Kapitola 8. - Meduska si jde pro tebe

489 41 0
                  

///Nejdřív vám chci moc poděkovat za 185 přečtení a 27 hvězdiček! Jsem za to moc vděčná :) A nyní už další kapitola :) Připravte se na jednu ze slabších, moc mi to nejde teď :D
Btw, tu písničku miluju :D
Btw2: Omluvám se za tu 6tou kapitolu! V"bec jsme netušila, že je publikovaná soukromě. Nešla mi bohužel publikovat normálně a tak jsem ji spojila s pátou :)
Enjoy :) ///

,,Nějaký nechutný kovový lidský červ mi nebude říkat, co mám dělat!" Iron man držel kopající Nemesis a snažil se jí domluvit. Při tom zmítání se však Vendy alias Nemesis nějakým nedopatřením spustila provazy, na kterých byla přimotaná a švihla sebou o zem. Samozdřejmě v doprovodu dokonalého salta.

,,Stop! Panebože, stop!" křičel chudák režisér a položil si hlavu do dlaní.

,,Snad máme alespoň jeden použitelný záběr," snažil se ho uklidnit Josh Whedo a mávnul na herce, aby se připravili na jinou scénu.

,,Takže, půjde tady o to, že Nemesis bude zavřená na SHILEDský lodi a Loki se Surtem (pozn. Luke) se pro ni vydají, aby ji osvobodili. Má to bejt nenápadný, ale samozdřejmě se strhne trochu bitva menší. No a tou bitvou bude končit scéna. Kapišto?"

,,Kapišto," ozvalo se sborové zamručení od herců.

Posedali do aut a vydali se do ateliéru, kde už bylo připraveno zelené a modré plátno. Byli rozestavěni na místa a byly uděleny poslední instrukce.

,,Pre-action! Action!"

Chvilku tam na sebe pořvávali text a pak jakože dramaticky přišel Tom alias Loki a zařval něco o tom, že je bůh a tak dále a tak dále. Otevřel Nemesis celu a běželi nějak pryč. Setkali se s Avengers a tak dál a tak dál.

,,Stop! Cut!" ozval se povel a herci se zastavili v tom, co právě dělali a dostali instrukce k dalšímu pohybu scén.

,,Dobrý? Tak okay. Pre-action! Action!"

Herci se do sebe pustili a kamera kolem nich lítala. Vendy se dostala nějak blízko Toma a omylem mu dala ránu pěstí do oka.

,,Ježiši promiň, promiň, promiň!" rychle se mu omlouvala a Tom si ublíženě držel ruku na postiženém oku. Od ostatních se ozvala salva huronského smíchu.

Ten den měli tak jeden dva použitelné záběry. Chudák Josh z nich už byl na prášky.

--- O několik hodin později---

,,Lidi, já se nudím!" prohlásil Tom ležíc na posteli u Vendy v karavanu. Seděli tam a tak si tiše přemýšleli.

,,Tak pojedem na pláž," navrhla Vendy a očička se jí rozsvítila radostí. Chvíli se o to rozhodnutí přeli, ale nakonec se rozjeli směrem na pláž

---

,,Miluju pláž, miluju slunce, miluju písek, miluju moře!" křičela rozpustile Vendy a vrhla se do moře.

,,Je duševně v pořádku?! prohodil tiše Jeremy směrem ke zbývajícím lidem. Ti jen pokrčili rameny a následovali Vendy od vody.

Chvíli si tam tak tiše plavali, když tu náhle se Jeremy s ženským jekotem vyřítil z vody. Všichni na něj zaraženě koukali. Za ním vyplavala na pláž malá rosolovitá hmota o velikosti menšího talířku.

Medúsa.

A za ní hejníčko menších medúsek druhu úplně neškodného a nejedovatého.

Jeremy se zastavil asi deset  metrů od pochybné hmoty a roztržitě dýchal.

Vendy vycítila příležitost, vyčíhla si jednu medůsku, kterou opatrně vzala tak, aby si neublížila a rozběhla se směrem k němu.

Jeremy začal zběsile utíkat a Vendy se řítila za ním s řehotem a zpěvem písničky 'Jedna dvě, meduska jde, meduska si jde pro tebe.'

Nakonec to dopadlo tak, že se s meduskama honili všichni a Mark se dokonce o jednu spálil a kňučel jak pes. Chudáček Jeremy pelášil až někam do háje. Vrátil se asi za dvě hodiny, kdy už všichni byli skoro v autě s tím, že jedou zpět.
Jen taktak naskočil do auta s rozpustilým výrazem.

,,Co se tak culíš?" optal se stále kňučící Mark.

,,Ále nic. Nechcete si dát malou párty?" optal se. Upnuli se na něj zvědavé pohledy přítomných.

,,U Toma. V devět. Mám pití i jídlo."

Už to začíná...

---O pát hodni později---

,,Woooohoooou!" křičel Jer stojíce na posteli a tancujíce na nějakou starou hitovku. Opili se. Všichni. Do jednoho.

A hráli flašku.

Jeremy už neměl ani klahoty, Tom si je ještě držel, Vendy byla plně oblečena, Luke byl bez ponožek a Mark radši odešel s tím, že se nechce angažovat.

Bylo to divoký, dost divoký.

---Ráno---

Vendy se probudila a kolem pasu měla omotanou něčí ruku. Potichu zaklela a otočila se. Spokojeně tam chrupal Tom, kterého z druhé strany objímal Luke. A na zemi?

Tam ležel Jeremy. Nahej Jeremy. Vendy si rychle zakryla oči.

Rozhodla se jít dál do karavanu a najít něco, čím by zakryla Jeremyho, ehm, chloubu. Opatrně se nadzvedla a zjistila, že má na sobě jakési velké tričko a svoje spací kraťasy.

Jak sakra...?

Radši nad tím zavrtěla hlavou a chtěla se zvednout do sedu. Avšak za ní se ozvalo zamručení a ruka ji stáhla zpět dolů a přitiskla ji jako plyšového medvídka.


Vendy znovu tiše zaklela a pokusila se vyprostit. Už byla skoro venku. Ještě kousíček zbýval.

Ah, hotovo.

Opatrně překročila spícího Jeremyho a vydala se najít utěrku.

Bingo.

Jenže, jak to teď udělat? Jestli že ho nechce vzbudit, musí mu tu utěrku pře pás položit. A to by znamenalo se znovu podívat. A po tom opravdu netoužila.

Ale co. Už je to stejně jedno. Otočila se, po špičkách došla k tělu, otevřela oči a rychle položila utěrku do míst, kde by měla být.

Jeremy se ani nehnul, jen dál tiše spal.

Vendy chtěla jentak odejít po špičkách, ale nakonec si ten výjev ještě vyfotila. Pak rychle opustila karavan.


//To říkám, slabší kapitola. Vůbec nevím, jak budu pokračovat. Měla jsme to vymyšlený trochu jinak (Jeremy neměl bejt nahej, Vendy neměla mít kalhoty jen tričko a neměla s eprobudit první) ale to už je jedno :D Doufám, že se vám to aspoň trohu líbilo :/ :)//
Nice dreamKde žijí příběhy. Začni objevovat