Uykulu Hal

2.2K 208 17

(Sehun'un ağzından)

Lay Eda'yı o şekilde bırakmak istemiyordu. Akşama kadar da orada durmuştuk. Eda hiç aşağıya inmemişti. Lay arada sırada Eda'ya bakıp tekrar geliyordu. Ben Betül'le ne kadar konuşmaya çalışsamda fazla konuşmuyordu. Ama Chanyeol'la Emel birden bire kahkaha atıp sonra birbirlerine "sessiz, sessiz" diye söyleyip tekrar konuşmaya başlıyorlardı. Zaten ikisinin de sesi kalın ikiside gülünce hiç çekilmiyor. Bir de Betül'ün yanında oturmanın verdiği stres. Uyandığımda her yerim ağrıyordu. Kanepede yatmıştım çünkü. Oturduğum yerde uyuya kaldıgım için her yerim tutulmuştu. Kalkmaya çalışacakken Betül'ün yanımda olduğunu anladım. Başını omuzuma koyup uyumuştu. Bu halimden hiç çıkmak istemiyordum ama. O yüzden de hareket etmedim. Chanyeol'la Emel de diğer koltukta uyuyakalmıştı. Onlar bildiğin uzanmışlardı. Chanyeol'un ayağının yanında Emel'in başı vardı. Ama Emel'in ayağının yanında Chanyeol'un ayağı yetişmemişti tabi uzun olduğu için. Merdivenlerden gelen ayak sesleriyle hemen gözümü kapattım. Lay konuşunca onun geldiğini anladım.

(Lay): Nolmuş burada?

demesiyle de Betül uykulu bir şekilde başını kaldırdı.

(Betül): Burada mı uyumuşuz biz?

dedikten sonra elini dizime koydu. Bende yeni uyanmış numarası yaparak uyandım. Bana dönmüş şaşkın şaşkın bakıp hemen elini çekti. Utanması bile tatlıydı. Chanyeol'la Emel de yavaş yavaş uyandılar. Hayla uykululardı. Yerlerinde doğrulup Chanyeol Emel'in elini iki eliyle sımsıkı bir şekilde tuttu. Emel de hiç bir şey yapmamış sadece esmemişti. Betül de kaş göz işaretiyle Emel'e baktığında Emel önce anlamamış sonradan gözlerini açıp Chanyeol'a dönmüştü.

(Emel): Chanyeol!

Chanyeol da önce anlamamış sonradan oda ellerine bakıp hemen kendini toparlayıp elini çekti.

(Chanyeol): Biz burada mı uyumuşuz yaa

(Lay): Daha nerede uyuduklarını bilmiyorlar
diyip güldü. Betül de ellerini dizinin üstüne koyup başını tuttup güldü. Bizde güldük. Gerçekten komiktik uykulu halimizle. Eda merdivenlerden indi ve;

(Eda): Siz burada mı uyudunuz?

(Betül): Uyumuşuz

(Eda): Özür dilerim yaa. Lay sen niye söylemedin. Bana yataklarını Ho Sook'un yaptığını söylemiştin.

(Lay): Ne biliyim en son sana baktım sonra üsteki odalardan birine girip yattım ben. Sehun'la Chanyeol'da gitmiştir diye düşündüm ama burada yatmışlar.

(Sehun): Biz gidelim en iyisi

dememle Eda Lay'e korkutucu bakışlarını atıp konuşmaya başladı;

(Eda): Hayır ya bari kahvaltı yapın

(Sehun): Yok yok sizde daha dün geldiniz zaten. Bide duş alıcam her yerim tutulmuş.

dememle Betül öksürmeye başladı.

(Sehun): Noldu?

(Betül): Hiç boğazım

diyip boğazını tutup önüne döndü. Yine utanmıştı. Chanyeol'un da ayağa kalmasıyla Lay ben Chanyeol kendi evimize gitmek için ayaklandık.

(Chanyeol): Öğlene doğru bize gelin

(Eda): Şeyy sete gitmemiz lazım çekimler başlayamadı dün. Tekrar özür dilerim.

(Betül): Hadi ama bizde buradaydık bir şey olmaz. Ölmedik ya kanepede uyuyunca.

dedi. Bana dönüp bakınca tekrar utanıp saçını düzeltirmiş gibi yapıp başka yerlere bakmaya başladı.

Hayran Aşkı (Cheda)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!