James:

Ráno som vstal, len kvôli tomu, že ma zobudil rachot, keď Mike vychádzal z kúpeľne. Fred tu nebol, čo mi bolo jasné už včera. Bol u Kate. Prevrátil som očami, no vstal som a prezliekol sa. Ách, po dlhej dobe, opäť v chrabromilskej uniforme.

Vybehol som do spoločenky, kde som sa s nahlúplym úsmevom poobzeral okolo seba a spokojne si povzdychol. Na Freda som nečakal a vybehol som von, smer Veľká sieň. Cestou som si popiskoval. Mal som strašne dobrú náladu, aj keď začína dnes vyučovanie.

Len tento jeden úsmev mi dokázala vyvolať jediná osoba, a tou je Wolfie Malfoyová. Včera večer som sa k nej a Alovi nasáčkoval, aby som zhodnotil situáciu. Skrátka, potreboval som zistiť, či mám v Albusovi - vlastnom bratov - soka. A výsledok ? Netuším....

No, aspoň som bol s Wolf v izbe. Ten jej výraz. Ohromil som ju ! Dovolila mi pomôcť jej, porozprávať sa s ňou normálne, dokonca som ju mohol objímať. Najradšej by som sa na ňu hneď vrhol, ale nechcem si pokaziť tie moje malé víťazstvá.Ako som kráčal, rozmýšľam som, čím ju opäť budem môcť prekvapiť. Chcem jej niečo menšieho vyviesť, ale nie nejakú blbosť. Musí to byť také milšie. Taký menší pokus o úsmev. Ona mi ho dokázala vyčariť včera a teraz je rad na mne. Hm...

S takouto skvelou náladou som vošiel do jedálne a sadol si za chrabromilský stôl. Očividne som vstal o čosi skôr, lebo nás bolo v sieni strašne málo. Nevadí, aspoň mám pokoj na myšlienky. Nabral som si párky a pustil sa zamyslene do jedla, keď dnu vošla dvojica prváčok. Zdvihol som zrak, až keď som začul ten hlas.

,,Ty si ich fakt videla a nevedela o tom celom fiasku ?" spýtala sa jedna.

,,Nie, fakt nie ! Však hovorím, že moji rodičia sú... ehm,...muklovia ?" ten hlas.

,,Die ?" usmial som sa a zdvihol som ruku, aby si ma všimla. Ako som tušil, obe na mňa upriamili zrak a Diina kamarátka na mňa vypleštila oči. Die jemne nadskočila a zastrčila si čierne vlasy za ucho. Kamarátka ju pošťuchla smerom ku mne a ona sama sa vybrala k bifľmorskému stolu.

Die váhavo ku mne podišla a ja som jej kývol, nech si sadne. Ona vypleštila oči ešte viac a to už som sa musel rozosmiať.

,,Hej, upokoj sa ! Ja som ťa pozval k chrabromilskému stolu. Keby sa niekto sťažoval, vezmem to na seba, aj keď pochybujem, že si niekto otvorí klapačku." usmial som sa na Die, ktorá si váhavo sadla.

,,Chceš niečo ? Hrianku, alebo tak ?" ponúkol som ju a ona zavrtela hlavou.

,,Ako sa máš ?" začal som rozhovor.

,,Ujde to." pousmiala sa a ja som si povzdychol.

,,Ja viem, že vtedy si sa skôr bavila s Wolf, ale ja som nebol vzduch. Len sa zaujímam. Nevedel som, že si čarodejnica." usmial som sa povzbudivo.

,,Ani ja som to nevedela. Dozvedela som sa to, až keď k nám do okna vletela sova. Bolo to ešte v ten večer, ako sme sa stretli." usmiala sa aj ona.

,,Tak to ťa vítam v našom svete. Užiješ si to, to mi ver ! A čo ostatný ? Je to lepšie ?" nadškrtol som opatrne.

,,No, hej. Bifľomorčania sú veľmi fajn, len jedna moja kamarátka z vlaku sa dostala do Bystrohlavu." pousmiala sa Die.

,,No, vidíš." potľapkal som ju po chrbte a usmial sa, ,,No, ak by sa predsa len nejakí neprajníci našli, daj mi vedieť, dobre ?" žmurkol som na ňu.

Seriously, Potter ?! {Harry Potter, next generation}Read this story for FREE!