známe- spomeň čerta...
„Už musíme ísť," povedala im, ja akoby som bola vzduch.
„Veď sme len teraz prišli. Ja nejdem s tebou nikam," zaťala sa Jessica.
„Jessica, nechci ma nahnevať. Nedostaneš zmrzlinu, ak nebudeš dobrá. Strýko potrebuje pracovať, nemali by ste ho rušiť v práci, takže žiadne odvrávanie. Rýchlo. Ide sa," zavelila.

Long Road to Happiness [TVD ff - CZ] ✔️Přečti si tento příběh ZDARMA!