Canlar! Seviliyorsunuz x İyi okumalar dilerim ♡
Not: Şarkı ile okumanızı tavsiye ederim :)

İlkbaharın gelmesiyle ağaçlar yeşerirken bir yandan da çiçek açıyorlardı. Dondurucu soğuk yerini ılık bir havaya bırakmıştı. Kalın kazaklarımı dolabımda arkalara yerleştirip ince kumaştan olan giysilerimi öne çıkarmıştım. Hava oldukça güzel ve iç açıcıydı. Ümit, neşe ve ilham veren kısacası pozitif enerji yayan bir ortam söz konusuydu. Yağmur sakince yağarken güneş gökyüzünde bulutların arasından kendine yer açarak bize yüzünü yeniden göstermişti.

Okulum artık özel dersten özel derse koştuğum için hiçte fena değildi. Bir örnek öğrenciye dönüşüyor gibiydim. Gerçi özel dersler yüzünden sosyal hayatım için pek vaktim kalmıyordu ancak uykumdan birkaç saati çevremdekiler için feda ediyordum. Derslerin arasındaki bir saatlik boşluğu en iyi arkadaşlarımla bir kahve dükkanında sohbet edip bir şeyler içerek geçiriyordum ya da gece uyumadan önce bir saate yakın bir süre boyunca Melina ile eğlenceli bir şeyler yapıyorduk.

Jared'ın ebeveynlerinin cenazesine gitmiştim. Berbattı. Ben büyük bir kalabalık beklerken iyi giyimli birkaç adam ile birkaç kadın vardı sadece. Jared ile Aiden'in gözleri kıpkırmızıydı. Marcus ve diğerleri de gelmişlerdi ancak onlar ve ben ağlayamıyorduk. Görünüşe göre bu çiftin pek seveni yoktu. Cenaze töreninde az kişi olmasının sebebinin ne olduğunu Marcus'a sorduğumda bana tahmin ettiğim şeyi söyledi. Sıradan insanlar olmadıkları için çevreleri geniş olsa da sevip saygı duyanları azdı.

Okul çıkışı otobüsle eve dönüyor, Melina ve kendim için öğle yemeği hazırlayıp bir saat sonra özel derse gidiyordum. Her akşamüzeri dersten çıkınca hastaneye, Jared ile Sienna'nın yanına uğruyordum. Jared zamanının neredeyse hepsini hastanede harcıyordu. İçinde Sienna'nın makineye ihtiyaç duymadan yaşayabileceğine dair bir ümit olduğunu söylüyordu. Birkaç saatliğine eve gidip tıraş olup duş alıyor ve hastaneye yeniden geliyordu. Sienna'nın odasının önündeki sert koltukta oturup bazen uyuyakalıyordu ama inatla orayı terk etmiyordu.

Katil ikinci kattan düşüp ağır derecede yaralanmasına rağmen kimliği belirlenmişti. Bu kişi Sam'den başkası değildi tabi ki. Sam'in evi incelenmeye gidildiğinde bu planı ile ilgili bir sürü kağıt bulunmuştu. Birkaç tane de CD bulunmuştu. Onları izlediğimizde birinin çocukluğundan kalma bir video olduğunu gördük. Ailesi ile lunaparkta eğlenen bir çocuk. Oldukça neşeli ve hayat dolu. Diğer CD'de ise şiş gözler ve sarhoşluktan dolayı kayan kelimeler vardı. Ailesinin öldürülmesi ile ilgili bir şeyler söylüyordu. Bir CD daha izledik. Polisin yanından döndüğünü ve Jared'ın o zamanlar sevgilisi olan Sienna'dan hoşlandığını söylüyordu. Kimseye itiraf edemediği için bir nevi video günlüğü yapmıştı. O CD'de ayrıca ailesinin ölümünden Jared'ın ailesini suçlu tutuyordu. İki araba çarpışmış ve kendi ailesinin ölümüne yol açmıştı. Onlara Jared'ın ailesinin çarptığını söylüyordu.

Son CD ise düğün günü kayda alınmıştı. Jared'tan her şeyin intikamını alacağını söylüyordu. Onu en mutlu gününde yerle bir edeceğine dair şeyler söylerken öfkenin gözlerini kör ettiği belliydi. CD'de benim yüzümden Jared'tan dayak yediğini unutmadığını da söylüyordu. Sonrasında ise duraksayıp dayak yeme sebebinin Sienna'ya tecavüzü olduğunu ve beni rahat bırakacağını söylüyordu. Jared'a düşman olan bir adam ile iş birliği yaptığını ve silahı o adamdan aldığını da söylemişti. Sonra ise o silahla adamı vurarak ilk denemesini yaptığını da söylüyordu. Sonra ise bugünün ödeşme günü olduğunu söyleyip kaydı durduruyordu.

Üzerimde ince bir hırka, dar kotum ve spor ayakkabılarım ile koşarak otobüs durağına varmaya çalışıyordum. Koşmamdan dolayı belirli aralıklarla havalanıp sırtıma yeniden vuran sırt çantam yüzünde sırtımda hafif bir acı oluşmuştu. Umursamayarak otobüs durağından kalkmak üzere olan otobüse yetişip hızla kendimi boş bir koltuğa attım. Şoför ile artık tanışıyorduk çünkü her gün onun minibüsüne biniyordum. Bazen istisnalar oluyor ve başkasının otobüsüne binebiliyordum ama genelde bu adam ile yolculuk yapıyordum.

Eksik KaranlıkBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!